ADV TOP
ADV LEFT

Masove Kulicky v rajcatove omacce FOTO

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Majda » úterý 22. listopad 2011, 11:45
Ahoj holky, vcera jsem varila jeden u nas oblibeny receptik tak jsem si rekla, ze ho nafotim a podelim se.

Je potreba: 500g mleteho masa (ja davam hovezi) dve vejce, dve housky nebo strouhanka, strouhany syr, sul pepr, bylinky podle chuti, trocha mouky
na omacku: dve konzervy drcenych rajcat, sul, pepr, trochu cukru, mleta skorice jde dat i dalsi koreni, kdyz mam bily jogurt davam na konec asi 2 lzice na zjemneni.

Smichame maso, vejce, koreni, housky namocene v mlice a vyzdimane v ruce tak aby se rozpadaly (nebo strouhanku), syr a vytvorime kulicky, ktere obalime v mouce. Osmazime na panvicce.
Obrázek

Omacka je jednoducha, dve konzervy drcenych/krajenych rajcat si chvili povarime pak projedeme v mixeru (je z toho takova hustsi omacka), vratime do hrnce, pridame koreni a kulicky, kulicky v omacce jeste povarime aby byly vazne cele uvarene (to opeceni nekdy nestaci), dochutime omacku cukrem, pripadne jogurtem apod. Servirujeme s testovinami a nebo ryzi ale sel by urcite i knedlik ;) dobrou chut.
Obrázek
Majda
Howgh
Howgh

6396 příspěvků
22. září 2006
Za kanalem
Příspěvekod Trixl » úterý 22. listopad 2011, 12:44
ňamka :) u nás taky oblíbené.

Dělám normálně i karbošky a rajskou.
Nesnáším to se skořicí, dělala babi a nikdy mi to nechutnalo, dávám tymián. A dalo by se dát i jiné koření třeba oregáno :)
Nemůžem lepek tak hlásím, že stačí dát jen bramborový škrob nebo kukuřičný a vajíčko kdyby došlo ani nemusí být drží to krásně.
Příloha cokoli, zapomnělas na brambory ... jde to s čímkoli i třebas jen s chlebem.
Díky a dobrou chuť.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Majda » úterý 22. listopad 2011, 13:04
Trixl jasne kombinaci je kupa :)
Majda
Howgh
Howgh

6396 příspěvků
22. září 2006
Za kanalem
Příspěvekod Makina » úterý 22. listopad 2011, 13:07
Majdo, ta fotka, jak se kouří z druhé porce, ta je luxusní :hura: :hura: .
Makina
Kecka
Kecka

1625 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trixl » úterý 22. listopad 2011, 13:13
Budu moc ráda, když někdo přidá nějakou kombinaci, třeba koření, co neznám. Znám jenom klasiku.
Kluk totiž v mletým sní cokoli a jinak se v mase neskutečně pitvá, to se nedá jinak říct. Roznimraný toho potom většinu nechá na talíři. Ale jak je to mletý, i kdyby tam byly prasečí uši a myší ocásky a tlustý tak to sní a olizuje se až za ušima :roll:
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Majda » úterý 22. listopad 2011, 13:24
trixl ja to mela jako dite uplne stejne! salam junior jsem byla schopna jist po kilech a z debrecinky obirat ten kousek co je jakoby tluste maso :D sekanou a podobne jsem jedla s chuti, maso na taliri jsem nipala jen aby tam beyl kousek tlusteho :)

Jako propasovat se tam da hodne veci :) koreni, syr apod... do omacek se da zase zelenina ono kdyz se to namixuje tak pak deti nevedi...treba houbovou omacku si syn v klidu sni (nerikam mu z ceho to je) ale houby jist nebude a z jidla je vybira 8-)
Majda
Howgh
Howgh

6396 příspěvků
22. září 2006
Za kanalem
Příspěvekod Sh. » úterý 22. listopad 2011, 14:53
Makina píše:Majdo, ta fotka, jak se kouří z druhé porce, ta je luxusní :hura: :hura: .

a já tady leštím monitor, že ho mám zase šmouhatej :oops: :D:D:D:D 8-)
Sh.
Klevetnice
Klevetnice

3090 příspěvků
27. únor 2009
Brno
Příspěvekod Majda » úterý 22. listopad 2011, 15:05
Sh. píše:
Makina píše:Majdo, ta fotka, jak se kouří z druhé porce, ta je luxusní :hura: :hura: .

a já tady leštím monitor, že ho mám zase šmouhatej :oops: :D:D:D:D 8-)

:D :hura: :D
Majda
Howgh
Howgh

6396 příspěvků
22. září 2006
Za kanalem