ADV TOP
ADV LEFT

fotíš fotím fotíme !!!!!!

podle zájmů a aktivit
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Jaké téma kalendáře?

1) tradiční pohled na svět (krajinky)
12
12%
2) známé věci v neobvyklém pohledu
79
79%
a neboooo? navrhněte...
9
9%

Celkem hlasů : 100

Příspěvekod Ajinav » neděle 26. leden 2014, 08:38
Katttja píše:Ajinav to je crop? Já se v Nikonech nevyznám...

50 na FF deformuje, takže na crop je lepší...záleží co fotíš? Lidi, děti, zvířata?

Nevím, co je crop :oops: , ale myslím, že je to FF,ale nejsem si jistá. Fotím všechno.
Takže myslíš, že na FF by byla lepší 35?
Andrea
http://ajinfotoblog.blogspot.cz/

http://andreavozarova7.zonerama.com/Album/239523 fotoprojekt 2014

http://andreavozarova7.zonerama.com/Album/95817 ostatní foto

ObrázekObrázek

Existuje místo,kde je možné všechno. To místo je uvnitř tebe.

Čím víc člověk dá,tím víc se mu vrátí.

Nejlepší způsob, jak ztratit dítě, je držet ho stále u sebe

Všechno neštěstí nepochází z nedostatku,ale spíše z přebytku.
Ajinav
Diskutérka
Diskutérka

2194 příspěvků
27. leden 2007
Sokolov
Příspěvekod Katttja » pondělí 27. leden 2014, 21:36
Ajinav tak jsem se koukla a je to crop, tzn. že formát snímače není jako filmové políčko, ale je menší, tzn. že 50mm objektiv na něm je akorát, v přepočtu na FF asi 70mm. 35mm bude asi jako 50mm na FF. Nevím, proč chceš zrovna 35? Na lidi je ta 50mm ok...na krajinky zase až tak ne, tam je lepší šírší objektiv, proto jsem se ptala, co fotíš...
Katttja
Klevetnice
Klevetnice

3296 příspěvků
04. červen 2008
Praha-západ
Příspěvekod Helča » středa 05. únor 2014, 17:38
Ahojte,
Prosím vás, jde se poradit úplný amatér ve focení. Když nepočítám malý digital na momentky s dětmi.
Láká mě koupit si digi zrcadlovku, asi bych do toho do začátku nemusela investovat majlant. Když mě to nechytne, bude doma dobrý foťák, muž taky celkem rád fotí, jen není čím, tak se nebojím, že by zůstal nevyužitý.

Neporadil byste mi někdo, do čeho jako začátečník jít?
Nemám koupit třeba něco z druhé ruky?
Např jsem koukala na mmb a prodává se tam Canon EOS 1000D, ještě přes rok v záruce za 5tis.

Dekuju, Helča
Helča
Drbna
Drbna

4208 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod Katttja » čtvrtek 06. únor 2014, 12:08
Helčo kupovat tělo z druhé ruky je vždycky ošemetné...nevíš kolik má nacvakáno, v jakém stavu je čip a pokud jsi zrcadlem nikdy nefotila asi ani nebudeš tušit na co se zaměřit...já bych spíš doporučila první jít do nějakého většího obchodu, kde mají skladem víc typů a hezky si je vzala do ruky, aby ti sednul, tvarově, váhově, tlačítka aby byly pro tebe ok, každá značka je jiná, prohlídla si menu apod. A pak se rozhodla.
Katttja
Klevetnice
Klevetnice

3296 příspěvků
04. červen 2008
Praha-západ
Příspěvekod -pixien- » čtvrtek 06. únor 2014, 12:24
Ahoj Helčo,

určite nekupuj zrkadlovku takto na slepo a už vôbec nie cez MMB. Ak chceš z druhej ruky/bazaru, tak je to OK, ale s tým, že si ju môzeš skúsiť, ideálne s niekým skúseným, lebo sama na prípadné zádrhele neprídeš a nakoniec ťa to môže stáť viac, ako by ti bolo milé. Ideálne je zvoliť nejakého osvedčeného predajcu použitej techniky, kde to je aspoň skontrolované a odskúšané.

Pre teba z ruky zájsť osobne, ale ja by som verila Megapixelu:

http://www.megapixel.cz/bazar

pa a veľa pekných zážitkov pri fotení prajem ;-)

pix.
-pixien-
Kecka
Kecka

1705 příspěvků
18. leden 2011
nikdykde
Příspěvekod Helča » neděle 09. únor 2014, 13:59
Dekuju za rady. Chci vás ještě poprosit, jestli byste mi neporadily nějakou literaturu, co stojí k nastudování. Abych nezkoušela "pokus-omyl", nenatahala z knihovny, a pak se tím prokousavala.
Dekuju. :)
Helča
Drbna
Drbna

4208 příspěvků
24. září 2006
Slovácko
Příspěvekod -pixien- » neděle 09. únor 2014, 14:52
Helčo, ja každému odporúčam Naučte se exponovat kreativně - Bryan Peterson. Bohužiaľ je v ČR vypredaná, tak asi len niekde zapožičať.

