ADV TOP
ADV LEFT

Co na gril?

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ifka » sobota 05. duben 2008, 19:51
Ahoj holky, potřebovala bych drobnou radu... za nedlouho budu slavit své kulaté ...nácté :D narozeniny a protože je nás jak malých myší, když se sejdem, nejschůdnější bude stvořit nějaké to masečko na grilu. Všichni milujem tzv. kuřecí steaky, kdy se posvlíká kuřátko a udělají se z toho takové steaky i s kůží, ovšem má to háček - nějak nemám v současné době čas ani chuť si hrát s odkosťováním kuřete :roll: Dostala jsem tip na krkovičku, ale to je tak vše.
A tak se tedy ptám: nemáte nějaký tip na dobré křehké štavnaté masečko, drůbeží nebo vepřové (nojo, finanční důvody, když nás bude tolik, no, hovězí je sice nejlepší, ale...), které by se dalo rychle, bezpracně :D a chutně vytvořit na grilu?
Děkuji! Iva

zařazeno
Anežka 2.9.2006
Vítek 15.8.2011
Ifka
Žvatlalka
Žvatlalka

183 příspěvků
02. červenec 2007
Ostrava
Příspěvekod Dacanka » sobota 05. duben 2008, 20:00
Koukni do dobromily myslím, že jsou tamnějaké recepty na gril ;)

Loni jsme měli také takovou větší akci. Koupili jsme v Makru balík mraženýchkuřecích stehen. Po rozpuštění a očištění (jak jinak :D ) jsem je nařezala aby se líp propeklo a naložila do marinády na dva dny, na grilu byly dokonalý ;)

Jinak děláme i drůbeží játra na alu tácku, ty jsou moc dobrý ;)
Dacanka
Moderátor kočárkárny
Moderátor kočárkárny

14374 příspěvků
21. září 2006
všude dobře na Moravě nejlíp
Příspěvekod Martiinkaa » sobota 05. duben 2008, 20:04
Ahoj, protože neumím vykostit kuře, tak kupuju kuřecí stehenní řízky, jsou to vykostěná stehýnka a ty pak nakládám do marinády nebo jen tak na grilu mašlujeme kořením na gril.
Taky ty stehna pokrájím a udělám špízy,prokládám cibulí,paprikou a špekem či anglickou nebo naloženým bůčkem.
Taky milujeme, hlavně děti, okusovat kuřecí křidýlka nebo dolní stehýnka.
Myslím, že těch "levnějších" možností je dost :)
:kluk: Dominik 1998 :holka: Adélka 2006
Martiinkaa
Howgh
Howgh

8899 příspěvků
01. listopad 2006
severní čechy
Příspěvekod Ifka » sobota 05. duben 2008, 20:04
Hledala jsem, hledala, opravdu.. ale nenašla :(
Ifka
Žvatlalka
Žvatlalka

183 příspěvků
02. červenec 2007
Ostrava
Příspěvekod Radunka » sobota 05. duben 2008, 20:11
no, masíčko to není, ale dáváme si to vždycky k masíčku... grilovaný hermelín v alobalu... se můžem utlouct
Anetka 1/2007
Terezka 7/2009
Sárinka 10/2012
Radunka
Diskutérka
Diskutérka

2650 příspěvků
21. září 2006
Chrudimsko
Příspěvekod Ifka » sobota 05. duben 2008, 20:16
Radunko, taky milujem, ale představa, že kupuju cca 20 hermelínů... :? Protože chápu sice, že je to doplněk k masíčku, ale běda, jak by na někoho nezbylo nebo se musel dělit napůl :D !!
Ifka
Žvatlalka
Žvatlalka

183 příspěvků
02. červenec 2007
Ostrava
Příspěvekod Radunka » sobota 05. duben 2008, 20:29
Ifko, my jich kupujem 10 běžně :D , dneska jsem na ně koukala v Hypernově, měli je tam po 4 a stáli asi 80,- kč, takže 20,- za jeden.

