ADV TOP
ADV LEFT

Saláty všeho druhu :)

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod kinderova » pondělí 17. březen 2014, 17:19
Ahoj holky, venku už začíná být zase pomalinku polehoučku teploučko a u nás doma začínáme zase se salátama, které jsme přes zimu hodně zanedbávali :) Takže pojďme si vyměnit pár receptů :) Jaké saláty si doma děláte, jaké máte rádi, jaké zase ne? Včera jsem dělala na večeři salát s lososem, těšila jsem se na něj už asi týden a pošmákla jsem se :)

Recept:
400 g brambory
200 g steak z lososa
šťáva z citronu
100 g mladý špenát
100 g zelený hrášek
sušená rajčata
čerstvá bazalka
kapary
balsamico
česnek
olivový olej
sůl, pepř

Vychází to tak na 4 porce :)
kinderova
Pískle

4 příspěvků
17. březen 2014
Příspěvekod Ratta » pondělí 17. březen 2014, 17:46
Není škoda z lososového steaku dělat salát?
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Jagorika » pondělí 17. březen 2014, 19:21
Ratta píše:Není škoda z lososového steaku dělat salát?

Ratto, sorry, ale když si vzpomenu na nedávné stesky, že BC nežije, že se neobjevují nové nicky, nezakládají se nové diskuze, tak s takovou reakcí to
docela chápu. Někdo prostě dělá salát z lososa někdo z točeňáku.

Jestli jsem to dobře pochopila, diskuze měla být o receptech na saláty, tak abych nebyla úplně OT - dělám salát z vlažného pšeničného bulguru a zeleniny (většinou rajčat, paprik), případně přidám sýr. Takové codůmdal.
Jagorika
Pískle

16 příspěvků
08. prosinec 2009
Příspěvekod Blanka » pondělí 17. březen 2014, 19:40
Já bych byla moc ráda za recepty na saláty, já dělám jen takovýty klasiky ze zeleniny a pak mám teda docela ráda z červené řepy.
Z čerstvé napůj s jablkem a majonéza/jogurt, citronová šťáva.
Z vařené řepy a sterilovaná zelenina a gothaj.
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Jagorika » pondělí 17. březen 2014, 19:46
Blanka píše:Já bych byla moc ráda za recepty na saláty, já dělám jen takovýty klasiky ze zeleniny a pak mám teda docela ráda z červené řepy.
Z čerstvé napůj s jablkem a majonéza/jogurt, citronová šťáva.
Z vařené řepy a sterilovaná zelenina a gothaj.

Tak to mě láká. Ale budu si to jíst teda sama :D
Jagorika
Pískle

16 příspěvků
08. prosinec 2009
Příspěvekod Vochemerle » pondělí 17. březen 2014, 19:50
Já miluju klasickej vitamínovej, zelí( asi čerstvé) majolka, salám, feferonka, ale nikdy ho netrefím udělat doma. Nevíte někdo, jak na něj, aby byl jako z krámu.
Vochemerle
Klevetnice
Klevetnice

3612 příspěvků
18. prosinec 2006
soutok Labe a Orlice
Příspěvekod Džawa » pondělí 17. březen 2014, 19:50
Tak já přidávám oblíbený mojí ségry. Mám ho v plánu zkusit:
červená čočka, nastrouhaná mrkev+zavařená okurka, sůl, pepř a jogurt či majolka.

Za diskuzi děkuju, začíná mi taky salátové období a jsem v tomto směru dost jednostranná. :)
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

592 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Swetlex » pondělí 17. březen 2014, 19:57
Avokádo, řapíkatej celer, salát (jakýkoliv), občas dám v létě i ředvičky na plátky a to zakapu oliv. olejem, limetkou, sůl pepř dle chuti a piniová nebo třeba slunečnicová semínka.
- toho se můžu užrat :mnam:

a babiččina klasika - rajské, cibulka, sůl pepř a majonéza. A nebo obyč okurkovej v octovo cukrové vodě.

- salát z pečené řepy s koriandrem a opraženými semínky. A zakapat hustym balsamikem.

Ty jo dostávám z toho slušný hlad :D
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Džawa » pondělí 17. březen 2014, 20:06
Přidávám ještě jeden:
Salát s ředkvičkami
- ledový salát
- 2 svazky ředkviček
- červená paprika
- cca 6 sušených rajčat naložených v oleji
- hrstička dýňových semínek
- 2 lžíce lněného oleje
- 1 lžíce balsamica
- olivový olej, přiměřeně
- sůl, bazalka, oregano

Zaujal mě, nemám vyzkoušeno :)
Džawa
Klábosilka
Klábosilka

592 příspěvků
13. leden 2009
Příspěvekod Gehenna » pondělí 17. březen 2014, 20:11
Jagorika píše:

Ratto, sorry, ale když si vzpomenu na nedávné stesky, že BC nežije, že se neobjevují nové nicky, nezakládají se nové diskuze, tak s takovou reakcí to
docela chápu.