Vyzerá takto: http://www.zonerpress.cz/naucte-se-exponovat-kreativne

Tá je NAJ.

Ako použiteľná náhrada je tu potom "Naučte se fotografovat dobře" - Bryan Peterson

http://www.zonerpress.cz/naucte-se-foto ... n-peterson

Alebo ťa môžem pozvať na naše kurzy (http://www.ppsop.cz) alebo osobne na náš jarný workshop pre začiatočníkov (a áno, toto už je reklama :-))

papa,

pix.
-pixien-
Kecka
Kecka

1705 příspěvků
18. leden 2011
nikdykde
Příspěvekod Katttja » úterý 11. únor 2014, 14:30
Helčo mně v začátku nejvíc pomohl návod co je k foťáku, jsou tam dobře vysvětleny základy používání režimů...pokud ještě nemáš fo'ták doma a nemůžeš rovnou zkoušet, tak vše co načteš z knih si nebudeš dlouho pamatovat, protože bez toho, abys viděla co to dělá rovnou v praxi, je to na první pohled a přečtení dost složité...
Katttja
Klevetnice
Klevetnice

3296 příspěvků
04. červen 2008
Praha-západ
Příspěvekod Barbarkaaa » neděle 17. květen 2015, 23:54
Ahoooj, tady to fakt umřelo :(
Barbarkaaa
Drbna
Drbna

4628 příspěvků
22. říjen 2007
Jičín
Příspěvekod Pettie » pondělí 18. květen 2015, 15:38
No jo, všichni fotí :D
Pettie
Howgh
Howgh

15395 příspěvků
18. duben 2007
Brno
Příspěvekod Lukrecia » pondělí 20. červenec 2015, 19:39
Ahoj holky, začínám zas trochu víc fotit a bodla by mi konstruktivní kritika a vůbec tak povídání o focení, témata, sdílení fotek apod ;)
Přidá se někdo?
Pro začátek bych tu měla úlovek z lesa ;)
Obrázek
Kryštof 10/07 + Jarek 5/10

www.lookrecia.cz - originální ručně šité kabelky
Obrázek
Lukrecia
Krafařka
Krafařka

977 příspěvků
23. listopad 2007
Velké Přítočno
Příspěvekod Knofletka » sobota 06. únor 2016, 08:02
Prosím pomoc :( Dělám s PS už několik let, odborník ale nejsem. Zatím jsem si vždy nějak poradila, ale dnes se mi stala podivná věc. Vyfotila jsem několik fotek, vrazila je do programu a upravila. Pak jsem je uložila, koukám na to a šok. Fotka uplně tmavá. Tak jsem to začala zkoumat a všimla jsem si že ta fotka i původně byla tmavá, ale PS mi ji zobrazil mnohem světlější. Zkusila jsem to několikrát vypnout, zapnout a znova vložit a pokaždé se stalo to samé. Nevíte čím to je?
Knofletka
Treperenda
Treperenda

1032 příspěvků
20. listopad 2007
Suomi :)
Příspěvekod Frosti » neděle 07. únor 2016, 09:10
Nikiki, zrovna resim neco podobneho. Zda se, ze problem je v tom, ze PS je "Color Managed Workspace". V jeho okne je jine nastaveni barev nez v jinych programech, ktere pouzivaji nastaveni tveho pocitace/monitoru. Da se to nejak skalibrovat, aby bylo nastaveni vsude stejne. Idealne to udelat pro vsechno - od scaneru po tiskarnu, ve vsech programech.

Navic RGB obrazky mohou mit ruzne "color profiles" - nastaveni barev, ktere ti precte jen profesionalni SW a normalni prohlizece je ignoruji.

Bohuzel ti neporadim detaily. Sama se na to teprve chystam a PS nemam.
Anglicky treba tady: https://forums.adobe.com/thread/897737?tstart=30
Frosti
Kecka
Kecka

1562 příspěvků
17. prosinec 2012
Finsko
Příspěvekod Knofletka » pondělí 08. únor 2016, 16:23
Ahoj. Dík za snahu. Taky jsem nad tím koumala, a v podstatě jsem se dověděla že asi nic nevykoumám. Ale potom jsem v nějaké diskuzi našla tohle. Aani jsem nic neměnila, jen dala ok a je to všude všechno stejné. Akorát teda otázkou zůstává, jak ty fotky vidí ostatní, na ostatních pc. Já už teda tolik let fotošopuji, a nikdy jsem si toho rozdílu nevšimla. Až teď na tom tmavém východu slunce.

PS. jsem přejmenovaná nikiki :)
Knofletka
Treperenda
Treperenda

1032 příspěvků
20. listopad 2007
Suomi :)