ADV TOP
ADV LEFT

fotíš fotím fotíme !!!!!!

podle zájmů a aktivit
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Jaké téma kalendáře?

1) tradiční pohled na svět (krajinky)
12
12%
2) známé věci v neobvyklém pohledu
79
79%
a neboooo? navrhněte...
9
9%

Celkem hlasů : 100

Příspěvekod Norreen » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:36
Dypecek - nemám sice zkušenost s tvým typem foťáku, ale vzhledem ke svým zkušenostem se zmiňovaným kompaktem od téže firmy, si myslím, že určitě nebude špatnej. Ono panasonici obecně maj objektivy Leica a nejsou vůbec špatné.
Já už EVF zrcadlovku nechtěla, pořídili jsme si s manželem nejprve klasickou zrcadlovku s výměnými objektivy na kinofilm a pak digitální. Oboje Konica-Minolta. Do digitální Minolty jsme šli především proto, že jsme měli tu klasickou, tak aby se dalo používat stejné příslušenství. Když Sony převzalo Minoltu, tak jsme se děsili, ale příslušenství je kompatibilní, takže je to pohoda.
No a pak jsem místo staršího digitálu Olympus 720UZ chtěla nějaký malý kompakt, který bych mohla tahat opravdu všude a vešel se všude a to je právě ta zmiňovaná LZ3 od Panasonicu
Norreen
Diskutérka
Diskutérka

2461 příspěvků
13. prosinec 2007
Mělník
Příspěvekod Kaciia » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:37
Tak já hlásím,že mám sourozence od Dypečka.Lumix FZ 5 .Ze začátku jsem byla nadšená a potom když jsem začala scrapovat jsem zjistila,že je něco špatně.Myslela jsem si,že můj milý Lumík to dělá špatně,ale neeee.Chyba byla u mě a jsem ráda,že jsem na to přišla,teda že mě Dyp popostrčila o kousek dál.Takže hledám další a další možnosti co a jak dělat...
Pindruš...NAZDAR!!! Obrázek
Kaciia
Klevetnice
Klevetnice

3658 příspěvků
17. prosinec 2006
Příspěvekod Jindrucha » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:39
Jůů taky budu nakukovat :D
K nám přide taky bohatý Ježíšek ;) A HURÁ nadělí mi dig.zdrcadovku Nikkon D40X i s větším objektivem :D Už se moc těším až si ho budu moct ošahat :erik:
Jindrucha
Kecka
Kecka

1983 příspěvků
21. září 2006
Jablonné v Podještědí
Příspěvekod Kotrmelina01 » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:39
Ahoj fotografky, taky ráda a všude možně fotím, mám pacarda digi, ale je to nějakej míň dělo, ale mám ho ráda, i když bych zrcadlovečkou nepohrdla

PINDRUŠKO - obávám se že to tak dopadne i u nás, budu kručet o nový foťák

RUZZO :grr:
Kotrmelina01
Krafařka
Krafařka

962 příspěvků
02. září 2007
Příspěvekod Blanka2 » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:39
Káči zdar zdar 8-)
tak já mám úplně obyč Canon PowerShot A30, předtím byl Olympus (honem nevím označení) ale ten byl úžasný a dělal krásné fotky (však se o tom rozplývám v DS diskuzi furt) jenže chromé ruce holé neštěstí.
Jdu číst jaké máte děla vy a co takhle hodit nějakou fotku, co se vám fakt povedla a jste z ní nadšené? ať to trochu projasníme co?
Blanka2
Moderátor FFF
Moderátor FFF

10572 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Dypecek » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:40
Jindrucha píše:Jůů taky budu nakukovat :D
K nám přide taky bohatý Ježíšek ;) A HURÁ nadělí mi dig.zdrcadovku Nikkon D40X i s větším objektivem :D Už se moc těším až si ho budu moct ošahat :erik:

Jindro ty mě neštvi !!!! talen na scrap od boha a ještě takovou mašinu !!!!
Dypecek
Howgh
Howgh

5803 příspěvků
21. září 2006
hrušovany nj
Příspěvekod Blanka2 » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:41
Dypecek píše:
Jindrucha píše:Jůů taky budu nakukovat :D

Jindro ty mě neštvi !!!! talen na scrap od boha a ještě takovou mašinu !!!!

no s talentem si vy dvě rozhodně nemáte co vyčítat 8-) ten vám závidím oběma a Jindruš závidím ještě i ježíška (třeba se prďola splete a doveze dárek k nám) to by se chudák utnul co 8-)
Blanka2
Moderátor FFF
Moderátor FFF

10572 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lucka73 » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:43
týýjo - to je rychlost!! Dypečku - ses do toho opřela :D

Tak já se bez mučení přiznám, že focení už dávno není tak na prvním pláně jako dřív.... ale jen vyšetřím chvíli času (:D :D ) .....

