ADV TOP
ADV LEFT

Sojové kapsičky ála KFC (FOTO)

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Cebinka » čtvrtek 10. leden 2008, 15:55
Nedávno mě tady někdo navnadil na sojové maso, tak jsme ho dneska měli k obědu, a že tak ráda fotím, nafotila jsem vám i postup ;)

SUROVINY pro 2 osoby:
sojové plátky (6 ks)
kukuřičné lupínky
vejce
hl. mouka
šunkový salám
plátkový sýr
tavený sýr (1 kousek)
koření: masox, maggi, sojová omáčka, koření na kuře, může být i kari, sůl, popř. i pepř.
olej na smažení
zelenina: ledový nebo hlávkový salát, rajče, paprika,
brambory jako příloha
ObrázekObrázek

POSTUP:
do vroucí osolené vody přidáme výše uvedené koření a sojové maso, a vaříme bez pokličky 15-20min.
Obrázek

mezitím rozdrtíme lupínky. Na šest kousků stačí množství cca 8-10lžic.(Pokud budete sekat v tomto mixeru, doporučuji za chodu protřepat na všechny strany a pozor, abyste je nerozdrtili až na prášek!)
Obrázek

nakrájíme šunku a sýr na malé plátky, kterými budeme plnit maso a nachystáme si párátka.
Maso přecedíme, přebytečnou šťávu vymačkáme a nařízneme na jedné straně špičatým nožem (uděláme kapsu)
Obrázek

do kapsy, vložíme obdelníček sýra a šunky a propíchneme párátkem, abysme zhruba kapsu uzavřeli. Obalujeme jako řízky, akorát do vajíčka vidličkou rozmačkáme trojúhelníček taveňáku (není na fotce v surovinách, protože mě to napadlo až v průběhu chystání)
Obrázek

Smažíme v dostatečném množství rozpáleného oleje dozlatova (dobře by se to dělalo i ve friťáku).
Nakrájíme si zeleninu, kterou dáme na talíř. Poklademe na ni osmažené kousky, ze kterých jsme vytáhli párátka (je to docela adrenalin, pač skoro nejsou vidět :D )
přidáme přílohu (nejlépe se hodí americké brambory, hranolky, apod.) a už jen přeju dobrou chuť.

Obrázek (mrzí mě, že jsem vám tu jednu taštičku nenafotila rozkrojenou, to je fakt luxus ;) )
Naposledy upravil Cebinka dne 10. leden 2008, 20:00, celkově upraveno 1
Cebinka
Diskutérka
Diskutérka

2520 příspěvků
19. září 2007
Příspěvekod Lucka79 » čtvrtek 10. leden 2008, 16:35
Tak to si udělám s masíčkem, té sóje jsem na chuť nikdy nepřišla :)
Lucka79
Diskutérka
Diskutérka

2131 příspěvků
19. červen 2007
Příspěvekod Cebinka » čtvrtek 10. leden 2008, 16:37
No tak s masem to bude ještě větší luxus. O tom žádná ;) 8-)
Cebinka
Diskutérka
Diskutérka

2520 příspěvků
19. září 2007
Příspěvekod Kotrmelina01 » čtvrtek 10. leden 2008, 16:53
Díky za další nápaditý recept na sojové maso, těch není nikdy dost 8-)
Kotrmelina01
Krafařka
Krafařka

961 příspěvků
02. září 2007
Příspěvekod Lucici » čtvrtek 10. leden 2008, 16:56
Sojové maso mi nikdy moc nechutnalo,ale tohle vypadá zajímavě,takže vyzkouším ;)

Lucici
Obrázek
Obrázek
Lucici
Kecka
Kecka

1966 příspěvků
21. září 2006
Pelhřimov
Příspěvekod Diny » čtvrtek 10. leden 2008, 17:01
Cebinko,

krásně nafocený, fakt:) Bohužel se sojou domů nesmím:)) Ale určitě udělám s kuřecím, to se rodinka poměje, díky za nápad:)

Diny
Obrázek

Můj čtyřlístek (Zuzka 20 let, David 9 let, Klárka 7 let a Kája 5let)
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 10. leden 2008, 17:07
Diny píše:Cebinko,

krásně nafocený, fakt:) Bohužel se sojou domů nesmím:)) Ale určitě udělám s kuřecím, to se rodinka poměje, díky za nápad:)

