ADV TOP
ADV LEFT

Jak děláte CHILLI CON CARNE

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mega » středa 01. srpen 2007, 10:58
Ahojky holky,

projížděla jsem místní receptář a na Chilli con carne jsem nikde nenarazila a přitom mám na něj celkem chuť. Poradíte mi, jak na to?

Blanka
Obrázek
Mega
Treperenda
Treperenda

1285 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Joely » středa 01. srpen 2007, 11:07
http://recepty.vareni.cz/chilli-con-carne-mexico/

já všechno hledám přes google a když si zadáš chilli con carne a dáš vyhledat vše co je česky, tak ti tam vyjede i víc možností, než jen tento.
Joely
Treperenda
Treperenda

1302 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Mega » středa 01. srpen 2007, 11:12
Díky, ale já jsem spíš chtěla nějaký ozkoušený recept, internetových kuchařek je mraky.
Blanka
Mega
Treperenda
Treperenda

1285 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zuzka84 » středa 01. srpen 2007, 11:15
tak posilam recept co mam ja napsany na chilli con carne :)

50dkg mleteho masa, plechovka zampionu, 1cibule, 2 zelene papriky, 1 mrkev, 1konzerva červených fazoli v chilli omáčce, 1 malý rajský protlak , 2 lžíce cukru (staci i jedna), oregano, drcený kmín, česnek, chilli, sladka paprika, pepř, sůl
- Na tuku zpěnit cibuli , přidat maso a dusit 15minut za stáleho míchaní , vmícháme česnek a kořeni , pokrájené žampiony, papriky , nastrouhanou mrkev, fazole i s nálevem , protlak a cukr. dusíme ještě 15minut za stalého míchání
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Zuzka84 » středa 01. srpen 2007, 11:17
jinak ten muj recept ozkouseny je - mam ho od tchyne, ona teda navic sleva ten tuk co pusti to maso kdyz se dusi , ale to mozna dela proto ze ma vysoky cholesterol , ja to tedy nedelam u tohodle ani u lasagni ne, priteli to chutna spis ;)
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Sofy » středa 01. srpen 2007, 11:21
Ja som to ešte nerobila u nás to varí manžel, takže toto je podľa jeho receptu. Mleté mäso (my dávame hovädzie, môžeš kombinovať), postupne drvíš do rozpáleneho oleja aby bolo jemné.(stále miešaš) Nech tam nie sú také veľké hrudky toho mletého mäsa, ale jemnučké kúsočky, potom mierne podleješ a dusíš. Keď je mäso trochu udusené, tak pridáš chilli korenie, soľ, vegetu a dusíš ďalej. Tesne pred dokončením tam vyleješ konzervu červenej fazule v pikantnom náleve, my dávame dve-tri konzervy zhruba do necelého kg mäsa. ( od Bonduele) a povaríš asi 10 minút. Podáva sa s nastrúhaným syrom a chlebom. Odporúčam, je to jednoduché a fantastické!!!!

sofy
Sofy
Krafařka
Krafařka

640 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Mega » středa 01. srpen 2007, 11:23
Zuzka: Díky, díky. Potřebovala jsem nějaký dobrý recept, protože jsem zapomněla na výročí svatby, tak si to musím vyžehlit. :D A myslíš, že tam můžu místo mletého masa dát kližku?
Obrázek
Mega
Treperenda
Treperenda

1285 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zuzka84 » středa 01. srpen 2007, 11:26
blanko tak to nevim, to jsem opravdu nezkousela, myslim ze to mlety je tak nejlepsi , takze jinak jsem to ani nezkousela
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Anastazie » středa 01. srpen 2007, 12:14
Tady přidávám recept podle kterého vařím já, http://www.apetitonline.cz/recept/793/c ... carne.html
a s tou kližkou nevím, myslím že to má být takové jednolité, kašovité....
Anastazie
Krafařka
Krafařka

752 příspěvků
05. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Nanka » středa 01. srpen 2007, 13:36
Já tomu říkám chilli con carne, ale je to takovej myšmaš:

základ je stejný: orestovaná cibule, mleté maso, fazole z konzervy (lák sleju aspoň částečně) + plechovka loupaných rajčat, nebo aspoň rajčatové pyré,

no a pak tam hodím, co najdu, třeba další plechovku kukuřice (nebo mraženou), aby to bylo barevnější, nebo kukuřice+hrášek+mrkev

Pak už jen solím, sladím (když je tam to pyré), dám trochu sójovky + nějaké zelené koření (bazalka, oregano, nebo rovnou provensálské). Možná bych dala i trochu kari. + co mě ještě napadne (granulovaný česnek)...

No a k tomu parboiled rýži.

Dobrou chuť!

Nanka
[img]http://lbyf.lilypie.com/Wnjcp2.png[/img]

[img]http://lb4f.lilypie.com/RUsep2.png[/img]

[img]http://lb1f.lilypie.com/3BvPp2.png[/img]

Matějův kompliment: "Ty jsi taková pekná - jako muflon."
Nanka
Krafařka
Krafařka

836 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Janat » středa 01. srpen 2007, 20:33
Já jen dodám, že ve "správnémů chilli se používá jako koření hlavně římský kmín a skořice :)
Jana
Janat
Kecka
Kecka

1909 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Dypecek » středa 01. srpen 2007, 21:02
ü nás podobně jako u nanky :-)

hovězí sekanou orestovat na oleji, až se ty kousky oddělí tak přidat cibuli, česnek,bobkový list ( hodně), nové koření, sůl, pepř a čersvou chilly papriku bez semínek nakrájenou na drobno. Až to maso pustí šťávu tak přidat fazole ( jsem pohodlná tak dávám z konzervy ve slaném nálevu) rajčata ( v sezóně čerstvá spařená na kousky a bez slupek mimo sezónu z konzervy) papriku na malé plátky a římský kmín. nechám dusit a pak teprve ochutnám, většinouz přidám madras ( stačí chilly v prášku) a ještě česnek. Zahušťuju předvařenýma fazolema ( dělá tuším vitana ). někdy přidám kukuřici nebo pórek- podle chuti. Podáváme v chlebu nebo s chlebem a pivko doporučuju zvlášť pokud máte rádi pikantní
Dypecek
Howgh
Howgh

5725 příspěvků
21. září 2006
brno