ADV TOP
ADV LEFT

Pomalá svíčková z trouby*

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Milu » sobota 19. březen 2011, 10:48
Holky a to ji děláte den předem, nebo vstáváte v 6 ráno? Když se má péct 6 hodin.
Utrpí recept, poukd budu péct rychleji při více stupních?

My svíčková říkáme i omáčce ke králíkovi. Já ji tedy dusím, nikoli peču s velmi podobnými ingrediencemi.
Milu
Krafařka
Krafařka

749 příspěvků
01. říjen 2006
Nymburk
Příspěvekod Tobia » sobota 19. březen 2011, 17:00
Renatap píše:Vypadá to zajímavě.
A vodu tam nedáváte vůbec? Ani na začátku před přikrytím?

Já takhle dělám guláš, a vody se tam dává poměrně dost.

Ahoj, do té pomalé varianty se žádná voda nedává, jen jak jsem napsala - zelenina + maso. Oboje tím pomalým pečením při teplotě kolem 100C pustí pomalu šťávu a je to výborné. S přídáním pak té smetany je omáčky dost a ta rozmixovaná zelenina to zahustí na krásně hustou omáčku.

Tobia
Naposledy upravil Tobia dne 19. březen 2011, 17:07, celkově upraveno 1
Tobia
Kecka
Kecka

1812 příspěvků
25. září 2006
Praha
Příspěvekod Tobia » sobota 19. březen 2011, 17:06
Milu píše:Holky a to ji děláte den předem, nebo vstáváte v 6 ráno? Když se má péct 6 hodin.
Utrpí recept, poukd budu péct rychleji při více stupních?

My svíčková říkáme i omáčce ke králíkovi. Já ji tedy dusím, nikoli peču s velmi podobnými ingrediencemi.

Milu, kouzlo pomalého pečení je v tom, že se při těch málo stupních (ale dosti dlouhé době) to maso udělá tak neskutečně dobře do měkka a šťavnata. Já tím pomalým pečením poprvé před dvěma lety pekla kachnu (taktéž podle Flo) a v životě jsme tak dobrou upečenou kachnu neměli, to maso bylo nepopsatelné.

Já si buďto zeleninu, maso a spol připravím do pekáče a vrazím to do lednice večer a ráno si přivstanu, vrazím do trouby, tu nastavím a jdu to dospat :) a nebo dělám den předem. Svíčková (každá) je druhý den ještě lepší, když se rozleží. Takže je to na tobě.

Kouzlo tohodle receptu tkví v tom, že člověk namastí všechno do jednoho pekáče, nemusí nic smažit u ničeho stát, zabouchne za tím dveře od trouby a na pár hodin má ruce volné na cokoli jiného. A konečná dodelávka nezabere ani dvacet minut.

Tobia
Tobia
Kecka
Kecka

1812 příspěvků
25. září 2006
Praha
Příspěvekod Cherry » sobota 19. březen 2011, 21:32
Holky jste mě tak navnadily, že manžel má zítra oslavu svátku, tak jí udělám. Běda baby, jestli se mi nepovede. :D
Já jsem právě myslela, že si to za chvilku připravím , ráno si přivstanu, zapnu a půjdu se dospat. (dneska je úplněk, budu to potřebovat). :grr:

jen fakt tam nemám dát ani malinko vody? Koupila jsem hovězí kýtu.
Cherry
Guma a neuvařitelná slepice :-)

6299 příspěvků
24. září 2006
Pařezová chaloupka
Příspěvekod Radunka » sobota 19. březen 2011, 23:26
Díky za recept, je připraveno v lednici a dávám budíka asi na pátou ranní kdy pekáček poputuje do trouby a já ještě do postele :)
Radunka
Diskutérka
Diskutérka

2650 příspěvků
21. září 2006
Chrudimsko
Příspěvekod Sonimila » neděle 20. březen 2011, 09:34
svíčková i gulášek jsou nejlepší nejdříve od druhého dne.... takže já bych spíš pekla den předem a ráno si přispala :-)
Sonimila
Klábosilka
Klábosilka

310 příspěvků
10. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Tobia » neděle 20. březen 2011, 11:12
Holky, doufám, že se vám dneska svíčková povede a jen se oblíznete. :)

Cherry - svíčkovou dělám vždycky z kližky, je fakt, že kýta je trochu sušší maso, ale zase už jsem pomalu pekla kýtu vepřovou a taky bez vody a udělala se do měkka a šťávička byla, tak myslím, že to bude ok.

U nás je dneska v troubě kuřecí roláda .. u které jsem to přehnala s náplní a tak spotřebovala asi 2km provázku, než jsem jí dala jakýs takýs zamotaný tvar. Uf! :)

Poreferujte pak, jak se vám svíčková povedla.

Hezké dopoledne a u oběda dobrou chuť!

