ADV TOP
ADV LEFT

Prvňáčci 2010

Pro maminky dětí narozených v roce 2004

Moderátor: Matulienka

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Minka » úterý 23. listopad 2010, 13:09
Ahojky,
my už máme za sebou taky rodičák. Byla to rychlovka, učitelka všechny děti chválila, že se snažejí, že mají dobrou partu ve třídě apod. V pololetí dá všem samé jedničky(chce zohlednit to,že někdo uměl spoustu věcí z MŠ a někdo ne). Pro sebe si ale píše hodnocení jiné,které nám dá na požádání k nahlédnutí. Na konci roku už budou všechny známky. Potom jsme se mohli individuálně ptát. Jířu chválila, vážnější problémy nemá, jen mu všechno dlouho trvá.
Jedou docela rychle, píšou už celá slova a krátké věty. Píší jak diktáty tak i opisy z tabule. Zatím mu to jde, akorát občas zapomíná psát čárky nad písmenkama. Čtou už celé věty ze slabikáře, učí se slabikovací metodou.
Sčítají a odčítají do 7.
Minka
Klevetnice
Klevetnice

3399 příspěvků
22. září 2006
Jičín
Příspěvekod Miiinah » čtvrtek 25. listopad 2010, 16:30
Ahoj,
tak my měli rodičák už minulý týden. Všechny děti byli chváleny, takže paráda.
Učitelka pořád apeluje na to, že některé děti nemají neustále tužky, tabulky na psaní, fixu na tabulku a tak....
Takže teď fakt pokaždé kontroluji, ale Neli na tohle naštěstí v pohodě :-)
Od pololetí taky začne učitelka dávat známky, ale snad jen do 3, pak když bude jen razítko tak je to výstraha a jen její podpis, tak to už je hodně špatné...

Zatím jí jde všechno dobře... Už píšou psací slabiky, sčítají a odčítají do 6.
V pondělí mají "otevírání slabikáře" - začnou se učit ze slabikáře a dostanou od učitelky první pero. Ještě má pro ně připraveno, že budou po třídě hledat perníkové klíčky od slabikáře :-) Tak to budou mít takové slavnostnější :-)

Neli už mi ze slabikáře čte :-) Jsem ráda, že to čtení zvládá.

Nelinka kašle, tak jsem si jí nechala doma. Doufám, že to vyléčíme, aby v pondělí mohla jít do školy. Mají naplánováno ještě spoustu akcí do vánoc.
V neděli tu máme vánoční jarmark s výrobkama dětí ze školy a rozsvícení stromečku s programem, který také bude od dětí ze školy.
Tak snad bude dobrá.

Dětičkám přeji hodně zdaru. A maminkám pevné nervy :-)
Jo už i domácí úkoly zvládáme celkem rychle, ne jako ze začátku, kdy jsem jí do každého písmenka musela pulhodinu přemlouvat...
Miiinah
Treperenda
Treperenda

1218 příspěvků
13. říjen 2008
Byšice
Příspěvekod Miiinah » pondělí 29. listopad 2010, 18:13
Ahoj,
tak dneska měli "otevírání slabikáře" a dostali pero. Používáme TORNADO.
Už s ním měli napsat první úkol a vypadá to, že tím perem to psaní bude vypadat ještě lépe než tou tužkou :-)

Tak jsem zvědavá na další pokroky :-)
Miiinah
Treperenda
Treperenda

1218 příspěvků
13. říjen 2008
Byšice
Příspěvekod Janina_2 » čtvrtek 02. prosinec 2010, 19:12
V souvislosti s jinou diskuzí... necháváte jít prvňáky do/ze školy samotné?
Já se teda přiznám, že mého odkladového prvňáka těch 200m tak 1-2x týdně nechám jít samotného :oops: strašně mi to ale pomohlo hlavně v týdnu, kdy měl mladší celodenní horečky 39 a více.

Nejde ani tak o tu vzdálenost (je to rovně ulicí mezi rodinnými domky bez hlavní silnice a provozu), spíš o to, že je schopen i těch 200m jít 15-20 minut, nevím jak to dělá :D Párkrát šel i sám z družiny, kupodivu nic v šatně nezapomněl (ale to ještě nebyly rukavice, šála..).
Jak to máte vy?
M 7/2003 & Š 7/2005 & V 6/2013 a G 6/2013

http://www.kvalitniautosedacky.cz

Sleva 100,- Kč pro BC závislačky při objednávce nad 3000,-, do poznámky uveďte BabyCafe -100Kč (mimo výprodej a akční nabídky)

recenze z BC zde
Janina_2
Diskutérka
Diskutérka

2370 příspěvků
22. září 2006
Ydykseb
Příspěvekod Linka » čtvrtek 02. prosinec 2010, 19:36
Ohledně samostatnosti, kterou také řeším, jsem našla super knihu Lidmily Pekařové: Jak žít a nezbláznit se.Obsahuje dobré postřehy, dobré návody co, kdy a jak se školáky.
Linka
Howgh
Howgh

7588 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Pavlis » čtvrtek 02. prosinec 2010, 20:30
nenechávám...máme to necelý 1km, svižnou chůzí s dětma cca 20 min, takže kdyby se měla courat sama, tak by musela vyrazit asi v 7h. :D :D Ráno prostě nestíháme, už tak je budim v 6:45, takže jezdíme autem.
Pavlis
Treperenda
Treperenda

