ADV TOP
ADV LEFT

Termální lázně Sárvár Maďarsko

Moderátor: Matulienka

Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení, noví uživatelé: žádný
registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Markett » pondělí 16. duben 2012, 06:48
Noodle píše:Ja tip nemam, ale take uvazujeme, ze bychom jeli, tak budu nakukovat ;) A pridam dotaz, snad nevadi! Dcera ma atop. ekzem a sousedka doporucila jet do termalnich lazni. Nemate s tim nekdo zkusenost?? Vloni jsme byli u more, to ji pomohlo, ale letos na to asi nebude :-?

Děti teď nevím jestli do 12 nebo 14 let nesmí do těch termálních vod. Hlídají to.
Markett
Howgh
Howgh

6542 příspěvků
21. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Tynda » pondělí 16. duben 2012, 09:39
Už jsem to psala. Děti do 14 let tam nesmí do bazénů s léčivou vodou- hlídají to, jak venkovní, tak vnitřní bazén i s masážním. Bylo tam docela dost neukázněných návštěvníků, kteří se tam snažili děti "propašovat" a vždy děti plavčíci vykázali. Podle mě ví proč...(jinak v českém překladu nápisů tam je, že do 12 let a v cizojazyčných do 14let)

Na ekzém a lupenku byly úplně nejúžasnější lázně "dehtové". Smrad tam byl teda šílenej, ale po 2 dnech jsme měli kůži vyhojenou. A děti tam mohly. Jen jsme je našli až u rumunských hranic v nějaké zapadlé vísce. Už jsem si kolikrát říkala, že se po nějakých podívám.

Opravdu jsem jako ekzematik žádný efekt v Sárváru neviděla. Tam se dobře prohřeješ, "vyblbneš" se... ;)
Tynda
Klábosilka
Klábosilka

499 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Efča » úterý 30. srpen 2016, 23:09
chci se zeptat, do kterých bazénů přesně děti nesmí. Co jsem kouikala, uvnitř jsou dva větší bazény, jeden je s takovou "zabarvenější" vodou, druhý je "modrý", pak je tam i plavecký bazén a dále vzadu ten dětský svět. Kam tedy děti smí a kam ne? Mohou tedy jen vyloženě do toh jednoho dětského bazénku a šmitec?
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Sonča » středa 31. srpen 2016, 14:47
Ahoj,

když se dívám na mapu, můžeš do bazénu č. 5 a do dětských 10, 9. Bazén 8 má být na vlnobití, ale nikdy jsem ho tam neviděla, takže je tam vlažná voda po kotníky.

Do léčivých děti nesmí. Venku je toho dost, ale nevím, jak staré máš děti.
Sonča
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
11. listopad 2006
Šternberk
Příspěvekod Minka » středa 31. srpen 2016, 15:55
Ahoj, byli jsme tam letos v létě. Ve vnitř děti mohou prakticky všude, jen ne do toho s tou léčivou vodou. Tam to fakt hlídali. Jinak v ostatních bazénech děti byly, jsou tam 3 větší tobogany a nějaké menší skluzavky, bazén s vlnobitím - pouští jen v určité časy, ale být tam můžeš i tak. My byli hlavně venku, tam je toho spousta- i pro menší děti asi 2 bazény s atrakcema. Venku v termálu to také hlídali, ale ne tak přísně. Já mám teda děti 10 a 12 let, tak to třeba tak nehrotili. Co hlídají hodně je váha a výška u venkovních skluzavek (krom těch v bazenech pro děti). Na velké skluzavky je limit tuším min. 120 cm a váha min.40kg. Pokud nesplní váhu můžou jezdit s dospělým po vyplnění prohlášení, že je to na tvou odpovědnost. Venku je pak 1 termální bazén vzadu za občerstveníma kousek od bazenu s unělým vlnobitím a tam děti normál chodili a nikdo to tam neřešil. Cedule tam sice byla,ale pokud v klidu seděli a neblbli, tak je nikdo nevyhazoval. Nám se tam líbilo moc. Tak snad vám bude taky.
Minka
Klevetnice
Klevetnice

3259 příspěvků
22. září 2006
Jičín
Příspěvekod Sonča » středa 31. srpen 2016, 16:08
Nám z toho termálního bazénu vedle vlnobití venku děti vyhodili. Byli jsme tam minulý týden. Ale ty dětské bazény mají příjemnou teplotu a můžeš s dětma do výřivky.
Sonča
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
11. listopad 2006
Šternberk
Příspěvekod Efča » čtvrtek 01. září 2016, 08:39
Sonča píše:Ahoj,

když se dívám na mapu, můžeš do bazénu č. 5 a do dětských 10, 9. Bazén 8 má být na vlnobití, ale nikdy jsem ho tam neviděla, takže je tam vlažná voda po kotníky.