T.
Tobia
Kecka
Kecka

1812 příspěvků
25. září 2006
Praha
Příspěvekod Radunka » neděle 20. březen 2011, 11:40
No, je 11,30 a já mám hotovo!
Pro moje chuťové buňky je fakt luxusní, na manželovo a dětí hodnocení si počkám za chvíli. Takhle brzo jsem snad nikdy neměla hotový oběd, jsem spíš taková, že v 11h začínám vařit a pak nestíhám:)
Budeme ji mít s houskovým i br knedlíkem, už se těším, takže jdu prostřít a nahnat je ke stolu :olizujícísesmajlík:

p.s. dělala jsem ze dvou zmražených pytlíků, neměli pod svíčkovou, tak jsem vzala Francouzkou směs jestli se nepletu, tam byla mrkev, celer, petržel a troška porku, takže prakticky to stejné.
Vodu jsem nedávala vůbec, maso vepřovou panenku a kýtu (máme rádi suché libové maso), šťávy bylo dost a dost.
Anetka 1/2007
Terezka 7/2009
Sárinka 10/2012
Radunka
Diskutérka
Diskutérka

2650 příspěvků
21. září 2006
Chrudimsko
Příspěvekod Cherry » neděle 20. březen 2011, 13:14
Tak jsem tady s výsledkem.
Vstala jsem v pět, vrazila maso do trouby a šla spát.
Vytahovala jsem asi ve 12.
K tomu jsem udělala hrníčkové knedlíky od Diny.
Vynikající i dětem chutnalo a to je co říct.

Obrázek
Neplač, že to skončilo,
směj se, že se to vůbec stalo ...

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Cherry
Guma a neuvařitelná slepice :-)

6299 příspěvků
24. září 2006
Pařezová chaloupka
Příspěvekod Tobia » neděle 20. březen 2011, 13:58
Holky,

tak to mě moc těší, že jste si pochutnaly a že chutnalo i manželům a dětem :)

Cherry - díky za fotku!!

Tobia
Tobia
Kecka
Kecka

1812 příspěvků
25. září 2006
Praha
Příspěvekod Zuziky » pondělí 21. březen 2011, 23:05
no, damy, ja si tady zase priste takhle v pondeli navecer prectu recept :grr:

(aneb 6 hodin peceni uplyne chvilku po pulnoci :D :D :D :D ) ovsem voni to luxusne uz ted!!!
(a maso mame bio hovezi- z mladeho bycka, falesnou svickovou, tak jsem zvedava )
Zuziky
Klevetnice
Klevetnice

3047 příspěvků
21. září 2006
severní Morava
Příspěvekod Sh. » neděle 08. květen 2011, 12:24
dělala jsem dnes...večer jsem nachystala, šoupla do lednice, v půl pátý ráno jsem nakojila a strčila to do trouby....přesně ve 12 jsem vyklápěla Dininy hrníčkové knedlíky...fakt luxusní záležitost...jen té smetany jsem dala víc, máme rádi hooooodně omáčky :mnam: :mnam: :mnam:

manžel si pochvaloval měkkoučké měsíčko, tchán se olizoval až za ušima :)
Sh.
Klevetnice
Klevetnice

3090 příspěvků
27. únor 2009
Brno
Příspěvekod Tobia » pondělí 09. květen 2011, 09:21
Sh. píše:dělala jsem dnes...večer jsem nachystala, šoupla do lednice, v půl pátý ráno jsem nakojila a strčila to do trouby....přesně ve 12 jsem vyklápěla Dininy hrníčkové knedlíky...fakt luxusní záležitost...jen té smetany jsem dala víc, máme rádi hooooodně omáčky :mnam: :mnam: :mnam:

manžel si pochvaloval měkkoučké měsíčko, tchán se olizoval až za ušima :)

Sh. - tak to mě těší :) :)

T.
Tobia
Kecka
Kecka

1812 příspěvků
25. září 2006
Praha
Příspěvekod Evkam » sobota 21. květen 2011, 13:12
Ahoj, moc děkuju za tip na bezpracný oběd :hura: Vstala jsem v 5.45, v 6 vše v troubě a mohla jsem jít zase spát :D Hrnkové knedlíky děláme často, jsou taky raz dva, po poledni jsme obědvali. Opravdu vynikající, svíčkovou jsem dělala poprvé v životě a byla lepší než od maminky 8-)
Eva
Evkam
Drbna
Drbna

4293 příspěvků
19. duben 2007
na té našé Hané só tam bochte slané :)
Příspěvekod Lo » sobota 21. květen 2011, 13:24
u nas byla tato svickova dneska k obedu.
Pekla jsem na etapy, kus vcera, kus dneska.

Svickova je vyborna!!! jinak ji uz varit nebudu..
Lo
Kecka
Kecka

1628 příspěvků
06. prosinec 2007