ADV TOP
ADV LEFT

Neobyčejně dobré vepřové v mrkvi

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Noemmi » pondělí 31. prosinec 2012, 22:00
Původně jsem chtěla napsat, že je to dobrý recept pro naše děti, aby po vánočním hodování neutrpěly takový šok, až půjdou zase do školní jídelny. Vepřové v mrkvi podle tohoto receptu je ale tak dobré, že kdyby takhle vařily školní jídelny, ani si děti nevšimnou, že vánoční hodování skončilo. Vyzkoušejte, uvidíte!

Potřebujeme:
800g vepřového masa (nejlépe ramínko, já měla kýtu)
8 kousků mrkve
1 cibule
2 lžíce sádla (já barbar, dala olej, ale už jsem koupila sádlo :) )
sůl

Maso nakrájíme na kostičky asi 3x3 cm. Prosolíme a dáme stranou. Nakrájíme cibuli na jemno a 2 ks mrkve na kostičky. V hrnci rozehřejeme sádlo (barbaři olej) a postupně opečeme maso. Dáme vždy jen tolik masa, aby se zprudka opékalo a když je krásně opečené, vyjmeme ho a dáme další várku. Maso odložíme stranou na bezpečné místo (jelikož takto krásně opečené s křupavou kůrčičkou bychom hned sežrali).

Po mase do hrnce vhodíme mrkev a přibližně dvě minuty opékáme. Pak přihodíme i cibuli a opékáme a opékáme a opékáme. Když se začne mrkev s cibulí připalovat, podlijeme trochou vody a pokračujeme. Restování skončíme asi po deseti minutách, kdy je zelenina krásně zlatavohnědá. Pak vrátíme maso a zalijeme vodou - do 2/3 masa. Zakryjeme pokličkou a zlehoulinka vaříme asi hodinu.

V mezičase oloupeme zbylou mrkev a nakrájíme na cca dvoucentimetrové kousky. Po hodině dušení maso scedíme a jako Popelka vyzobeme z cedníku maso a dáme stranou. Uvařenou zeleninu vrátíme do "omáčky" a rozmixujeme tyčovým mixérem. Pak vrátíme i maso a přidáme nakrájenou syrovou mrkev. Vaříme ještě tak 40 minut, občas opatrně promícháme. Dochutíme solí, pepřem a případně ještě špetkou mletého muškátového květu.

Podáváme s brkaší, bramborem, případně bramborovými placičkami rösti, které vidíme na obrázku a které se mi moc nepovedly :) (myšleno vzhledem, chuťově výborné).
Na placičky stačí jen uvařit brambory ve slupce (pozor, nedovařit úplně, deset minut stačí), vystydlé nahrubo nastrouhat, posolit, trochu mletého, muškátového oříšku a pak už jen tvarujeme lžící placičky, které opečeme.

Obrázek

Zdroj receptu: http://www.kucharkaprodceru.cz/dvanackr ... mrkvi.html
Noemmi
Drbna
Drbna

4585 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Zvědavka » pondělí 31. prosinec 2012, 22:31
ježiši , to vypadá skvěle.... díky za recept ...
Zvědavka
Klevetnice
Klevetnice

3667 příspěvků
04. leden 2008
Ostrava
Příspěvekod Kobliha82 » úterý 01. leden 2013, 07:27
Noemmi, jo, tohle je moc dobre jidlo. Kdyz jsem ho varila, neprotestoval vubec nikdo a i nejedlik si pridal!
Kobliha82
Howgh
Howgh

6604 příspěvků
24. říjen 2010
Příspěvekod Mys_mys » úterý 01. leden 2013, 07:45
:mnam: bohuzel, ted doma nemam maso. Ale vyzkousim
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Coka » úterý 01. leden 2013, 09:27
Podléváme bílým vínem. Taky skvělé.
Coka
Žvatlalka
Žvatlalka

276 příspěvků
20. leden 2007
Příspěvekod Ibu » úterý 01. leden 2013, 11:38
Už se vaří .. :hura: :hura:
Ibu
Klevetnice
Klevetnice

3995 příspěvků
21. září 2006
Písek
Příspěvekod Kacous » úterý 01. leden 2013, 12:18
Já jsem přímo milovala vepřové s mrkví ze školní jídelny :D
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Mamamila » úterý 01. leden 2013, 12:42
to je moje oblíbené jídlo :hura: :hura:
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Trirea » úterý 01. leden 2013, 14:57
Nejime veprove, cim to muzu nahradit? napada me akorat pstros, to je taky tmave maso

a devcata, jak se dela dusena mrkev na sladko? nejstarsi ted ji k hlavnim jidlum jen mrkev, vybere ostatni zeleninu, da pryc z talire a sni jen mrkev , tak ze bych zkusila i na sladko//ja to od dob jidelny nejim
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod Misicka » úterý 01. leden 2013, 17:00
Nasladko nevím, ale místo vepřového bych klidně dala krůtí nebo i kuřecí.
Misicka
Howgh
Howgh

5022 příspěvků
01. leden 2007
Česká Lípa
Příspěvekod Silkas » úterý 01. leden 2013, 21:04
Budu o víkendu dělat s kančím...Ale šlo by i hovězí, myslím.
Silkas
Žvatlalka
Žvatlalka

187 příspěvků
13. leden 2009
Brno
Příspěvekod Makina » úterý 01. leden 2013, 21:59
Trirea píše:Nejime veprove, cim to muzu nahradit? napada me akorat pstros, to je taky tmave maso

a devcata, jak se dela dusena mrkev na sladko? nejstarsi ted ji k hlavnim jidlum jen mrkev, vybere ostatni zeleninu, da pryc z talire a sni jen mrkev , tak ze bych zkusila i na sladko//ja to od dob jidelny nejim

Nevím, jestli je toto na sladko, ale bezmasá verze: na másle orestujeme nahrubo nastrouhanou mrkev, až krásně zezlátne, zalijeme troškou vody a dusíme do poloměkka. Ke konci povrch poprášíme hrubou moukou, po troškách vmícháme do mrkve, provaříme, přidáme pár kapek citronu a lžičku cukru.
Makina
Kecka
Kecka

1625 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Vladimira » úterý 01. leden 2013, 22:07
Jo tenhle recept je u nás velmi populární - našla jsem ho kdysi dávno tady na BC myslím v hovězí variantě*, ale dá se použít jakékoli maso i krůtí, kuřecí (vepřovému moc zrovna neholdujem).

*jo tady to: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... pic&t=4346
Vladimira
Howgh
Howgh

15470 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Noemmi » středa 02. leden 2013, 16:39
Vladimiro, právě že tuten postup je trochu jiný, není to zahušťené moukou, ale rozmixovanou mrkví. A taky se to maso pořádně orestuje, vyndá, orestuje mrkev+cibule, což velmi přidá na chuti.

Doufám, že se všem, kdo zkusili, povedlo. Mně tedy chutnalo moc.
Noemmi
Drbna
Drbna

4585 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Ratta » středa 02. leden 2013, 21:10
Noemmi, teď jsem to dělala, je to neskutečné, děkuji! Akorát jsem tam dala víc cibule a na ty další kousky mrkve jsem už byla líná, takže to byla jen taková mrkvová kaše, podávala jsem to s divokou rýží. Já jsem byla z toho, jak to chutnalo, snad ještě překvapenější, než můj muž.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012