ADV TOP
ADV LEFT

vejce ve vodním skle

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trixl » středa 13. leden 2010, 22:37
Kuchařky potřebuju poradit kam se dají použít. Máma je dávala jen do těsta. Dají se použít jako čerstvá? Třeba na zapečení? Díky.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Kacab » středa 13. leden 2010, 22:53
Podle tohodle http://cs.wikipedia.org/wiki/Vodn%C3%AD_sklo to vypada, ze asi jo ;) , ale v zivote jsem to nejedla :?
Kacab
Drbna
Drbna

4781 příspěvků
24. leden 2008
Příspěvekod Makysek » čtvrtek 14. leden 2010, 01:53
Trixl, moje mamka dávala vejce do vodního skla na zimu běžně - třeba 8 pětilitrovek tak vyrobila a vejce používala úplně na všechno, chutnaj normálně.
Makysek
Treperenda
Treperenda

1087 příspěvků
21. září 2006
krásný ostrov Taiwan
Příspěvekod Vochemerle » čtvrtek 14. leden 2010, 06:22
U nás se používala taky vždy jen do těsta a to jen do kynulého nebo litého. Třeba oddělovat na bílek a žloutek jsem nikdy ani nezkoušela.
Vochemerle
Klevetnice
Klevetnice

3612 příspěvků
18. prosinec 2006
soutok Labe a Orlice
Příspěvekod Hromi » čtvrtek 14. leden 2010, 08:02
Moje babička tak vejce "uchovává" a používá je pak úplně na všechno. A všechno má super dobré ;)
Až někdy budeš soudit můj život, obuj si moje boty a přejdi moji cestu, zakopni všude kde já... potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mě znáš!!!
Hromi
Howgh
Howgh

5025 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 14. leden 2010, 08:29
Díky holky, manžel bude mít radost :) Holka z města no :D
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Dib » čtvrtek 14. leden 2010, 10:05
jediné, v čem je jejich hendikep (krom ruky vytahující oslizlé vodním sklem), je to, že sníh z naložených bílků se našlehá dost blbě. jinak nic.
Dib
Drbna
Drbna

4459 příspěvků
15. listopad 2006
tělem dobříš, srdcem valašsko
Příspěvekod Gondwana » čtvrtek 14. leden 2010, 10:25
U nás se vajíčka z vodního skla nebo z vápna (tím se na dědině v.sklo nahrazovalo) důsledně používala jenom na pečení. Nikdy jsem to nechápala, připadaly mi ty vajíčka úplně stejná, ale když jsem pak měla psa, on je zvracel. Áť syrová nebo vařená, prostě to neutáhnul. Mně v pečivu nevadily, ale vařená končila stejně jako u psa :xx: . Asi to nebude nejzdravější způsob konzervace. Ale když už je člověk má doma, co s tím že jo?
Gondwana
Howgh
Howgh

6503 příspěvků
27. září 2006
Nejtmavější město na Bečvě
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 14. leden 2010, 11:34
No to radši je budu mít jen pro manžela ten je určitě už zvyklý od mamky. Starší nesmí vejce vůbec, u malé nebudu riskovat, tak prověřím jak máme s prostřední odolné zažívání, snad se nepoperem o wc :D
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Nikka » pátek 15. leden 2010, 21:48
Taky je někdy mám od mamky. Vařit jsem je nezkoušela ( myslím na tvrdo) mají takovou tenčí skořápku, ale na pečení nebo i do těstovin, do špenátu a tak v pohodě...
Nikka
Žvatlalka
Žvatlalka

208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trixl » neděle 07. březen 2010, 10:53
Pohoda jíme je až na alergika na všechny způsoby. Nevím proč si mamka netroufla je i rovnou jíst. Jen vařené jsem je ještě nezkusila.
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina