ADV TOP
ADV LEFT

Maďarsko ? RAjka,Mosonmagyarovár ?

Moderátor: Matulienka

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sophinatko » úterý 25. září 2012, 13:34
Je tu někdo ?
Sophinatko
Pískle

58 příspěvků
23. září 2012
Příspěvekod Sofy » středa 26. září 2012, 08:17
Ano, už rok bývam v Rajke
Sofy
Krafařka
Krafařka

642 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Sophinatko » středa 26. září 2012, 16:30
Sofy píše:Ano, už rok bývam v Rajke

To je skvělé, mi se stěhujeme do Mosonmagyarováru. Umíš maďarsky nebo to jde zvládnout bez ? A jak se tam žije?
Sophinatko
Pískle

58 příspěvků
23. září 2012
Příspěvekod Sofy » čtvrtek 27. září 2012, 07:17
Nie nie po maďarsky neviem ani slovo, ale môj manžel vie po maďarsky a aj moja 4 ročná dcérka Sofia, vzhľadom k tomu, že už rok chodí do Rajky do maďarskej škôlky. Týmto máme oproti tým čo nevedia maďarsky výhodu, že sa vieme lepšie začleniť medzi miestných domorodcov. Maďari sú prívetíví, ochotní kedykoľvek pomôcť.Máme iba tie najlepšie skúsenosti. Ak vieš po nemecky, tak sa dohovoríš všade. Ale aj bez znalosti akéhokoľvek cudzieho jazyka sa tu dá bez problémov bývať. V Rajke žije veľa slovákov, ktorí neovládajú miestny jazyk. Do Ováru chodíme každú sobotu na trh, je to pekné mestečko. Dúfam, že sa vám bude dobre bývať, keby si čokoľvek potrebovala vedieť kľudne napíš.

S+s
Sofy
Krafařka
Krafařka

642 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Sophinatko » sobota 29. září 2012, 15:43
Sofy píše:Nie nie po maďarsky neviem ani slovo, ale môj manžel vie po maďarsky a aj moja 4 ročná dcérka Sofia, vzhľadom k tomu, že už rok chodí do Rajky do maďarskej škôlky. Týmto máme oproti tým čo nevedia maďarsky výhodu, že sa vieme lepšie začleniť medzi miestných domorodcov. Maďari sú prívetíví, ochotní kedykoľvek pomôcť.Máme iba tie najlepšie skúsenosti. Ak vieš po nemecky, tak sa dohovoríš všade. Ale aj bez znalosti akéhokoľvek cudzieho jazyka sa tu dá bez problémov bývať. V Rajke žije veľa slovákov, ktorí neovládajú miestny jazyk. Do Ováru chodíme každú sobotu na trh, je to pekné mestečko. Dúfam, že sa vám bude dobre bývať, keby si čokoľvek potrebovala vedieť kľudne napíš.

S+s

už jsme se úspěšně nastěhovali, manžel také mluví maďarsky ,tak se mnou chodí i nakupovat :D ale co jsem strašně překvapená na strašně pomalé služby.. Tv do 14 dnů a dokud nemáme lakouim kartu ,tak nám nechtějí prodat ani sim k telefonu :grr:
Sophinatko
Pískle

58 příspěvků
23. září 2012
Příspěvekod Sofy » pondělí 01. říjen 2012, 07:14
:D Ano na tie pomalé služby si treba zvyknúť, sú to predsalen južania a tak majú na všetko čas...
Tým, že my bývame blízko SR hraníc, tak Tv (mali sme ho do troch dní) máme zo slovenska a signál na mobil chytáme bez problémov slovenský.
Manžela tiež využívam ako tlmočníka ale teraz už chodím mnohokrát sama s malou a tá mi tiež perfektné pretlmočí. Snažím sa stále viac byť odvážna a krok po kroku sa to zlepšuje. Naša malá mi dáva večer pred spaním lekcie maďarčiny y dokáže byť veľmi prísna , keď zle vyslovím nejaké slovo. Päť minút ma dúsí, kým to nepoviem správne :D
Mne sa tu býva dobre, som tu šťastná, v Rajke je veľa aktivít ako kone, člnkovanie, splavovanie... teším sa, že malej môžem aspoň trochu zabezpečiť to také bezstarostné krásne detstvo na dedine.

