ADV TOP
ADV LEFT

Saláty všeho druhu :)

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ulrichová » úterý 26. květen 2015, 23:51
Dlouho jsem se odhodlávala zkusit udělat slavný Caesar salát, a dílko se podařilo, nyní ho děláme docela často. Je jednoduchý, a móóóc dobrý. Natrhat římský salát, přidat krutonky (osmahnuté kostičky z bílé bagetky), přidat osmahnuté kuřecí maso (okořením jen sůl a pepř) a zálivka (100 ml olivového oleje, šťáva z 1 citronu, 2 řezy sardelek, 2-3 lžičky hořčice, 1 lžička nastrouhaného parmezánu, 1 lžička worcesterové omáčky). Dobrou chuť.
Ulrichová
Pískle

4 příspěvků
26. květen 2015
Příspěvekod Misapoho » středa 27. květen 2015, 09:53
Pride píše:SUper diskuze :hura:

Rajčatový salát:

rajčata na kostičky
eidam na kostičky
vejce na tvrdo na kostičky
cibule (není povinná)
jogurt + majolka
sůl

- pamatuju, že jsem se ho naučila na základní škole při "vaření" :D

Rukola s rajčaty

rukola
cherry rajčata
hobliny parmazánu
zálivka: balsamiko + cukr + tošku vody

A hrozně jsem si oblíbila salát NICOISE (určitě znáte, ale připomenu ho ;-) )
http://www.apetitonline.cz/recepty/182- ... coise.html

A moc díky za inspiraci ;-)

Rukolový děláme taky, mám ho moc ráda, jen nedávám cukr a vodu.

a ten s rajčaty děláme taky, jen nedáváme sýr, ale místo toho naši gothaj, já dávám šunku na kostičky + lžící kečupu a hořčice a za mě je cibule v receptu nutná :-)
Misapoho
Treperenda
Treperenda

1204 příspěvků
05. červenec 2007
Benešovsko
Příspěvekod Misapoho » středa 27. květen 2015, 10:23
Ulrichová píše:Dlouho jsem se odhodlávala zkusit udělat slavný Caesar salát, a dílko se podařilo, nyní ho děláme docela často. Je jednoduchý, a móóóc dobrý. Natrhat římský salát, přidat krutonky (osmahnuté kostičky z bílé bagetky), přidat osmahnuté kuřecí maso (okořením jen sůl a pepř) a zálivka (100 ml olivového oleje, šťáva z 1 citronu, 2 řezy sardelek, 2-3 lžičky hořčice, 1 lžička nastrouhaného parmezánu, 1 lžička worcesterové omáčky). Dobrou chuť.

dle receptu, podle kterého jsem se Caesar naučila já, bylo, že se má při opékání krutonků na konci přidat pár pokrájených stroužků česneku a ještě chvilku opékat, má to lepší šmak.
Parmazán dávám na hoblinky až na celý salát. Místo citronů dávám jablečný nebo vinný ocet, ještě tam bylo dát jeden uvařený žloutek

často dělám různé saláty s podobnou zálivkou - občas nedám sardelky, vyjíčko, dám pikantnější horčici, použiju balzamiko ocet ...
prakticky všechnu možnou zeleninu, základ je vždy salát, u nás většinou ledový + rajčata, papriky, okurka, nastrouhana mrkev na hrubo nebo celer, občas jsem dala i cibuli opečenou na dlouhé plátky ... prostě co je. Na to maso, krutonky a tak. Dávám do toho třeba mozzarellu ... Sypu sezam, slunečnici, prostě fakt co dům dal.

Naši dělají ke grilovanému masu tenhle salát.

sklenice řepy
sklenice červeného zelí
2 plechovky červených fazolek v obyč nálevu
cibulku na kostičky,
tatarka,
sůl
pepř
smíchat, trošku rozležet, podávat vychlazené, nevypadá to, ale je úplně geniální
Misapoho
Treperenda
Treperenda

1204 příspěvků
05. červenec 2007
Benešovsko