ADV TOP
ADV LEFT

Srdce na smetaně *

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sabera » čtvrtek 18. říjen 2007, 10:32
U nás doma se vnitřnosti moc nejedly. Nanejvýš játra, králičí, osmažená jako minutka.

Tudíž když mi manžel navrhl, že udělá srdce na smetaně tak jsem protáhla obličej a poprosila ho ať si to udělá až budu s malým v porodnici :D

Ovšem jednou na to stejně došlo a já byla připravená že jen ochutnám a pak si namažu chleba - chyba lávky, ochutnala jsem a už u toho zůstala ;)

Je to totiž vlastně taková svíčková, kterou jinak miluju, akorát je jiné maso a ani to není tak hrozné jak jsem se obávala, ale je výborné!!

mrkev
celer
petžel
cibule
nové koření
bobkový list
pepř černý celý
cukr, sůl, ocet
smetana
instantní jíška
srdce :)

Kořenovou zeleninu nakrájíme na kousky a dáme smažit na olej do hrnce. Restujeme a restujeme, po chvíli přidáme cibuli a zase restujeme, přidáme bobk.list, nové koření a pepř a cukr. Až je zelenina skrabatělá, přidáme na kusy nakrájené srdce a chvíli také orestujeme.

Zalijeme vodou, přidáme sůl a ocet a když teď ochutnáme základ omáčky, měl by být dobrý a chutnat!!!!!

Dusíme a dusíme až je maso měkké. Poté maso vyjmeme a nakrájíme na nudličky (jak kdo rád).

Omáčku mezitím propasírujeme. Nalijeme sladkou smetanu, zajíškujeme (osvědčila se nám jíška světlá od Vitany), povaříme a popřípadě dochutíme.

Podáváme s knedlíkem z mikrovlnky ;)

Dobrou chuť!

Sabera
Sabera
Treperenda
Treperenda

1387 příspěvků
04. říjen 2006
České Budějovice
Příspěvekod Magrata » čtvrtek 18. říjen 2007, 10:33
recepty super :) a koukej se ukázat v deníčku :)

markét
Magrata
Kecka
Kecka

1924 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sabera » čtvrtek 18. říjen 2007, 10:36
Se člověk snaží a ještě dostane vynadáno :D
Sabera
Treperenda
Treperenda

1387 příspěvků
04. říjen 2006
České Budějovice
Příspěvekod Danny » čtvrtek 18. říjen 2007, 10:39
Můj manžel taky má rád srdce a vždycky dělal kuřecí polívku se srdíčky a já vnitřnosti taky nejím, ale tohle mi moc chutnalo (akorát musí být nakrájené, nesnáším, když jsou v původním tvaru :D )
Takže díky za recept a já manžu mile překvapím dobrým obědem (jestli se mi to teda povede)
Danny
Klevetnice
Klevetnice

3262 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Evkam » čtvrtek 18. říjen 2007, 13:28
Ahoj, myslím, že NEJSEM vybíravá v jídle, ale tohle jídlo fakt nezvládám. Manžel ho miluje, jeho mamka (výborná kuchařka) ho často kuchtí, takže když jsme spolu chodili, musela jsem mít v záloze vždycky nějakou dobrou výmluvu, proč jíst nebudu... Nedělá mi dobře už jen pohled na to - je možné, že je to fobie ze školkové kuchyně???

Ale jinak tvé recepty vypadají úžasně, hlavně placičky a muffiny ;)

Eva
Anička (skoro 7), Marjánka (skoro 5) a Mimouš (za půlkou :) )
Evkam
Drbna
Drbna

4293 příspěvků
19. duben 2007
na té našé Hané só tam bochte slané :)
Příspěvekod Sabera » čtvrtek 18. říjen 2007, 13:30
Já si vždycky nepřipouštím že je to sdrdce :D :D

Fobie to určo být může - viz já a ryby.... Prakticky proti nim nic nemám, dokonce mi občas chutná, ale nikdy jí nejím dobrovolně... A při zmínce na ní se vždy oklepu :-?
Sabera
Treperenda
Treperenda

1387 příspěvků
04. říjen 2006
České Budějovice
Příspěvekod Aprilmouse » čtvrtek 18. říjen 2007, 18:55
My srdíčka taky milujeme, děláme takovou "jednodušší" variantu z drůbežích :) klasicky do papináku hodím na cibulku pokrájený srdíčka, dám trošku vody, k tomu přihodím masoxa :) uvařím, a pak se to jen zahustí smetanou smíchanou s hl. moukou :) ňam
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13818 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř