ADV TOP
ADV LEFT

VELIKONOČNÍ NÁDIVKA (FOTO)

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zvědavka » neděle 23. březen 2008, 15:08
Potřebujeme 10 housek, 10 vajec, 1/2 kg uzeného bůčku nebo jiného masa,
sůl, pepř, mladé kopřivy, čerstvá petržel. nať.

housky nakrájíme na kostičky, zalijeme mlékem, vymačkáme, přidáme na kostičky nakrájené uzené maso, nadrobno nakrájené kopřivy a petržel.nať, osolíme, opepříme, dáme žloutky a nakonec sníh z bílku, směs dáme do vymazaného pekáče a pečeme.

Tento recept mi dala PAJCA

Obrázek
Naposledy upravil Zvědavka dne 23. březen 2008, 15:11, celkově upraveno 1
Zvědavka
Klevetnice
Klevetnice

3667 příspěvků
04. leden 2008
Ostrava
Příspěvekod Zvědavka » neděle 23. březen 2008, 15:09
Omylem jsem dala recept do moučníku, prosím o přeložení, děkuji
Zvědavka
Klevetnice
Klevetnice

3667 příspěvků
04. leden 2008
Ostrava
Příspěvekod Claudia » neděle 23. březen 2008, 15:18
Vypadá hezky, tak nechci moc rýpat, ale správná velikonoční nádivka má mít 3 nebo 4 druhy masa, každé nějak něco symbolizuje, ne??
Claudia
Diskutérka
Diskutérka

2307 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zvědavka » neděle 23. březen 2008, 15:20
no to joí, ale tahle je jednoduchší, ale je fakt výborná
Zvědavka
Klevetnice
Klevetnice

3667 příspěvků
04. leden 2008
Ostrava
Příspěvekod Ro » neděle 23. březen 2008, 15:23
Jdu to přesunout.

Jinak nechci být moc rýpavá, ale u některých receptů, zvláště u těch, které mají x variant podle kraje a rodinných zvyků, mi přijde, že není nutné, aby každá kuchařinka vytvořila svou diskuzi, byť s krásnými fotkami

Já jednu naprosto totožnou (předpokládám, že i tady bude probíhat diskuze o tom, jak to kdo dělá u nich doma) našla např. tady http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... pic&t=3016
Ro
Drbna
Drbna

4685 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Inkognito » neděle 23. březen 2008, 17:22
Nevím, co komu Zvědavka udělala, ale myslím, že není nutné ji tu napadat kvůli jednomu receptu. Zakládá se zde hromada zbytečných diskuzí ( především téma kočárky - já jsem si koupila kočár za 3500,- z druhé ruky- vypadal jak nový a odjezdí 2 děti,min.5 zim) takže nevím proč ta nepříjemná nálada. ne, neznám Zvědavku, nejsem její kamarádka, jen nechápu ty nepřátelské ohlasy.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Jarka » neděle 23. březen 2008, 17:46
Díky za recept :) Dneska už jsem toho upekla tolik, že jsem si řekla, že zvládneme si Nikolkou i nádivku :)

Ohromně ji bavilo mi pomáhat, dokonce šlehala i bílky, teda jen v úplně konečné fázi a už se nám to peče!
Jarka
Drbna
Drbna

4191 příspěvků
21. září 2006
okr. Domažlice
Příspěvekod Holly » neděle 23. březen 2008, 18:05
Zvedavko delas ji presne jako moje maminka ktera ji dela i pro nas a nam takova moc chutna. ;) ;)
Ale chapu ze zrovna tento pokrm bude mit spoustu krajovych variant a ze pro kazdeho je ta jeho ta nej....
Holly co je rada ze za ni nekdo neco uvari :D
Holly
Diskutérka
Diskutérka

2899 příspěvků
26. září 2007
Příspěvekod Ro » neděle 23. březen 2008, 18:13
Inkognito píše:Nevím, co komu Zvědavka udělala, ale myslím, že není nutné ji tu napadat kvůli jednomu receptu. Zakládá se zde hromada zbytečných diskuzí ( především téma kočárky - já jsem si koupila kočár za 3500,- z druhé ruky- vypadal jak nový a odjezdí 2 děti,min.5 zim) takže nevím proč ta nepříjemná nálada. ne, neznám Zvědavku, nejsem její kamarádka, jen nechápu ty nepřátelské ohlasy.

