ADV TOP
ADV LEFT

klokan s dušenou paprikou a jemnou dijonskou omáčkou * foto

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Dypecek » neděle 15. červen 2008, 18:21
tentokráte jsem si vzpomněla vyfotit to dřív než jsme to snědli :-) tak to máte i s fotkou a hlásím že je to fakt dobrota ( recept od kamaráda kuchaře :-)

klokan - maso asi nejvíc podobné hovězí svíčkové, udělejte miláčkovy biftek a většina chlapů pokud ho uděláte s pepřovou omáčkou nepozná že to není hovězí svíčková. ( a bude vás to stát méně než 1/2 ceny). Dnes ale bude s dijonskou omáčkou a výbornou dušenou paprikou

ingedience
klokanní maso ( cca 150g na osobu)
čerstvá paprika ( 1 větší kousek na osobu )
škrob
dijonská hořčice
sůl, pepř
směs koření chmeli suněli ( pokud nemáte postačí provensálská směs nebo chimichuri směs )
olej

klokana nakrájíme na nudličky a hodíme orestovat na olej. Osolíme, opepříme a dusíme do měkka.

Na druhou pánev vhodíme na větší kousky nakrájenou papriku, osolíme a okořeníme. Dusíme také do měkka ( asi to bude chtít trošku podlít). Pozor ale ať to nepřeženete, jinak bude z paprik kaše. Měly by ty kousky držet tvar.

Když je maso měkké lehounce zaprášíme škrobem ( stačí 1/2 lžíce ) a podlejeme vodou. Vmícháme dijonskou horčici - cca 1-2 lžíce a lehce povaříme jen aby omáčka dostala tu akorát konzistenci.

Pokud nemáte doma dijonskou hořrici dá se to částečně nahradit obyč plnotučnou s troškou křenu ale není to ono teda...

výsledek vypadá takto ( u nás dáváme hranolky jako přílohu )

Obrázek

dobrou chuť :-)
Dypecek
Howgh
Howgh

5725 příspěvků
21. září 2006
brno
Příspěvekod Martiinkaa » neděle 15. červen 2008, 18:24
Dypečku, to se čte nádherně a ještě ta fotka, super!
Takové směsky mám ráda, až seženu klokaní, zkusím.
:kluk: Dominik 1998 :holka: Adélka 2006
Martiinkaa
Howgh
Howgh

8899 příspěvků
01. listopad 2006
severní čechy
Příspěvekod Kamca .dalmatinka » neděle 15. červen 2008, 18:27
chudák skipy :D
Kamca .dalmatinka
Kecka
Kecka

1589 příspěvků
16. únor 2007
Plzen
Příspěvekod Trixl » neděle 15. červen 2008, 18:45
dneska čtu blbosti - a nejen tady - KLOKANKA S PŘIDUŠENOU ... cožé paprikou :?
klokana jsem nejedla a nebráním se ničemu co vypadá normálně, pokud to nejsou dary moře nebo hmyz, to fakt nemůžu
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Gandelion » neděle 15. červen 2008, 18:46
Ty jo, to vypadá pěkně!!!
Bohužel, tohle doma uvařit, tak můžu rovnou přijít s rozvodovejma papírama, neb klokan je kámoš, ne žrádlo :D :D :D (Miláček je bohemák a už nakazil i staršího syna ;) )
Gandelion
Howgh
Howgh

5231 příspěvků
31. říjen 2006
Švábovice :-D
Příspěvekod Mamamila » neděle 15. červen 2008, 18:46
chudinka klokan
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Trixl » neděle 15. červen 2008, 21:06
Gandelion píše:Ty jo, to vypadá pěkně!!!
Bohužel, tohle doma uvařit, tak můžu rovnou přijít s rozvodovejma papírama, neb klokan je kámoš, ne žrádlo :D :D :D (Miláček je bohemák a už nakazil i staršího syna ;) )
to by mě neměl rád, jsem taky bohemák, za Bohemku jsem plavala, ale klokana klidně sním :D
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Dypecek » neděle 15. červen 2008, 21:13
Gandelion - hele a myslíš že pozná co jí? nepozná ;) , vydávej to za krávu a máš klid
Dypecek
Howgh
Howgh

5725 příspěvků
21. září 2006
brno
Příspěvekod Gandelion » pondělí 16. červen 2008, 07:36
Taky mě už napadlo klokana koupit a vydávat to za něco jinýho :oops: ale když on klokan je fakt kámoš :D
Nemluvě o tom, že už párkrát jsem do jídla vpašovala něco, co tam "nemělo být" a miláček to vždy poznal, tak to radši nebudu riskovat ;)

Nicméně to jídlo vypadá fakt moc pěkně! Třeba někdy, až nebude doma, tak si to uvařím pro sebe :D
Gandelion
Howgh
Howgh

5231 příspěvků
31. říjen 2006
Švábovice :-D