ADV TOP
ADV LEFT

DIGISCRAPBOOK!

podle zájmů a aktivit
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Co nejradši piješ?:) (každý jistě ví, že k správnému umělci patří ta správná můza :)

Vínečko bílé
42
23%
Vínečko rudé
45
24%
Pivo
23
13%
Babský lepidla
12
7%
Tvrdý pálený (no děvčata...)
6
3%
Dobrou whisku :)
4
2%
Gin tonic (případně jiné jakékoliv mixy viz. nepiju čistý alkohol)
24
13%
Jsem abstinent
23
13%
... už to nebudu hulit! :)
5
3%

Celkem hlasů : 184

Příspěvekod Bambule » pondělí 02. říjen 2006, 09:37
DISKUZE JE UZAVŘENA, POKRAČUJEME zde
Aprilmouse

Ahoj,
nemáte někdo "blbuvzdorný návod" jak vytvořit digitální scrapbook? Koukala jsem se na scrapbook Schamky (ta ovšem tvoří ručně :) a strašně mě to nadchlo. Je fakt hrozně šikovná. Zajímalo by mě, kde sehnat šablony a jak to vůbec dát celé dohromady. Podotýkám, že moje angličtina není moc dobrá, umím však velmi dobře německy. Takže anglické www stránky mi toho moc neřeknou.

Díky

Bambule
Bambule
Klábosilka
Klábosilka

453 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Evelion » pondělí 02. říjen 2006, 09:59
Zkus www.estranky.cz
viz. např. moje www.matyasek.estranky.cz :wink:
Teda doufám že scrapbook jsou prostě stránky s fotkama :-)
Evča + Matyáš (9let)
Evelion
Klevetnice
Klevetnice

3028 příspěvků
21. září 2006
Příbram
Příspěvekod Maty » pondělí 02. říjen 2006, 10:29
Bambule, když jsem hledala podobné návody, našla jsem celkem blbuvzdorné stránky díky vyhledávači na seznamu, tak to vyzkoušej... jsou i v češtině, tuším...
ObrázekObrázek
Maty
Moderátor - Sporťák
Moderátor - Sporťák

10565 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Schamka » pondělí 02. říjen 2006, 10:45
Evewolf - scrapbook, je fotoalbum robeny tak trochu "inak", nez len nalepenim fotiek (alebo vlozenim do tych kapsiciek v albume). Je to toto:
http://rodina.cz/scripts/album/album.as ... =&id=34330

Bambule,dakujem za pochvalu, normalne sa :oops: :oops: :oops:
skus stranky www.scrapbook.cz rep. vlez tam do fora - www.scrapbook.cz/forum

Ale navod je jednoduchy. Potrebujes nejaky program, ktory vie pracovat s fotkami, vie citat .png subory (pretoze vela ozdob pre stranky je v tomto formate) a vie pracovat s vrstvami (to mas potom tak, akoby si pracovala s papierom - mas podklad na to "polozis" fotku a mozes nou posuvat po podklade, pridas obrazky, nadpis, vypravanie,... vsetko mozes lubovolne posuvat, az docielis zelany vysledok; ak nemas podporu vrstiev tak to nejde)
Taky program je napriklad GIMP - volne stiahnutelny z http://www.gimp.org/ (mne sa stiahol dokonca slovensky, takze urco bude aj podpora cestiny!)
Dalej budes potrebovat rozne digitalne papiere a ozdoby, rozne typy pisma. Pisma mozes stahovat napriklad z www.scrapbook.cz/fonty a tie papiere atd... zoznam serverov odkial sa daju zadarmo stiahnut najdes na www.scrapbook.cz/forum vo fore digitalny scrapbook alebo v uzitocnych odkazoch.

Potom ti len staci otvorit si napr. v tom GIMPE (ale moze byt napriklad aj Photoshop) podkladovy papier (vacsinou su 30,5x30,5cm, ak to chces tlacit doma, musis si to orezat), pricapis tam fotku, napises nadpis, nejake vypravanie, das ozdoby - mozes menit poradie vrstiev, cize urcovat, co je navrchu a co dole.

Na www.scrapbook.cz/galerie v galerii najdes rozne stranky, ktore su vytvorene digitalne, mozes sa inspirovat.

Takto sa to neda upne vsetko zodpovedat, takze sa s tym skus pohrat a pytaj sa dalej, ak budes potrebovat pomoc.
Pa! Drzim palce a zelam krasne stranky v albume.
Jana + 2 rytieri + 1 princezna
Schamka
Krafařka
Krafařka

940 příspěvků
23. září 2006
medzi tulipanmi
Příspěvekod Aprilmouse » pondělí 02. říjen 2006, 12:56
Shamko dík za odkaz, digitální scrapbook je mým koníčkem (ač jsem netušila, že se tomu tak říká) takže se ráda připojím k ostatním aktivistům :)
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13885 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Aprilmouse » pondělí 02. říjen 2006, 13:00
Jinak používám photoshop a valnou část dekorací atd. si dělám sama v photoshopu z různých jiných fotek nebo obrázků. Škoda že neumím malovat :) to by bylo ještě lepší.

