ADV TOP
ADV LEFT

Robotický vysavač

Počítače, internet a jiné záludnosti techniky

Moderátor: Mirabilis

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Vodnicekebulice » středa 04. duben 2018, 12:14
Esme, děkuju :) už vím, co je virtuální zeď. Tipuju, že virtuální zeď - krabička se přikupuje k robotu. A díky za připomínku k příslušenství/náhradním dílům. To je celkem časté. Ale to mi mohlo dojít, že filtr bude třeba vyměňovat v horizontu měsíců. A kartáče asi taky. Baterie se taky mění nějak často?

Ještě mě zajímá, jestli robot luxuje jen tak sem tam náhodně, takže jedno místo třeba přejede víckrát, nebo jestli je to chytrá věcička a ví "tudy už jsem jel, beru jinou trasu".
Vodnicekebulice
Diskutérka
Diskutérka

2099 příspěvků
31. květen 2009
Příspěvekod Esme » středa 04. duben 2018, 13:58
Baterii jsem zatím neměnila - mám ho druhý rok.

s tou inteligencí, no nevim ... inzerují, jak je chytrý, jak si to vyměří dopředu... ten jeho pohyb sice má nějakou logiku, bere to podél zdí apod., ale nepřeceňovala bych ho. Klidně zblbne a pak jezdí, co už jednou zajel. Možná ty nejdražší řady jsou mega geniální?
Esme
Drbna
Drbna

4019 příspěvků
31. prosinec 2010
Ostrava
Příspěvekod Pajis » středa 04. duben 2018, 18:42
Teď jsem po 4 (nebo 3?) letech kupovala naší Roombě novou baterku, taky nový kartáč, filtr by se dal měnit častěji. Skoro po každém vysávání je třeba nejen vysypat nádobku, ale také vymotat dlouhé vlasy z kartáčů - těch pár minut tomu ráda obětuji (proti půlhodině s ohnutým hřbetem).
Máme nějakou programovatelnou (můžu nastavit, aby uklízel třeba každé pondělí v 10h a v úterý v 11h), ale tuto funkci nepoužívám, protože je pro mě snazší zvednout židle (asi by to zvládl i mezi nimi, ale motal by se tam zbytečně dlouho) a hračky a pustit ho, když odcházíme. Virtuální zeď používám na rozpůlení příliš složitého půdorysu přízemí.
Pohyb vysavače vypadá zcela náhodně, ale vysaje komplet (pokud se někde nezasekne a má dost silnou baterii).
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3521 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Vodnicekebulice » čtvrtek 05. duben 2018, 12:48
Děkuju moc za zkušenosti.
Ještě mě napadlo, jestli je nějaký velký rozdíl v sací síle. Někteří výrobci to ani neuvádí.
Vodnicekebulice
Diskutérka
Diskutérka

2099 příspěvků
31. květen 2009
Příspěvekod Karkulka » čtvrtek 05. duben 2018, 19:06
Mám Roombu 786 a za mě spokojenost. Mám jí zhruba rok a půl, měnila jsem pouze filtry. Virtuální zeď byla součástí, používám ji na rozdělení velkého otevřeného prostoru a jediné co mi vadí, že se v ní, na můj vkus dost, rychle vybíjí baterie (2ks tuším typu C). Moje tchýně si zhruba rok po mně koupila vyšší řadu - 886. Ta je ještě lepší, poněvadž už má ty kartáče zespoda gumové, tudíž se do nich tolik nezamotávají vlasy a chlupy a jejich čištění je podstatně jednodušší a rychlejší.

Btw, mě by zase zajímaly zkušenosti od těch, co mají i vytírače, kdyby někdo přihodil...
Karkulka
Kecka
Kecka

1984 příspěvků
22. září 2006