Nejde o nepřátelské ohlasy, ale o výtku, že Zvědavka dělá trošku nepořádek, poslední dobou du- a víceplicit v receptáři přibývá velmi neúměrně a tak Zvědavka je jednou z těch, která založila diskuzi s receptem už zveřejněným, tudíž to spadlo i na ni.
Zvědavku jako admin znám, potkávám ji v mnoha diskuzích a nemám proti ní vůbec nic, jen zrovna porušila pravidlo Nezduplikuješ. Ano, není jediná, ale protože toho zase přibývá hodně, tak pravidlo musí být občas provětráno.
Diskuzi jsem nezamkla ani nesmazala, jen jsem upozornila.

Stejně jako upozorňuji, že tvůj ohlas by mohl vyznít urážlivě vůči mně a tudíž jsi vlastně zneužila inkognita. Tento svůj názor jsi mohla klidně podepsat.
Ro
Drbna
Drbna

4685 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Jarka » neděle 23. březen 2008, 18:24
Tak hlásím, že nádivka je upečená a je výýýborná :):)
Jarka
Drbna
Drbna

4191 příspěvků
21. září 2006
okr. Domažlice
Příspěvekod Kamca .dalmatinka » neděle 23. březen 2008, 18:34
inko a proč píšeš inkognito?

Já dělám nádivku stejně a je výborná,jen místo mléka dávám trochu vývaru ;) .taky dělám jen z jednoho druhu masa,někdy přidám ještě k uzenýmu anglickou,ale i z jednoho je báječná ;)
Kamca .dalmatinka
Kecka
Kecka

1589 příspěvků
16. únor 2007
Plzen
Příspěvekod Efča » neděle 23. březen 2008, 19:52
Kamco, Inko chápu, člověk aby se tu někdy bál něco říct a jsi-li slabší povahy... je Inko lepší.

Ad nádivka - děláme naprosto ze stejných surovin, jen jiný postup: povařím maso, do stejné vody naházím nakrájené rohlíky, přidám nakrájené maso a kopřivy a vejce - žádný sníh nedělám. Je to pro mě takto jednodušší a je to taky dobré :D
Vydražte si některou z našich BusyBags sad. Podpoříte některý z projektů Zrnek, nebo jeho provoz.
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Zvědavka » neděle 23. březen 2008, 20:54
Ro, omlouvám se , nevěděla jsem, že tu taková diskuse byla, já ji ani nehledala. Byla jsem tou nádivkou tak nadšená, že jsem se o ní chtěla prostě podělit.
Ince děkuju za zastání, mrzí mě, že jsem dostala tak spucováno, mě taky kolikrát příjdou zbytečné a pořád dokola některé diskuse a nikdo jim nikdy nic nevytkl. Takže se ještě jednou omlouvám a pokud to tak moc vadí, tak klidně diskusi smažte nebo zamkněte.

Ale pokud jsem navnadila aspoň jednu z vás a pokud aspoň jedné z vás nádivka chutnala, tak to stálo i za tu výtku.
Zvědavka
Klevetnice
Klevetnice

3667 příspěvků
04. leden 2008
Ostrava
Příspěvekod Dacanka » pondělí 24. březen 2008, 14:15
Já se jdu také připojit k Adminům, recepty se nám tu dvojí podezřele moc, jsou v podstatě ty samé s obměnou 2 nebo 3 vejce a u nového je přidána fotka. Nevidímproblém v tom, hodit ten stejný recept do toho stávajícího, ať si každá vebere, ale zakládat diskuze např. o velikonoční nádivce 5x :roll:

A výmluva nehledala jsem, mě děsně bere. :D :D :D

Inko kočárkovek tu duplicitních moc není stále, zamykám :D :D :D Alenutit každému kočárek za 3,5 nemůžeš. Mě by to nestačilo :D :D :D Jsem totiž staršná (zeptej se manžela potvrdí, taky to semnou nemá jednoduchý :grr: 8-) - samo myslím mého tvého neznám :D )
Dacanka
Moderátor kočárkárny
Moderátor kočárkárny

14374 příspěvků
21. září 2006
všude dobře na Moravě nejlíp
Příspěvekod Zvědavka » úterý 25. březen 2008, 08:00
Missorko, neurazila jsem se , ale příště prostě nenapíšu, to, že jsem nehledala, není výmluva, prostě jsem nehledala, upekla jsem si ji a protože mi chutnala a byla jednoduchší než ta moje z několika druhů masa, tak jsem ji tu prostě hodila s velkým nadšením,to mě už ale opustilo.

Fakt mě ten spucung mrzí, když si denně přečtu deset nových diskusí o kočárkách a jiných věcech a nikde nikdo to nekomentuje.
Takže tak, přeju hezký den
Zvědavka
Klevetnice
Klevetnice

3667 příspěvků
04. leden 2008
Ostrava