Diny
Jednou jsem svému bývalému masožravci (taky by to nevzal do pusy) udělala řízky ze sojových plátků a jak se olizoval a že se mi ty kuřecí řízečky povedly a nebyly tak suché jak dělávám :D :D :D totéž se opakovalo se sejtanem, akorát se ptal kde jsem vzala telecí (80.tá léta)
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Cebinka » čtvrtek 10. leden 2008, 17:09
hm.. tak to já když jsem doma kdysi vyslovila soja, tak jsem málem letěla oknem, dokud to manža neochutnal. Teď si o ni říká někdy i sám. A když jsem soj.maso párkrát přidala do číny, tchán to ani nepoznal a nechtěl věřit, že tam bylo :D
Ale kuřecímu se to jasnačka nevyrovná. Když opravdu pochutnat, tak s pravým masem :) Možná, že to sojový je víc šťavnaté.
Cebinka
Diskutérka
Diskutérka

2520 příspěvků
19. září 2007
Příspěvekod Potápka » čtvrtek 10. leden 2008, 18:22
Tak tohle je výborné - děláme doma ;) A že je to ze sóji ani není poznat.
Kdysi tohle vzal můj táta do místní putyky a všichni to jedli až se jim dělali boule za ušima - ovšem jen do chvíle, kdy jim soused dobrák (byl u nás, když jsem sojové maso vařila) řekl, že jedí sóju. To jim to prý pak pěkně rostlo v puse :D :D :D

Jo akorát já to dělám z big steaků, protože se mi to z nich líp dělá. Tyhle malé kousky se strašně blbě plní. A místo eidamu dávám nastrouhanou nivu.
Potápka
Klevetnice
Klevetnice

3742 příspěvků
26. září 2006
Příspěvekod Cebinka » čtvrtek 10. leden 2008, 19:33
Potápka píše:Tak tohle je výborné - děláme doma ;) A že je to ze sóji ani není poznat.
Kdysi tohle vzal můj táta do místní putyky a všichni to jedli až se jim dělali boule za ušima - ovšem jen do chvíle, kdy jim soused dobrák (byl u nás, když jsem sojové maso vařila) řekl, že jedí sóju. To jim to prý pak pěkně rostlo v puse :D :D :D

Jo akorát já to dělám z big steaků, protože se mi to z nich líp dělá. Tyhle malé kousky se strašně blbě plní. A místo eidamu dávám nastrouhanou nivu.

jj :D tak to je přesně ono. Nevím, proč všichni mají tak panickou hrůzu ze sóji :)
Jinak s tím plněním máš pravdu. Chce to menší, dobře nabroušený nůž se špičkou a hlavně plátek nepřekrojit, i když i tak by se dal spojit těma párátkama. Hlavně klííííd a nikam nespěchat. 8-)
Cebinka
Diskutérka
Diskutérka

2520 příspěvků
19. září 2007
Příspěvekod Ivulinak » čtvrtek 10. leden 2008, 19:46
tenhle recept znam a dělam už roky.Akorat mně teda nenapadlo mosto strouhanky použit lupinky.Určitě to zkusim

A recept se u nas ujal u i masožravci,kteři tvrdili,že soju nikdy neee
Ivulinak
Treperenda
Treperenda

1361 příspěvků
21. září 2006
Kroměříž
Příspěvekod Nikkol » čtvrtek 10. leden 2008, 20:29
Kráva jménem soja???Já se snad počůrám smíchy...jinak recept vypadá dobře asik brzo ozkoušíme.
Obrázek
Obrázek
Nikkol
Klábosilka
Klábosilka

542 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Dypecek » čtvrtek 10. leden 2008, 21:45
jééé to vypadá dobřééééé !
Dypecek
Howgh
Howgh

5725 příspěvků
21. září 2006
brno
Příspěvekod Zurecek » čtvrtek 10. leden 2008, 22:05
Cebinko,
to vypadá skvěle, zatím jsem dělala jen kostky né plátky, takže důvod zkusit to! Soja je fajn, máme jí všichni rádi.
Díky.
Zurecek
Treperenda
Treperenda

1498 příspěvků
21. září 2006
v mojí milované Ostravě
Příspěvekod Cebinka » čtvrtek 10. leden 2008, 22:15
No tak supr holky, jsem ráda, že jsem inspirovala 8-)
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Cebinka
Diskutérka
Diskutérka

2520 příspěvků
19. září 2007