ADV TOP
ADV LEFT

GRILOVANÉ JEHNĚČÍ KOTLETKY*

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Frndulka » středa 28. březen 2007, 20:48
8 jehněčích kotletek (každá o hmotnosti cca 150g)
2-3 stroužky česneku
velkou snítku čerstvého rozmarýnu (nebo jednu lžíci sušeného)
ostrouhanou kůru z půlky citronu
2 lžíce pepře (nejlépe drceného vícebarevného)
5 lžic olivového oleje
sůl na dochucení

Kotlety omýt, ořezat s nich případný lůj a blány a důkladně osušit.

V míse prošlehat olivový olej, citronovou kůru, lístky rozmarýnu, pepř a nadrobno pokrájený česnek. Do této marinády vložit jehněčí a důkladně ho v ní "opatlat". Nechat marinovat několik hodin, nejlépe přes noc. Během marinování kotlety několikrát otočit, aby důkladně prosákly po všech stranách.
Nelekněte se, že marinády moc není, na opatlání kotlet to stačí!

Rozpálit gril na plno a kotlety na něm opéct 3-5 min z každé strany.

Je to úžasná dobrůtka 8-) .

My si k těmto kotletkám grilujeme ještě brambory a lilek.

Předvařené brambory ve slupce sliju a do horkých dám asi tři lžíce olivového oleje, sůl, pepř a trochu rozmarýnu. Důkladně to "vetřu" do horkých brambor. Nejlepší jsou menší brambůrky a navíc ještě nové jarní :). Brambory rozložím na grilovací tácky a dám na gril, kde se dělají asi 15 min, aby úplně změkly a udělala se kůrčička.

Oloupaný lilek nakrájím na asi 1/2 cm plátky, osolím a nechám pustit vodu. Pak je sliju, pokapu olivovým olejem, rozložím na grilovací tácky a nechám asi čtvrt hodiny grilovat.

K jehněčím kotletám máme rádi dobré červené vínko :)

Grilování zdar!

Martina
Frndulka
Drbna
Drbna

4562 příspěvků
20. září 2006
Prágl
Příspěvekod Bublina » středa 28. březen 2007, 21:01
Hmmm, to zní úžasně, jestli bude o víkendu hezky, je jídelníček jasný :D. Jo a my milujeme grilovaný lilek pokapaný olivovým olejem s česnekem - podle hesla česneku není nikdy dost.
Ještě jednou díky,
Iva
Obrázek Obrázek
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Ro » středa 28. březen 2007, 21:25
Lilek bez česneku mi nechutná, s česnekem je to božská strava - vlastně stejně jako cuketa. Ta se dá grilovat vlastně naprosto stejně - osolená, bez vody a s olejem, ve kterém plave spousta česneku

Jinak jsem koukala na tu marinádu, grilovala jsem zřídka, ale zatím se mi osvědčilo ke kombinaci rozmarýn+česnek přidávat do marinády i cca dvě lžičky glukopuru nebo jiného ovocného sladidla - dorovnat to pak do normální chuti solí a citronem. V tomhle množství se to nepřipálí, alébřž jen lehce zkaramelizuje a v případě, že není známo stáří "jehněčího" (mnohokrát se z kupovaného vyklubalo hezky vyskákané skopové), tak to umožní zkřehnutí masíčka, navíc je díky karamelizaci šťavnatější.
Ro
Drbna
Drbna

4685 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Frndulka » středa 28. březen 2007, 22:22
Holky,

já jinak lilek upravuju taky zásadně s česnekem, ale k tomu jehněčímu, které je hodně aromatické díky tomu citrónu a rozmarýnu, bych řekla, že se česnekový lilek nehodí a že by ten česnek "přebíjel" chuť toho jehněčího.
Ale zkuste to, třeba to bude dobrý a příště udělám taky lilek "česnekáč" ;)

Martina
Frndulka
Drbna
Drbna

4562 příspěvků
20. září 2006
Prágl
Příspěvekod Jirina » čtvrtek 29. březen 2007, 07:28
Já zase dělám na krůtí steaky (v podstatě to jde i na kuřecí a jiné) marinádu z citronové šťávy, oleje a estragonu. Ten citron s estragonem je fantastický ...
Jiřina
Obrázek

Obrázek
Jirina
Žvatlalka
Žvatlalka

287 příspěvků
23. září 2006