ADV TOP
ADV LEFT

KOTLETY NA ŠLEHAČCE ***

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Frndulka » neděle 17. červen 2007, 12:48
KOTLETY NA ŠLEHAČCE:

Kotlety omyjeme, osušíme a naklepeme. Osolíme a opepříme. Kotlety zprudka opečeme na pánvi po obou stranách. V pekáčku necháme na tuku zesklovatět cibuli na kolečka, na ní dáme opečené kotlety a zalijeme smetanou (já dávám dva kelímky na 6 kotlet ;) ). Pekáč přikryjeme a dusíme doměkka. Když už jsou skoro hotové, posypeme je strouhaným sýrem.
Příloha: brambory nebo rýže

Obrázek

Obrázek

Martina
Frndulka
Drbna
Drbna

4562 příspěvků
20. září 2006
Prágl
Příspěvekod Bublina » neděle 17. červen 2007, 13:10
Já jsem lenoch líná, takže mám zjednodušený postup:

Do pekáčku trochu oleje, na to brambory na kostičky, osolit. Na to vrstvu cibule na kolečka (čím víc, tím líp) a navrch naklepané, osolené a opepřené vepřové maso (ještě lepší je plec nebo krkovice, jsou šťavnatější). Zakrýt, dát péct na 180°C. Jakmile se na mase udělá trochu kůrčička, obrátit, zalít šlehačkou (taky dávám 2) a nechat odkryté dopéct do růžova. Může, ale nemusí se zasypat sýrem.

Tohle jídlo dělám, když nemám čas vařit, příprava zabere necelou půl hoďku a pak už se peče samo ;).

B.
Obrázek Obrázek
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Paji » neděle 17. červen 2007, 13:23
Tak u nás tomu říkáme LÍNÝ KUCHAŘ, je to už i s brambory.
Postup: do pekáče dáme cibuli nakrájenou na kolečka (hodně), na to položím osolené a opepřené kotlety. Nakrájíme oloupané syrové brambory na kolečka a urovnáme na kotlety. Brambory taky solíme. Všr přelijeme šlehačkou, taky dávám 2 modré a pomalu pečeme. Je to dobrota, mňamka, mňam.
Obrázek
Obrázek
Paji
Pískle

71 příspěvků
15. duben 2007
Příspěvekod Ania » neděle 17. červen 2007, 13:54
Tohle jídlo má asi nesčetně variant a všechny jsou výborné ;)
Já to znám takhle: Na dno pekáčku dát vrstvu (čím víc, tím líp, alespoň 1 cm) nakrájeného čeneku, na to naklepané, osolené a opepřené maso (zkusila jsem i z kuřecího a super), zalít šlehačkou, posypat sýrem a je to! Bála jsem se toho množství česneku, ale on tím pečením ztratí grády a naopak maso krásně zjemní.
Ania
Žvatlalka
Žvatlalka

220 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Petulda » neděle 17. červen 2007, 14:12
Tak my děláme podobnou variantu jako Paji, všechno najednou, a ještě do toho někdy přidáváme houby, mňam mňam :D .
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Obrázek
Petulda
Howgh
Howgh

5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Janno » neděle 17. červen 2007, 15:04
Nase varianta je asi ta nejlinejsi, vymazany pekacek, na to kotlety(osolene opeprene) na to brambory na kolecka, smetana a vymalovano. Bez cible, cesneku, ale urcite to s nimi zkusim
Obrázek
Janno
Treperenda
Treperenda

1318 příspěvků
23. září 2006
tam za vodou...
Příspěvekod Agatka » neděle 17. červen 2007, 20:21
Podobně jako Janno, jen dám nejdřív vrstvu brambor, osolím, maso osol+opepř a na to druhou vrstvu brambor, osolím a zaleju šlehačkou, ty brambory jdou totiž víc na odbyt. Zkoušela jsem to i s tou cibulí a světe div se, manžel si vyžádal podruhé bez cibule:-)
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Agatka
Kecka
Kecka

1842 příspěvků
30. říjen 2006
P6
Příspěvekod Renous » pondělí 18. červen 2007, 11:38
Ahoj,nejoblíbenější jídlo mého manžílka,zapečené kotlety se smetanou. Někdy dělám i z kuřecích řízků a maso dávám vždy mezi brambory,tj.dolu vrstvu brambot na to maso,zase vrstvu brambor,maso není suché,ale krásně šťavnaté. Minule jsem na brambory ještě pod maso dala cibuli a 2 rajčata nakrájená-se šlehačkou výborná kombinace!!!!!!!!! :mrgreen:
Obrázek
Obrázek
Renous
Klábosilka
Klábosilka

305 příspěvků
18. květen 2007
Vimperk
Příspěvekod Semeda » neděle 24. červen 2007, 10:33
Já teda dávám ještě pod kotlety mraženou zeleninu s kukuřicí a brambory vařím zvlášť ve šlupce a pak je na pánvi orestuju s cibulkou a pravým máslem (manžel to zbožňuje). Je to díky těm bramborám trochu pracnější, ale výborný...

Příště taky zkusím šoupnout ty brambory do pekáčku a do trouby :-D
Semeda
Pískle

89 příspěvků
21. září 2006
okr. Mělník
Příspěvekod Xaxkx » úterý 26. červen 2007, 16:01
Tak já to dělám jako Janno, jen přidám ještě mletou papriku, ale bez cibule, česneku a brambory mám teda dole
Xaxkx
Howgh
Howgh

6247 příspěvků
22. září 2006
vytoužený domeček v domečkové čtvrti u koupaliště v Nerátkách, 15 min.od oblíbených Letňan
Příspěvekod Ulrika » úterý 26. červen 2007, 16:12
My děláme jednu variantu stejnou jako Paji (cibule, maso, kolečka brambor, smetana) a pak druhou - maso, (pak možno na každý plátek masa plátek šunky nebo slaniny, ale většinou to dělám bez), na maso vyklopit sklenici leča, na to smetanu (je jedno jestli jen smetanu 12% nebo šlehačku), na to hodně nastrouhaného sýra, zapéct. Brambory zvlášť nebo jsou dobré i šťouchané.

Ulrika
Ulrika
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků
08. říjen 2006