ADV TOP
ADV LEFT

Bůček

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Renous » čtvrtek 28. červen 2007, 19:53
Holky, prosím Vás,poraďte mi,manžel si přinesl kus bůčku,fakt pěkne,docela libovej. Ale nevím,co mám z toho uvařit,dělám jen segedín nebo ho peču. Chtěla bych ho připravit jinak,nebo jinou omáčku,ale nevím co,máte někdo jiný receptík?? Děkuji moc,manžel taky předem ;)
Obrázek
Obrázek
Renous
Klábosilka
Klábosilka

305 příspěvků
18. květen 2007
Vimperk
Příspěvekod Matulienka » čtvrtek 28. červen 2007, 19:58
Renous..tak já mám tenhle tip.

Syrové brambory na plátky, dej jednu vrstvu na plech, prolož bůčkem, okořeň dle chuti a vrstvit a vrstvit. Naprosto mňamózní je proložit to i kyselým zelím.
Poslední vrstva by měly být brambory.
Pak rozkvedlám trošku tvrdého sýra ve šlehajdě a prsknu to na to.....
Matulienka
Moderátor dlouhodobých diskusí

14409 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Matulienka » čtvrtek 28. červen 2007, 19:59
a ještě..

Selský pečený bůček

1 kg vepřový bůček | 3 ks cibule | 3 ks česnek - stroužky | 3 lžíce olej nebo sádlo | sůl, koření podle chuti |
Bůček vykostíme a nakrájíme na plátky asi 1 cm silné. Cibuli nasekáme nahrubo. V pekáčku si na plameni rozpálíme olej nebo sádlo a zpěníme na něm cibuli. Pak vložíme plátky bůčku a z obou stran je osmažíme. Maso osolíme, okořeníme a nepatrně podlijeme horkou vodou. Bůček vložíme do trouby a pečeme dočervena asi 40 minut. Mezitím si oloupeme a utřeme česnek. Ten přidáme k masu jen krátce před dopečením. Šťávu nezahušťujeme.
Selský pečený bůček servírujeme nejlépe s bramborovým knedlíkem a kysaným zelím. Selský pečený bůček poléváme vypečenou šťávou.
Matulienka

14409 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Matulienka » čtvrtek 28. červen 2007, 20:00
Nadívaný bůček..
Postup přípravy receptu:
Maso na řízky nakrájíme na drobné kostičky, smícháme je s mletým masem, vejcem, rajským protlakem, kečup, kořením a petrželkou, hořčicí a dochutíme.

Bůček nakrojíme tak, aby nám vznikla kapsa. Zevnitř maso lehce osolíme a opepříme. Kapsu naplníme nádivkou a pevně zašijeme. Necháme vývar vzkypět na pekáčku a vložíme do něj naplněné bůček kůží dolů. Povaříme 10 minut. Pak bůček otočíme a nakrojíme jej do tvaru mřížky, potřeme sádlem a osolíme.

Takto připravou pečeni dáme péct do středně rozehřáté troubě. Při pečení nezapomínáme podlévat šťávou a vývarem. Po upečení zaprášíme výpek hladkou moukou a krátce povaříme.

Podáváme s brambory, bramborovým salátem nebo bramborovou kaší.
Matulienka

14409 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Renous » čtvrtek 28. červen 2007, 20:05
Matul,díky.. Ty jsi snad všude,když takhle pročítám diskuze :D :D :D Já se tu pořád rozkoukávám,čtu vaše hovory ;)
Obrázek
Obrázek
Renous
Klábosilka
Klábosilka

305 příspěvků
18. květen 2007
Vimperk
Příspěvekod Matulienka » čtvrtek 28. červen 2007, 20:19
Renous...no, já jsem hrozně ukecaná a ráda sleduju cvrkot:-)
Tak nějak začínám být inventář či co:-)))
Matulienka

14409 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Renous » čtvrtek 28. červen 2007, 20:22
Matul-myslela jsem to v dobrém ;) Právě že Ti závidím :D :D :D Za recepty ještě jednou díky 8-)
Obrázek
Obrázek
Renous
Klábosilka
Klábosilka

305 příspěvků
18. květen 2007
Vimperk
Příspěvekod Matulienka » čtvrtek 28. červen 2007, 20:24
Renous, však já to nebrala špatně. je fakt, že jsem fakt kecal a tak nějak mi nedělá potíž se zapojit téměř kamkoliv:-)
Matulienka

14409 příspěvků
22. září 2006