ADV TOP
ADV LEFT

DOMÁCÍ SÁDLO A ŠKVARKY (FOTO)*

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Diny » neděle 20. duben 2008, 13:33
Ingredience:

1 kg vepřového sádla
2 cibule
2 jablka
koření: skořice, majoránka (2 lžičky), bobkový list, nové koření, zelený pepř

Obrázek

Postup:

Sádlové bloky nakrájíme na kostičky asi 2x2 cm velké.

Polovinu sádla vložíme do hrnce a na nízký stupeň přivedeme k varu, občas promícháme, asi za čtvrt hodiny přihodíme druhou půlku a škvaříme a mícháme a čekáme ;)

Mezitím, než se nám vytvoří škvarečky a sádlo bude rozpuštěné si nakrájíme jablka na kostičky a to samé uděláme s cibulí (ta se nám pochopitelně rozpadne ;) )

Obrázek

Když nám škvarky zezlátnou, přidáme jablka, cibuli a všechno koření do sádla a necháme ještě asi 15 minut probublat - pořád jen mírně...

Obrázek

Takhle to vypadá asi po deseti minutách - díky koření škvaření sádla ani moc nezavání :)

Obrázek

Přes velký cedník scedíme sádlo do menšího hrnce...

Obrázek

A pak ještě jednou přes menší cedník, aby bylo čisté a úplně bez koření, s kterým se vařilo.

Obrázek

Když sádlo mírně zatuhne, můžeme na ozdobu do něj vsunout čerstvý bobkový list a vložíme do lednice.

Obrázek

Tak a máme domácí ovoněné sádlo pro různá použití :)

Škvarkovou pomazánku ze vzniklých škvarků dodám příště.

Diny
Obrázek

Můj čtyřlístek (Zuzka 20 let, David 9 let, Klárka 7 let a Kája 5let)
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Nina » neděle 20. duben 2008, 13:35
tak semdle chodit, to je normálně vo život :D :D :D :D
Nina
Howgh
Howgh

9788 příspěvků
24. září 2006
s hlavou v oblacích :-)
Příspěvekod Potápka » neděle 20. duben 2008, 13:42
Diny - proč mi tohle děláš? :( :( :( :( Já jsem na dietě :roll:
Ale vypadá to suprově, škvarky fakt miluju, u nás jsou velkým hitem škvarky na víně.
A neznám nic lepšího než čerstvý chleba se sádlem a škvarkama. Škoda, že tu není slintající smajlík :D :D :D
Potápka
Klevetnice
Klevetnice

3742 příspěvků
26. září 2006
Příspěvekod Zelvicka » neděle 20. duben 2008, 13:45
ještě jsem dělala sádlo přímo na chleba smíchané s cibulí a pažitkou už ve sklenáčku

jinak dinny mnamík
Zelvicka
Kavárenská povalečka :-)

23568 příspěvků
06. srpen 2007
Příspěvekod Zdenik » neděle 20. duben 2008, 14:34
Diny...

já se zrovna snažím o ozdravnou kůru co se týče mého mlsného jazýčku...a tohle mi to teda vážně neulehčuje.... ;), že já na to klikla..;-) vypadá to přímo božsky...škvarky miluju a už vím co udělám na oslavu toho až se mi podaří mé vlastní sádlo dostat trochu pod kontrolu...;-)

ale upřímně...s těmato obrázkama v hlavě budu slintat asi navěky... ;)

Zdenik
Zdenik
Klábosilka
Klábosilka

317 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gondwana » neděle 20. duben 2008, 15:07
Ježíš, to je paráda!
To my vůůůůbec nejíme!

Jo a na začátek škvaření dáváme na dno trochu mlíka ;)
Gondwana
Howgh
Howgh

6500 příspěvků
27. září 2006
Nejtmavější město na Bečvě
Příspěvekod Essme » neděle 20. duben 2008, 15:58
DINY: možná už to tady bylo, ale nemáš nějaký svůj web na recepty nebo kuchařku ;) ?? Už tady mám takový bordel z těch tvých receptů, tisíc záložek, něco vytištěného, něco přepsaného, něco uloženého ... no fuj, kdo to v tom mém bordelu má hledat ... a další mňamky přibývají rychlostí, že nestačím ani utřít pusu, natož to vyzkoušet ...
... čili neusnadnila jsi nám bordelářům a neschopným želvám už dříve nějak práci ? ;) :D
ObrázekObrázek
Essme
Krafařka
Krafařka

827 příspěvků
23. září 2007
Praha 10
Příspěvekod Essme » neděle 20. duben 2008, 19:33
Missorko moc děkuji
... jinak tento recept dovršil míru mého ohromení Dininými recepty ... :)
Essme
Krafařka
Krafařka