Do léčivých děti nesmí. Venku je toho dost, ale nevím, jak staré máš děti.

Super , takže jen do trojky nemohou, ano?
Co ty vnitřní tobogány, mohl by jít syn 117 cm a 22 kg na všechny, i ty velké (ty vnitřní)?
A ještě se zeptám, zda je někde v tom "dětském" křídle bazén, aby si tam zaplavali. Tj třeba 70 cm vody (plus minus).
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Sonča » čtvrtek 01. září 2016, 17:23
Ahoj,

na vnitřních tobogánech má být výška 120 cm k ramenům.
Kolik bylo vody v těch dětských, si nepamatuji, kolem padesáti cm určitě, ale plavat se v tom nedalo, jsou tam různé atrakce. Možná v tom bazénu na vlnobití bude u zadní stěny více vody, ale my tam nešli, čekali jsme přes hodinu a vlny tam nebyly, ani když jsme procházeli kolem.
Sonča
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
11. listopad 2006
Šternberk
Příspěvekod Minka » čtvrtek 01. září 2016, 17:40
Ahoj, ve vnitř v tom dětském světě to asi na zaplavání moc nebude. Nevím, moje děti tam chodiy jen na tobogány. Jak je to s výškou u tobogánů ve vnitř nevím, děti si tam chodily sami. Já tam byla jednou a nepamatuju se, jestli to někdo kontroloval,ale dětí tam jezdilo dost a určitě i menší děti než dcera (10 let, 140 cm.)
Minka
Klevetnice
Klevetnice

3259 příspěvků
22. září 2006
Jičín
Příspěvekod Sonča » čtvrtek 01. září 2016, 20:15
Ty vnitřní tobogány nikdo nehlídal, ale at nejsi překvapená, kdyby začali. Zkus se podívat na Bukfurdo, tam jsou tobogány v pohodě a v druhé zoně jsou i teplé bazény pro děti, společně s točící se vodou a výřivkou.
Sonča
Krafařka
Krafařka

676 příspěvků
11. listopad 2006
Šternberk
Příspěvekod Efča » úterý 08. listopad 2016, 22:21
Ahoj, chtěla bych se poradit ohledně restaurací v Sarvaru, nemáte tip, kam zajít? Někde ve městě, něco příjemného a ne moc hogo fogo? Dále bych se chtěla zeptat, jak je to s jídlem primo v komplexu. Jaká je nabídka, je tam jen nějaký fast food nebo i normal restaurace?

Četla jsem i poslední příspěvky, doufám tedy ze to nebude tak horké a kluci si to tam budou moct užít, nicméně z příspěvků mi přijde že tam ty děti kolem šesti let nějak nic nesmí :(
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Kopka » středa 09. listopad 2016, 22:03
Ahoj, s jídlem ve městě neporadím. Jsme celou dobu vždy v areálu. Je tam normálně jídelna. Nabízí polévky, vývar a rajskou určitě, guláš,řízek,kuře, pizzu,obědové saláty,deserty. Dá se v pohodě vybrat. Jsou tam i dva bary.
Nevím jak velké máš děti ale i pro menší jsou 3 skluzavky a 1tobogán /menší zelený/ kde můžou i menší děti i s rodiči a jsou naprosto bezvadné. Tři tobogány vzadu jsou od 6 ti let a 120 cm. Plavčíci dost hlídají. Pokud je dítě menší a má 6 let jde u plavčíka podepsat souhlas s vlastním dohledem. dostane pásek a může jezdit. Využili jsme 2x.

Milujeme Sárvar.
Kopka
Žvatlalka
Žvatlalka

207 příspěvků
17. duben 2009
Příspěvekod Efča » středa 09. listopad 2016, 23:53
Kluci budou mít 6 v dubnu, jeden má 118 cm a druhý jen 114 cm. Tak nevím. Říct že jsou starší? :)
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Kopka » čtvrtek 10. listopad 2016, 19:39
Ahoj, uvidíte na místě. Zkusila bych to pokud trochu plavou a budou schopni ty 4 metry od výjezdu z tobogánu uplavat aspoň s křidýlky. Dojíždí se tak do 1,5m hloubky. Taky záleží co je tam za plavčíka :-Z . Ale i ten zelený je :hura: . Uvidíš že si to užijete.
Kopka
Žvatlalka
Žvatlalka

207 příspěvků
17. duben 2009