Z masíčka grilujeme krkovici, kotletu, já mám nejradši i kuřecí prsíčka, já mám masíčko ráda "suché" libové. Jinak teď jsem výhodně koupila velká kuřecí stehna, takže ty budou na programu teď asi nejčastěji, páč jich mám plný mrazák :D .
No a minulou neděli při grilování jsme řešili nakládání, a prý když je olej smíchaný i s vodou, tak ta voda zajistí to, že masíčko zůstane šťavnaté a nebude vysušené. A já nakládám nejradši do olivového oleje, může být ten levný, já kupuju v Hypr.
Radunka
Diskutérka
Diskutérka

2650 příspěvků
21. září 2006
Chrudimsko
Příspěvekod Dypecek » sobota 05. duben 2008, 21:14
Ifko na gril můžeš vrazit cokoliv.... vše co je dobré bude dobré i tak. lepší jsou kousky nez velkých kostí- déle se dělají a hrozí spálení. Naprostá lahůdka jsou tygří krevety, ale to asi ne co? finančně je to na mašli.... bohužel

jakékoliv kuřecí, krůtí maso super, vepřové taky, nejlepší krkovice nebo tenké plátky z bůčku. Výborné jsou ledvinky taky. Veškerá zelenina, ryby.... prostě cokoliv

už teď ti závidím, já nemám kde grilovat, bůůůůů
Dypecek
Howgh
Howgh

5725 příspěvků
21. září 2006
brno
Příspěvekod Gandelion » sobota 05. duben 2008, 22:07
Ahoj
na gril je moc dobrá krkovice a na ní jakákoliv marináda s pivem ;) nebo kuřecí, děláme i játra jako špízy a k tomu zeleninu - cuketu, lilek, papriky, kukuřici, na vrch mísu salátu a "česnekovej chleba" - recept z labužníka, pokud bude zájem, zkusím ho najít... a máš vystaráno :D
Gandelion
Howgh
Howgh

5231 příspěvků
31. říjen 2006
Švábovice :-D
Příspěvekod Dancul » neděle 06. duben 2008, 11:17
ja mam najradsej klobasu. odporucam sampiony - moc dobre :)
Dancul
Howgh
Howgh

8441 příspěvků
24. září 2006
Bratislava
Příspěvekod Marka » neděle 06. duben 2008, 11:30
na grilu delame nejcasteji krkovicku, nakladam ji dva dny predem do marinady (delam si sama podle momentalni chuti a stavu nasich zasob koreni :) ), dale davame na gril i zeleninu - treba takova grilovana cuketa nema chybu (jen lehce posypu vegetou), zampiony jsou taky vyborne!!!
jinak kureci rizky se daji koupit i vykostene (kureci stehna vykostena - treba v bille je maji i zamrazena).
urcite bych udelala i ten hermelin - nakrajela bych ho k tomu masu pak na porce, treba kazdemu pulku nebo tak. urcite to bude na taliri pak vypadat krasne. k tomu tu zeleninku, no uplne to vidim :)
mnam.

vzdyt x.nactiny mas jen jednou v zivote :D

marka
Obrázek
Marka
Diskutérka
Diskutérka

2926 příspěvků
21. září 2006
ÚB 2006
Příspěvekod Ifka » neděle 06. duben 2008, 13:03
Holky, moc vám děkuju za odpovědi, vidím to tedy na krkovičku, zkusím sehnat ty vykostěné kuřecí stehna, ať se s tím nemusím pižlat, hermelín taky udělám jako "zákusek" :D a zeleninový salát určitě chybět nebude.
Gandelion - kdybych tě mohla poprosit o ten chlebík česnekový, prosim prosim.. dělá se v pekárně? Zrovna jsme vytáhla obyč kmínový a taky se vyvedl ;)
Ještě jednou díky za tipy!!
Iva
Anežka 2.9.2006
Vítek 15.8.2011
Ifka
Žvatlalka
Žvatlalka

183 příspěvků
02. červenec 2007
Ostrava
Příspěvekod Gandelion » neděle 06. duben 2008, 16:47
Ifko, ten chleba se vlastně jmenuje Česneková roláda, ale manžel tomu začal říkat chleba a už to zůstalo ;)
A bohužel v pekárně to nejde...

Potřebuješ 750g hladké mouky (já dávám cca 600g a zbytek celozrnnou, grahamovou, špaldovou, podle toho, kterou zrovna mám), pak 1dl oleje, 5dl mléka, 50g kvasnic, 1kl cukru a 1kl soli.
Zaděláš těsto (klasicky kvásek + zbytek) a nechat vykynout - ehm, to by asi v pekárně šlo ;)

A na náplň smícháš 250g másla (používám zlatou hanou), 3 žloutky, 14stroužků česneku - neboj, nakonec to bude česnekové tak akorát;
a pak potřebuješ koření - vegeta nebo paprika, grilovací koření, dobrý je gyros nebo koření na pizzu, nebo co máš doma nebo máš ráda ;)

Hotové těsto rozdělíš na 4 díly, každý díl potřeš částí náplně, posypeš kořením, zaroluješ roládu a dáš na plech - všechny se vejdou na jeden plech :D Pak každou nohu potřeš zbytkem náplně, ještě posypeš kořením a nakrájíš jakoby na trojúhelníky - asi takhle /\/\/\ a dáš péct cca 30 minut při 180stupních.
Hotové vyndáš z plechu a každý si ulamuje, kolik chce :D
Je to moc dobré!

Kamarádka vyzkoušela i variantu s přidáním oliv, sýra, slaniny - je to moc moc dobré, ale už ne jako příloha k masu a salátu, spíš jako chuťovka k vínu.

A našla jsem i nějaké marinády - snad ti to pomůže ;)
Většinou jsou z Labužníka a všechny jsou vyzkoušené, prověřené a MŇAM :D

Marináda na maso - 1kg krkovice nebo kotlety, 4 vejce, 4pl sojovky, 4pl vorčestru, po 1kl soli, pepře a kari, 2pl horčice (plnotučná nebo dijonská), 5pl oleje.
Marinádu umixuješ z uvedených surovin, do ní naklepané maso a marinovat 12 - 48hodin.

Pikantní křídla - na 12 křídel 2pl medu, 2pl vinného octa, 2pl vína, 3pl chilli omáčky, 4pl sojovky, 5stroužků česneku, 1/2kl sušeného chilli, 3pl oleje, 1kl zázvoru, sůl.
Suroviny na marinádu smícháš a 2-3 minuty vaříš. Křídla očistíš, zahneš do trojúhleníku, propícháš a 24 hodin marinuješ.
A k tomu dip 1) jogurt + tzatziky + česnek nebo 2) majonéza + kysaná smetana + česnek + eidam

Bylinková marináda - sojovka, olej, mleté chilli nebo sladká paprika, česnek, citronová šťáva, čerstvé bylinky (oregano, tymián, majoránka, šalvěj, petržel) - smícháš a do toho na 12 hodin masíčko - kuřecí křídla nebo prsa, píšou, že i vepřové, ale to jsem nezkoušela.

Vávrovic marináda - na 1kg kuřecího masa 3pl sojovky, 1pl medu, 1-2 palice česneku, 3dl černého piva, 1/2 balení koření gyros, 1/2 balení grilovacího koření, 3dl oleje, smícháme a maso marinujeme asi 2 dny.

Doufám, že ti to pomůže a že se pak ta oslava podaří ;)
Gandelion
Howgh
Howgh

5231 příspěvků
31. říjen 2006
Příspěvekod Gandelion » neděle 06. duben 2008, 16:55
Jo a ještě mě napadlo - nevím, jak dalece ti malá jí normální jídla, ale třeba by se ti hodil i nějakej dětskej receptík :D To je moje improvizace - když nakládal tchán, dělal všechno děsně kořeněný a já měla strach to Kubovi dát...

Takže:
Kuřecí řízek naklepat a naložit do směsi olivového oleje, pomerančové šťávy a bazalky - žádná sůl, nic víc... Grilovat stačí chvilku a je to moc dobré.

Nebo kuřecí řízek překrojit na půl, aby vznikly dvě tenké placky (podélně ?), a pak rozkrojit na úžší proužky. Pak vzít větší mrkev, očistit a škrabkou nakrouhat delší "nudle" - ty 2 minutky spařit v horké vodě.
Nakonec vezmeš tu nudli kuřecího, lehce ho osolíš (já používám koření "bejby gril" od Antonína, na to položíš nudli mrkve a přiměřeně velký plátek sýra, zaroluješ do šneka a spíchneš párátkem. ;)
Gandelion
Howgh
Howgh

5231 příspěvků
31. říjen 2006
Příspěvekod Ifka » neděle 06. duben 2008, 19:03
Gandelion, moc díky za tipy, jdou mi z toho sliny až na zem :D A malá masečko velmi ráda, i ostatní děti, které budou přítomny, takže zkusím ten recept s tou pomeranč. štávou, to vypadá velmi dobře!
Fakt díky, sice nevím, jeslti se mi bude chtít tvořit s tím chlebíkem, možná to zkusím nějak přizpůsobit pekárně, třeba narvat česnek do těsta, to by podle mě šlo?? Když tam jdou olivy, tak co by ne, že..
Super vypadají i ty marinády, jsi moc hodná, že sis dala takovou práci a našla mi to :-*
Teď už jen aby vyšlo počasí a :hura:
Ještě jednou díky
Iva
Anežka 2.9.2006
Vítek 15.8.2011
Ifka
Žvatlalka
Žvatlalka

183 příspěvků
02. červenec 2007
Ostrava