Jinak si myslím, že vyloženě blbuvzdorný návod asi nebude, chce to určitou rutinu v ovládání programu, někoho, kdo aspoň vysvětlí princip vrstev atd. - mně to taky trvalo, než jsem do toho pronikla. A je to hlavně o tom zkoušet, zkoušet a zkoušet :) ale je to zase zábava :)
Aprilmouse

13885 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Jitty » pondělí 02. říjen 2006, 13:46
Koukněte sem do diskuse:

http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/no ... &yearfrom=

nebo sem do deníčků - patří k té diskusi:
http://rodina.cz/digiscrapbook - tam jsou v deníku "návody", jak na to + spousta dobrých odkazů, ale když budete sledovat dikusi, najdete jich taky hafol:-)
Myslím, že zde pochytíte spoustu nápadů a jen prosím, přidejte se k nám:-)), čím více nápadů, tím více se budeme zdokonalovat, tak se nebojte a přispějte a ukazujte nápady. Vím, že spousta lidí diskusi sleduje, ale nepřispívá, já prosím jen o to, abyste se nám ukázali:-)), že jste tam taky...Do deníku si prosím napište o registraci a hned budete mít i svůj deníček, kam můžete přispívat.
Jitty
Kecka
Kecka

1750 příspěvků
26. září 2006
Praha
Příspěvekod Jitty » pondělí 02. říjen 2006, 13:47
Aprilmouse - máš někde svoje stránky?
Já dělám malé takhle deníček - viz - http://rodina.cz/stadlerovi, ale veřejně tam toho moc není, přátelství uděluji na oplátku:-)
Jitty
Kecka
Kecka

1750 příspěvků
26. září 2006
Praha
Příspěvekod Aprilmouse » pondělí 02. říjen 2006, 13:54
Jitty, nemám klasicky deníček, spíš dělám různě lidem nějaké koláže nebo tak... resp. dělám weby, takže různý úvodní "loga" skládající se z fotek atd. Hledala jsem aspoň nějaký věci, ale tady v tom pc mám jen nějaký vánoční přáníčka :D a spíš drobný fotomontážičky.
Naposledy upravil Aprilmouse dne 11. říjen 2006, 12:19, celkově upraveno 1
Aprilmouse

13885 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Aprilmouse » pondělí 02. říjen 2006, 13:55
jo a jinak Jiříčkův deníček - http://jiricek.nethouse.cz - ale tam jsem spíš fotky využívala pro vytvoření klasického menu a loga (+ loňské nepovedené pf, ale těžce jsem nestíhala) :D
Aprilmouse

13885 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Aprilmouse » pondělí 02. říjen 2006, 14:21
Teda ale vy mi teď ležíte v hlavě :))) Já o tom dumu a došla jsem k názoru, že vlastně jsem všechny případné scrapbooky dělala jen u kámošek, kterým jsem chtěla ukázat, na co je photoshop :D což je uvádělo do extáze (která mi děsně lahodila) ale nikdy jsem nic podobného netvořila doma ze svých fotek. Nebo jsem se na nich jen učila nějakou techniku a pak to smazala zase. Takže se pokusím něco vytvořit :D mám obrácený problém - technicky udělám snad vše, ale chybí mi ten estetický cit :)
Tak večer to zkusím nějak zkloubit do kupy :D
Aprilmouse

13885 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Schamka » pondělí 02. říjen 2006, 16:43
Aprilmouse, diky za tu poslednu stranku!!! parada, ze je vsetko v rozmere A4, cize si to mozem v poho vytlacit a pouzit. Hlavne tie okraje su super! :P
Jana + 2 rytieri + 1 princezna
Schamka
Krafařka
Krafařka

940 příspěvků
23. září 2006
medzi tulipanmi
Příspěvekod Aprilmouse » pondělí 02. říjen 2006, 17:52
Nicméně kdybyste někdo potřeboval něco nějak přizpůsobit (barvy, odstíny atd.) klidně to na mě hrňte, pokud si nevíte rady :)
Aprilmouse

13885 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod Barbánek » pondělí 02. říjen 2006, 18:33
Jůůůůůůůůůů, to je bááájo, co všechno jde dělat s fotkama.... Aprilmouse - jak jsi psala, že to musí zvládnout každý... jsem vyjímka potvrzující pravidlo, neboť neumím anglicky ani kváknout... no tak teda kváknout jo, ale tím kvákáním to končí. Škoda... Nebyly by nějaký takový stránky v češtině? Bych toho asi chtěla moc, co? :? :lol:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Barbánek
Drbna
Drbna

4617 příspěvků
21. září 2006
České Budějovice
Příspěvekod Aprilmouse » pondělí 02. říjen 2006, 18:40
HOlky, tak to vzdávám :D prostě to cítění to správně omašličkovat mi chybí. Ze všeho mi lezou podobný věci jako tohle:
http://foto.aprilmouse.net/kolaz.jpg
Naposledy upravil Aprilmouse dne 11. říjen 2006, 12:23, celkově upraveno 1
Aprilmouse

13885 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř