ADV TOP
ADV LEFT

ŘÍZKY - KLASIKA *

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Frndulka » neděle 01. červenec 2007, 17:07
ŘÍZKY:

Tak Vám do menu předkládám taky klasiku – smažené řízky :).

Jistě známe všechny – řízky naklepeme, osolíme, obalíme v hladké mouce, rozšlehaném vajíčku, strouhance a usmažíme. Většinou jíme s brambory, bramborovou kaší nebo bramborovým salátem.

Dělám často jednu obměnu – řízky naruby – obalím je v trojobalu obráceně –strouhanka, vejce, hladká mouka a usmažím.

Pro jinou chuť někdy naklepané osolené řízky potřu prolisovaným česnekem a obalím.
Nebo do rozšlehaného vajíčka na obalování zašlehám najemno nastrouhaný sýr. Nebo je místo ve strouhance obalím v drcených kukuřičných lupínkách – je to křupavá mňamka :hura:

Obrázek

Martina
Frndulka
Drbna
Drbna

4562 příspěvků
20. září 2006
Prágl
Příspěvekod Bublina » neděle 01. červenec 2007, 19:35
Martino,

dneska jsem dělala řízečky pana domácího (dle jedné oblíbené hospůdky) - vtip je v tom, že těsně před smažením se řízky v klasickém trojobalu ještě jednou namočí do rozšlehaného vajíčka. Výsledkem je neskutečně jemná krustička :).

A ještě jeden řízkový tip:
Den předem naklepané řízky naložíme do směsi bílého jogurtu, rozšlehaných vajec, soli a případně koření podle chuti (já mám ráda muškátový oříšek). Před smažením už jenom obalit ve strouhance. Výsledek je úchvatně křehké a šťavnaté masíčko :).

Pa, Iva
Obrázek Obrázek
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Ania » neděle 01. červenec 2007, 20:47
Řízky - to je snad moje nejoblíbenější jídlo :D . Chtěla jsem napsat radu s potřením česnekem, ale už jsi to zmínila, tak jen doplním, že jsem jednou neměla vejce a někde jsem četla, že se dá použít naředěná hořčice a bylo to moc zajímavé!
Ania
Žvatlalka
Žvatlalka

220 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Myska » pondělí 02. červenec 2007, 09:56
Ja potiram kureci rizky tavenym syrem a pak teprve obalim.Do vajicka pridavam trosku piva a do strouhanky kokos,nebo vlasske orechy.Nejradeji je mame s bramborovou kasi,do brambor davam varit strouzek cesneku,je to mnamka.
:arrow: Myška

ObrázekObrázekObrázek
Myska
Klábosilka
Klábosilka

461 příspěvků
21. září 2006