827 příspěvků
23. září 2007
Praha 10
Příspěvekod Jirkous » čtvrtek 01. říjen 2009, 19:20
Tak vcera jsem byl u reznika pro kus sekany k obedu :) a nejaky pan si kupoval sadlo na vyskvareni, pry tak kilco, kdyby bylo :)
Hergot rikal jsem si, "Hmmm, takovy domaci skvarky, ty by nebyly vubec k zahozeni - hned bych si je dal taky, kdyby je tak nekdo udelal" :)) a tak jsem si sadlo koupil dneska,protoze ziju sam, taky.
"Hmm, abych neco nezvoral", rikal jsem si, tak se podivam na net, jak lide sadlo skvari a nasel jsem tento recept.......
No co dodat - ne zadne dve lzicky majoranky, pro ty starsi, kteri jsou jiz :) odkojeni standartnim gulasem,tlacenkou a jitrnicemi -pekne majornaky pridat , spise dve lzice...no ja dal asi ctyri....
Parada, jak to voni, kdyz se to dela, krasne na panvi se sklenenou poklici,uplne na tom nejmensim stupni na plynu.Na plotne to vonelo,"Asi si otevru vino" a tak jsem popijel cervene vinko a procital bulvarni magazin (nahodou co se clovek nedozvi :) a kdyz to bylo hotovo, tak si rikam...."Hmmm, priste pry bude skvarkova pomazanka, zkusim si ji udelat sam :) ".
Cerveny Portugal dodava sily a odvahu :))
Takze po sliti vyskvareneho sadla jsem dal jeste horke skvarky, se vsim tim korenim (krome bobkoveho listu a skorice) do mlynku, k tomu zase susena majoranka, tak nejak dost primerene :) a hafo cesneku a vse jsem rozemlel .Po rezemleti , zase tak nejak primerene, pridat najemne nakrajene mnozstvi cibule a dostatecne osolit a vse smichat s vyskvarenym sadlem...
Ja osobne jsem pomazanku udelal z 85 % ziskanych skvarku - "Aby mi taky krucis taky nejake ty skvarky, kvuli kterym jsem skvaril sadlo, zustaly jen tak pro komzumaci s chlebem :)" - a z celeho vyskvareneho sadla co se z vyskvareni 1 kg sadla ziskalo :)))))))) a to je Vam panove a damy tak dobre, no co dobre - musim se pochvalit :) - Vynikajici........
Jo a abych nezapomel....Porad mi v te chuti skvarkove pomazanky tak neco chybelo - zkusite uhodnou co to bylo ? Chybela trocha octa....Nahodou, ten ocet (neprehnat to) je v tom vyborny......Zvyrazni vsechny chute a clovek by porad zral a zral :))))).......
Takze jsem vse smichal, nalil do odpovidaji nadobky,nejlepe sklenene od okurek - "ty snad Cina jeste nevyrabi" - a pri tuhnuti sem tam do uplneho zatuhnuti zamichat, aby se skvarky,majoranka,cesnek s trochou octa - no proste vsechno to nej - se sadlem spojilo a bylo co nejlepsi...........
Diky moc za zakladbi recept.......Kdo jednou poznal, nechce jinak :)))
Jirkous
Pískle

4 příspěvků
30. září 2009
Příspěvekod Hromi » čtvrtek 01. říjen 2009, 19:57
Diny, tak to fakt ne NE NE ne ne... to mi fakt PROSIM nedělej :grr: Jak já mohu hubnout, když si večer sednu a vidím taková krááásnééé fotky. Mít ve večerce sádlo, tak tam snad utíkám... Tak holt zítra u řezníka no ;)
Až někdy budeš soudit můj život, obuj si moje boty a přejdi moji cestu, zakopni všude kde já... potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mě znáš!!!
Hromi
Howgh
Howgh

5016 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Harpyje » čtvrtek 01. říjen 2009, 20:51
tu slintám - jeste mne k tomu napadá- taky znate tu záhadu, že sádlo ve ztuhlém stavu zabere méně místa než sádlo v tekutém stavu, a tudiž kdyz ztuhne, lze do nej lžící vyhloubit jamky a do nich nalít další sádlo? šetřím tak místo :D
Harpyje
Krafařka
Krafařka

854 příspěvků
07. leden 2008
Příspěvekod Diny » čtvrtek 01. říjen 2009, 21:23
Jirko, psala jsem ti do té druhé diskuze, kde je seznam mých receptů (bez tedy asi nejnovějších deseti, nějak nestíhám doplňovaaat...;) )

Těším se na další barvitá líčení tvého vaření s námi!!!:)

Miruš, proč vrah????

Harpyj, nooo, to je dobrej trik :D

Hromi, od řezníka je nejlepčí, já pořád plánuju cestu do Třemošný, je tam prý nejlepší řezník na Plzeňsku a nějak není čas - vyšlu muže, jezdí kolem každý den do práce, prý má domácí salámky a prostě všechno čerstvý, dobrý, pravý a vůbec ... sádlo mi došlo, budu muset nový, tak radši od něj než z Globu ;)

Diny
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006