ADV TOP
ADV LEFT

MUSAKA s mletým masem a lilky (FOTO)*

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Makysek » pondělí 31. srpen 2009, 07:21
Když už jsem se vzepjala k takovému výkonu, tak se o něj alespoň podělím :D
Musaka je jediný jídlo, který dělám ze skopového masa (páč skopový je tady v Mongolsku fakt čerstvý a nesmradlavý...přesto vůči němu trpím předsudky a pouze u musaky mu dávám přednost před jinými druhy masa. Musaka ze skopového má prostě takovou jinou, zvláštní, středomořskou chuť)

Tož, co potřebujeme:
1) dost času na přípravu, není to rychlovka k večeři, spíš nedělní oběd...
2) 60 dkg mletého masa (vlastně by to asi šlo z jakéhokoliv)
3) 10 dkg rýže
4) 2 středně velké cibule
5) 2-3 stroužky česneku
6) 1 opravdu velký nebo 2 střední lilky
7) asi 6 ks středních brambor
8) 4 rajčata
9) 1/4 l mléka
10) 1 vejce

+ olej, petrželka, sůl

jak postupujeme:

1) Mleté maso osmažíme na jedné z cibulí (v původním receptu smaří kousky masa, které teprve potom umelou...to je i na mě moc složité nehledně na to, že nemám mlýnekna maso), samozřejmě trochu osolíme

Obrázek

2) rýži udusíme na druhé z cibulí, taky trochu osolíme vodu

Obrázek

3) pak to všechno smícháme dohromady

Obrázek

4) mezitím nakrájíme lilky (na asi 8mm-1cm široké plátky), osolme a necháme 10 minut vypotit. Pak je můžou děti obalit v hladké mouce a my je prudce osmažíme.

Obrázek

5) brambory oloupeme a pokrájíme na tenké plátky (3-4 mm), rajčata taktéž nakrájíme na plátky a tím máme většinu práce hotovou!

Obrázek

Obrázek

6) dno pekáčku vymažeme a poklademe plátky brambor, osolíme a na to napatláme asi třetinu masové směsi s rýží

Obrázek

7) jako další vrstvu přidáme osmažené lilky

Obrázek

8) pak maso, zas lilky, zas maso a pak pozor! brambory a navrch rajčata. Takže všechno nám to vystačí na dvě vrstvy brambor (spodní a předposlední svrchu), dvě vrstvy lilků, tři vrstvy masové směsi a vrchní vrstvu rajčat

Obrázek

9) pečeme, dokud brambory nezměknou (vpodstatě jsoujediné syrové), tj asi 3/4 hodiny a pak důležitá věc - zalijeme mlékem s rozkvedlaným vajíčkem a zapečeme ještě 15 minut. Takže celkově se peče asi hodinku.

Dobrou chuť!

Obrázek
Makysek
Treperenda
Treperenda

1087 příspěvků
21. září 2006
krásný ostrov Taiwan
Příspěvekod Krtonozka » pondělí 31. srpen 2009, 08:19
Zrovna včera jsem říkala manželovi, že musím pohledat nějaký dobrý recept na to jehněčí, co máme v mrazáku. A už je to tady, určitě to vyzkouším :hura: .
Krtonozka
Kavárenská povalečka :-)

33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lucici » pondělí 31. srpen 2009, 09:21
Musaka už mě láká dlouho,ale přijde mi to časově hodně náročné,nicméně vyzkouším,vypadá úžasně :)

Lucici
Lucici
Kecka
Kecka

1966 příspěvků
21. září 2006
Pelhřimov
Příspěvekod Leya » pondělí 31. srpen 2009, 09:34
tyjo, s ryzi a rajcaty...... :) Ja delam musaku, ktera je tady v Drubezi, akorat nedavam mlety drubezi, ale vetsinou hovezi :D Ale je jednodussi, tohle je fakt piplacka :) Ale musi to bejt vyyyybornyy!!! Treba se nekdy ukecam a zkusim ji ;) ja musaku miluju.
Leya
Howgh
Howgh

13573 příspěvků
09. srpen 2008
Doma
Příspěvekod Kocacko » pátek 04. září 2009, 15:01
Teda Makysku!!!! Super :D Udělala jsem jí kopec, aby měla polovička na zítra na oběd až tu nebudu a už nemáme. A to jsem zapomněla usmažit lilek :-)
Kocacko
Vždycky je kam dál

7619 příspěvků
20. květen 2007
Kladno