Jasně, tak ti, co už tu jsou, se budou držet u zdi, aby někoho nevyplašili.
S odpuštěním nasrat.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Katchen » pondělí 17. březen 2014, 20:17
Můžu jeden nezdravej těstovinovej? Malé těstoviny (já dělám takové ty mini motýlky, ale jdou třeba i mini vrtule, kolínka atd.) uvařit al dente. Osmahnout dobrou anglickou slaninu (já beru oravskou) a cibulku, nechat vychladnout. Do salátu dále cherry rajčata (rozkrojit napůl nebo i menší), ledový salát a třeba salátovou okurku, tvrdý sýr na kostičky - já většinou kombinuju goudu z Lidlu a něco "parmazánovitého" - hodně tvrdý a nasládlý, sušená rajčata, můžeme třeba i vajíčko natvrdo. Majolka, trocha plnotučné hořčice a podle toho jak moc je teplo to kombinuju s jogurtem. Cibulku se slaninou dávám nakonec - musí být vychladlá, aby nezvadla čerstvá zelenina, ale zas aby tuk neztuhnul úplně. Je-li třeba, dosolím. To vše na zahradě a k tomu dvě deci bílého. :mnam:

Jinak jsem dost konzerva - miluju jednoduchou klasiku okurka, rajčata, cibule, olivy, olivový olej, balkánský sýr.

A pak rajčatový s cibulí a majonézovou zálivkou a k řízkům jedině nastrouhanou okurku, ocet, cukr, sůl, pepř.
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Michaela1975 » pondělí 17. březen 2014, 20:39
Mrkev, celer, jablko - nahrubo nastrouhat, trochu zakysky + jogurtu, cukr, citron.
Dobrý je do toho i pomeranč.

Fazole (různé, klidně i jen ty malé bílé) uvařit, přidat pórek, vajíčko natvrdo, celer, papriku, tvrdý sýr, trochu hořčice a majolky.

Těstoviny, krabí tyčinky, pórek (...další zelenina dle chuti), majolka.

Tohle je asi spíš pomazánka? Ale mazat se to nedá, takže asi salát :)
Cottage, tuňák, kukuřice, pórek.
Michaela1975
Howgh
Howgh

8870 příspěvků
11. leden 2011
Příspěvekod Bublina » pondělí 17. březen 2014, 20:41
Já tedy miluju Pohlreichův hlávkový se ztraceným vejcem:
- natrhané listy hlávkového salátu smíchat se zálivkou
- zálivka: 5 lžic olivového oleje, 1/2 lžíce balsamica a lžíci dijonské (nebo jakou máte rádi) hořčice ušlehat s čerstvě mletým pepřem a solí
- přidat podle chuti kostičky vyškvařené anglické slaniny (sádlo slít, nechat okapat na ubrousku)
- rozdělit na talíře, na každou porci posadit jedno (u nás radši 2) ztracené vejce (http://www.iprima.cz/novinky/video-prip ... neho-vejce)

Už se těším, až bude jarní salátek :).

A aby to nebylo jenom o "zdravých" salátech, tak jeden letní od mé babičky (milujeme všichni):
Na kostičky nakrájet rajčata, bílé papriky, 1 cibuli na jemno, přiměřeně měkké uzeniny (nejlepší býval se šunkovým salámem, já dávám šunku, protože šunkový salám už není to, co před 30 lety), několik vajec natvrdo (taky na kostičky). Vše osolit, mírně opepřit, smíchat s majonézou, aby se ingredience spojily. Dát vychladit a sníst.

Mmch super téma!
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Bublina » pondělí 17. březen 2014, 20:46
Gehenna píše:
Jagorika píše:

docela chápu.

Jasně, tak ti, co už tu jsou, se budou držet u zdi, aby někoho nevyplašili.
S odpuštěním nasrat.

Pšššt, nenechte prchlivost cloumat svým majestátem :)

Téma se dobře chytlo - a já teda lososový stejk do salátu klidně dám, protože na čtyřčlennou rodinu stačí dva. A pochutnám si často víc než na klasice třeba s bramborem.
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Olivinek » pondělí 17. březen 2014, 20:49
Jeden takový, který byl prý kdysi v nějakém pořadu (já ho znám od mamky) a je výborný :mnam: :

brokolice
cibule menší
rozinky (dle chuti)
anglická slanina
slunečnicová semínka
2 lžíce majolky
2 lžíce octa
2 lžíce cukru
pepř
sůl

Anglickou opražit, nechat vystydnout (vyschnout na ubrousku) a nalámat na drobné kousky. Brokolici nakrájet. Ocet, majolku a sůl smíchat (ručně našlehat). Rozinky nechat na chvíli ve vodě (nabobtnají a změknou). Cibuli hodně drobně.
Olivinek
Howgh
Howgh

5614 příspěvků
19. duben 2007