Jinak já mám Olympus C5050 - je to už starší typ - koupili jsme ho před 5 (fíha, toto letí) lety...... Samo by se milíbilo něco novýho - jenže... tenhle nejni špatnej - jen já mám choutky :D
Lucka :)
Lucka73
Howgh
Howgh

8477 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Margot » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:45
Jůůůů úžasné - co to vidím za diskuzi!!!já jsem tak ráda-ale neodvážila jsem se ji založit!!!momentálně peču linecké cukroví - tedy něco co by to mělo vzdáleně připomínat:-)) takže všechno přečtu až později ale počítejte s mojí účastí:-)) jinak vše o mě a mé fotky na
www.lenkasteklova.cz

omlouvám se, nemám teď fakt čas....
6x IUI, 1x KET, po 5x IVF v 25tt
Margot
Krafařka
Krafařka

780 příspěvků
03. duben 2007
Praha
Příspěvekod Cifka » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:46
My měli tak nějak fografické aparáty k dětem, automat Canon, malej, ale dobrej... a pak digi CanonPowerShot A520 a asi půl roku jedeme v Nikonu D50 s dvěma objektivama, což sice není slavný, alébrž nepraktický, ale možná to za nějakou významnou úplatu zaměníme za jeden. Kompozici fotky občas zvládnu tak, jak bych si představovala, ale naprosto neumím fotit manuálně, což je uznávám, s takovým foťákem ostuda, ale nemám to kdy nastudovat, připadá mi to děsně složitý, takže přes techniku fotí M.
http://pilatus.coolnet.cz

A 07/2004, B 12/2005, R 04/2007, J 07/2009
Cifka
Howgh
Howgh

6286 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Anka » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:47
Hele a berete i naprosto neschopnou fotografku, která by se potřebovala něco přiučit? Vždycky mě focení zajímalo, ale nikdy ne natolik, abych se se připovzdělala
Třeba ohledně foťáku bych si rozhodně dala poradit. Teď mám Sony Cyber Shot, byl to svatební dar, je mu pět let. Fotím jen na automatické nastavení, na víc jsem se nezmohla, popravdě mi dává dost zabrat najít v potřebnou chvíli foťák a následně memory stick, který je strčený v kompu. Než vše najdu, objekty se rozutečou nebo se vybije baterka...

Kruciš, já tady asi fakt nemám lízt. Nebudete se mi smát?
Anka + J. 2004 + J. 2006 + E. 2007
Obrázek obchody v Praze a Ostravě- látkovky, šátky, nosítka, ekodrogerie, přírodní kosmetika
Anka
Krafařka
Krafařka

947 příspěvků
30. listopad 2006
Příspěvekod Lucka73 » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:47
jinak zdravím "známé" tváře....

A jak tak koukám - i nadále se budu uklidňovat tím, že nejenom na foťáku to záleží .....

(ale asi na Štědrej den budu sestřelovat jéééžíšky poletující po obloze Obrázek
Lucka :)
Lucka73
Howgh
Howgh

8477 příspěvků
11. listopad 2006
Příspěvekod Olivinek » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:47
Pindruse píše:
Dypecek píše:
Olivínek píše:...já se taky hlásím, my jsme postižení oba s manželem...do konce na přechod v tatrách jsme v báglech táhli 3 foťáky :oops: ...no a k letošním vánocům si nadělíme digi zrcadlovku, takže 4 foťák na cesty :D

jůůůů a jakej ježíšek chodí k vám..... k nám chodí asi jinej

no a k nám letos nepřijde žádnej :( Olivínku nechceš ho poslat k nám? na skok... :D

...nenene, on by mi pak třeba prdnul.. :D
. ..ale naježí canon eos 400d...zatím normoš objektiv,na ostatní se šetří :oops:
Olivinek
Howgh
Howgh

5632 příspěvků
19. duben 2007
Příspěvekod Blanka2 » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:48
Lucka73 píše:jinak zdravím "známé" tváře....

A jak tak koukám - i nadále se budu uklidňovat tím, že nejenom na foťáku to záleží .....

(ale asi na Štědrej den budu sestřelovat jéééžíšky poletující po obloze Obrázek

se hlavně vyhni tomu co poletí k Jindruš páč toho jsem si už zamluvila já 8-)
Blanka2
Moderátor FFF
Moderátor FFF

10572 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Cifka » čtvrtek 13. prosinec 2007, 21:49
Anko, já myslím, že naopak, já se sem jdu taky učit a pevně doufám, že tu bude mnoho zdatných fotiček..
Cifka
Howgh
Howgh

6286 příspěvků
21. září 2006
New Bubu