S+s

PS: máte nejaké deti?
Sofy
Krafařka
Krafařka

642 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Sophinatko » pondělí 01. říjen 2012, 07:24
Sofy píše::D Ano na tie pomalé služby si treba zvyknúť, sú to predsalen južania a tak majú na všetko čas...
Tým, že my bývame blízko SR hraníc, tak Tv (mali sme ho do troch dní) máme zo slovenska a signál na mobil chytáme bez problémov slovenský.
Manžela tiež využívam ako tlmočníka ale teraz už chodím mnohokrát sama s malou a tá mi tiež perfektné pretlmočí. Snažím sa stále viac byť odvážna a krok po kroku sa to zlepšuje. Naša malá mi dáva večer pred spaním lekcie maďarčiny y dokáže byť veľmi prísna , keď zle vyslovím nejaké slovo. Päť minút ma dúsí, kým to nepoviem správne :D
Mne sa tu býva dobre, som tu šťastná, v Rajke je veľa aktivít ako kone, člnkovanie, splavovanie... teším sa, že malej môžem aspoň trochu zabezpečiť to také bezstarostné krásne detstvo na dedine.

S+s

PS: máte nejaké deti?

Do mosonu už bohužel slovenský operátar nezasahuje,ale stejně na slovensko žádné vazby nemáme. Děti máme
Naposledy upravil Sophinatko dne 19. listopad 2012, 12:23, celkově upraveno 1
Sophinatko
Pískle

58 příspěvků
23. září 2012
Příspěvekod Sofy » pondělí 01. říjen 2012, 07:45
A čo ste zakotvili v Maďarsku? Detičiek máte požehnané a ako a kam chodia do školy a škôlky?
Sofy
Krafařka
Krafařka

642 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Sophinatko » pondělí 01. říjen 2012, 09:04
Sofy píše:A čo ste zakotvili v Maďarsku? Detičiek máte požehnané a ako a kam chodia do školy a škôlky?

manžel dostal pracovní nabídku. A děti učím doma. Malé do školky dávat nebudu,mám jisté plány a jestli vyjsou udělám rodinné centrum v mosonu ,tak bych je vodila tam.
Sophinatko
Pískle

58 příspěvků
23. září 2012
Příspěvekod Sofy » pondělí 01. říjen 2012, 09:25
Tak držím palce aby vám plány višli a snáď sa nám podarí niekedy aj osobne stretnúť.

S+s
Sofy
Krafařka
Krafařka

642 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Rady2 » pondělí 27. květen 2013, 21:26
Srdečně zdravím,
mohla byste mi některá napsat, jaký je systém hudebního školství v Maďarsku? Tak jako u nás a na Slovensku máme Základní Umělecké Školy (státní nebo i soukromé), pak konzervatoře a vysoké školy, ráda bych veděla, jakým způsobem to je v Maďarsku.
Moc děkuji za odpověď, bavili jsme se o tom se studenty ve škole, tak bych byla ráda za další informace.
Díky.
Rady2
Žvatlalka
Žvatlalka

104 příspěvků
28. leden 2008
Příspěvekod Ivcam » středa 11. říjen 2017, 14:01
Ahoj,
v zari jsme se prestehovali do vesnice severne od Györ do Madarska. Do Mosonmagyarováru to nemame daleko. A tak moje otazka: Jste jeste stale v Madarsku a nebo je tu nekdo novej?
Ps. madarska paprika je moc dobra
Ivca
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ivcam
Pískle

71 příspěvků
25. září 2006
Nemecko