1334 příspěvků
07. červen 2007
Dobříš
Příspěvekod Zubrienka » čtvrtek 02. prosinec 2010, 21:03
Ahoj,
tak Jas chodí sama, ale po té poslední zprávě z Ořechova už mám docela bobky :( . Bydlíme na dědině mimo hlavní tah. Vždycky jsem se tady cítila bezpečně a byl to taky jeden z důvodů, proč jsme vesnici preferovali při výběru bydlení. Teď už ale mám pocit, že jistý si nemůže být člověk nikde :-? . Jenže pořád ji stejně za ručičku vodit nemůžu :-? . Jsem z toho teď trochu nesvá, ale zatím tedy stále chodí sama, neb nejsem schopná zkulturnit sebe a vypravit další 2 malochy na odchod v 7:10 :oops: . Jak to budu dělat za rok, až půjdu do práce, netuším :roll: .
Zubrienka
Treperenda
Treperenda

1471 příspěvků
08. leden 2007
Vyškov
Příspěvekod Miiinah » pondělí 31. leden 2011, 20:21
Ahojky,
dlouho jsme nepsaly :-(
Jaké bylo první vysvědčení?

My si pro něj jdeme až zítra, od čtvrtka mají chřipkové prázdniny :-(
Nelinka teda naštěstí má jen rýmu, tak už se z toho snad nic nevyklube.

A jak to jde dětičkám ve škole?
Já jsem ráda, že jsem Nelince ten odklad nedala. Vše zvládá v pohodě.
Už čte i knížky, i písmenka, která se ještě neučili, tak zvládá už celkem dobře.
Matematika je taky v pohodě a i psaní se dost zlepšuje.
Tak mám fakt radost :-)

Mějte se hezky a ať Vám taky dětičky dělají jen samou radost
pa Hermi
Miiinah
Treperenda
Treperenda

1218 příspěvků
13. říjen 2008
Byšice
Příspěvekod Gondwana » pondělí 31. leden 2011, 20:29
Kupodivu, naše přinesla vysvědčení už dnes a má samé jedničky. Popravdě řečeno, čekala jsem minimálně dvě dvojky. Jednak jí nešla matika a měla jsem s její třídní 2x drobný konflikt, který se bohužel vždy na pár dní promítnul do známkování :grr:
Takže u nás dobrý.
Gondwana
Howgh
Howgh

7014 příspěvků
27. září 2006
Nejtmavější město na Bečvě
Příspěvekod Pavlis » pondělí 31. leden 2011, 20:36
Ahoj, tak u nás taky vše za 1. Míša byla kupodivu zklamaná že jich bylo víc :? :D Viděla u mě na vysvědčení jednu velikou a oni dostávali za každý předmět, asi jí ta velká připadala významnější :D :D
Jinak zatím taky vše ok, teď byla 14 dní nemocná, takže jsme jeli školu doma, no logicky by to mělo být lepší, protože já se jí můžu věnovat víc než učitelka 28 dětem.., takže jsme toho zvládli dost. čte docela slušně, hezky píše, už napsala i svoje první 2 opravdové dopisy (kamarádce a dědovi s babičkou), počítají do 15.
Tak kdo ještě nedostal, tak přeju radost z prvních úspěchů.. ;) (kéž by jim to min. ještě tak 15 let vydrželo :D :D )
Pavlis
Treperenda
Treperenda

1334 příspěvků
07. červen 2007
Dobříš
Příspěvekod Mamamila » pondělí 31. leden 2011, 20:45
Já mam dojem že v první se davají samy jedničky, standartně, aby meli motivaci, ne?
u nas meli vsechny deti samy, a to si myslim že půlka je rozhodne i na dvojky
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61736 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Cherry » pondělí 31. leden 2011, 22:53
Tak u nás taky dobrý samé jedničky.
Což pro mě nemá takovou výpovědní hodnotu, jako díl vysvědčení B, kde je slovní hodnocení jednotlivých předmětů i chování. Z toho co jí puč píše vím, že to vidíme stejně, že zná vzorce Natálčina chování. To je pro mě rozhodující.
Cherry
Guma a neuvařitelná slepice :-)

6453 příspěvků
24. září 2006
Pařezová chaloupka
Příspěvekod Minka » úterý 01. únor 2011, 12:10
Ahojky,
u nás bylo vysvědčení už včera. Jířa dostal samé 1. Na rodičáku nám řekla učitelka, že dá samé v pololetí všem dětem, že jim nechce brát motivaci a že mezi dětmi byly velké rozdíly - někdo uměl spoustu věcí už ze školky, někdo ne.
Včera to měli takové slavnostní, protože byly zároveň pasováni na čtenáře - u nás je to velká akce pro rodiče, probíhá to v knihovně, pan ředitel je mečem pasoval na čtenáře, dostali nějaké dárečky plus průkazku do knihovny na rok zdarma.
Cherry - to slovní hodnocení je fajn, to mi u nás ve škole trochu chybí.
Minka
Klevetnice
Klevetnice

3399 příspěvků
22. září 2006
Jičín