ADV TOP
ADV LEFT

JEHNĚČÍ S MÁTOU A JOGURTEM ( FOTO) *

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Dypecek » sobota 08. březen 2008, 16:08
ahoj holky, blíží se velikonoce, bude víc k dostání skopové a jehněčí, tak vám sem dávám jeden receptík, třeba vás zaujme. Je to dost netradiční kombinace, ale nám to moooc chutná a je to raz dva hotové

ingredience pro 2 osoby:

200 g jehněčí kýty nebo plece na malé kostky
1/2 malé cibule
česnek cca 1/2 paličky
máslo
sůl, bíly pepř, máta
bílý jogurt

příloha nej. rýže ( já přidávám divoukou )

Obrázek

jehněčí maso zbavíme tuku a nakrájíme na menší kostky. Naložíme cca na hodinku do česneku nasekaného najemno do lednice. Zpěníme máslo a orestujeme maso, česnek a cibulku nasekanou najemno.

až je maso skoro hotové - přidáme koření, podlijeme vodou a necháme dusit. Té máty počítejte cca lžíci polévkovou. sůl a pepř podle chuti.

když se voda vydusí, přidáme bílý jogurt a dusíme do zhoustnutí.

holky česneku to chce hodně, jinak ta chuť nevynikne - já dnes dala 1/2 paličky , záleží jak je ostrý.

Obrázek

dobrou chuť
Dypecek
Howgh
Howgh

5725 příspěvků
21. září 2006
brno
Příspěvekod Timkova » sobota 08. březen 2008, 23:34
To vyzera mňam! Matu davaš normalnu ako na čaj či nejaku špecialnu?
Timkova
Diskutérka
Diskutérka

2037 příspěvků
14. duben 2007
Bytča SK
Příspěvekod Dypecek » neděle 09. březen 2008, 09:20
máta normální sušená z obchodu s kořením, myslím že se prodává i jako pytlík. možná by to šlo i z čerstvé, ale to jsem nezkoušela
Dypecek
Howgh
Howgh

5725 příspěvků
21. září 2006
brno
Příspěvekod Zdenicek » sobota 22. březen 2008, 17:16
neni to s tim jogurtem moc kysely? nebo se da nahradit kysanou smetanou? ... ja bilej jogurt syrovej nemuzu, zveda mi kybl
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Dypecek » sobota 22. březen 2008, 19:41
Zdenicek píše:neni to s tim jogurtem moc kysely? nebo se da nahradit kysanou smetanou? ... ja bilej jogurt syrovej nemuzu, zveda mi kybl

NO nevim hele, myslim že s tou smetanou by to nebylo ono, ta kombinace máty a jogurtu je to pravé tady.... Já používám na vaření holandii, ta se ti zdá taky kyselá? Mě osobně to vůbec kyselé nepřijde, ta chuť je zvláštní ale kyselá podle mě ne.... Většina lidí co má ráda tzatziky salát tohle má ráda taky, třeba jsem ti to trošku přiblížila.
Dypecek
Howgh
Howgh

5725 příspěvků
21. září 2006
brno