ADV TOP
ADV LEFT

ŠUNKOFLEKY **

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Frndulka » neděle 01. červenec 2007, 17:00
ŠUNKOFLEKY:

Těstoviny – fleky uvařím v osolené vodě doměkka. Na pánvi orestujeme na kostičky nakrájené uzené nebo libovou anglickou slaninu a smícháme s těstovinami. Zapékací pekáček vymažeme máslem, přidáme těstoviny s uzeným, zalijeme rozkvedlanými vejci, můžeme zasypat bylinkami, poklademe plátky másla a dáme zapéct.

Obrázek

Martina
Frndulka
Drbna
Drbna

4562 příspěvků
20. září 2006
Prágl
Příspěvekod Evkam » neděle 01. červenec 2007, 20:19
Těstoviny u nás doma baštíme každou chvíli, šunkofleky jsme měli před pár dny. Pro zpestření jsme před zapečením do směsi přimíchali na kostičky nakrájený eidam. Skvělá ulepená bašta :D
Anička (skoro 7), Marjánka (skoro 5) a Mimouš (za půlkou :) )
Evkam
Drbna
Drbna

4293 příspěvků
19. duben 2007
na té našé Hané só tam bochte slané :)
Příspěvekod Jahudka84 » neděle 01. červenec 2007, 20:30
Tak já je dělám trochu jinak.
Osmažím na kostičky točenej salám.
Pak to v pekáčku smíchám s těstovinama, zaleju rozkvrdlaným vajíčkem se solí a pepřem a zapeču
Natali 11.2.2007
Samuel 20.5.2009
Annie 14.11.2011
Svatba 4.10.2003
Jsme spolu od 4.3.2000
Jahudka84
Howgh
Howgh

16423 příspěvků
21. září 2006
Praha - Újezd nad Lesy
Příspěvekod Ania » neděle 01. červenec 2007, 20:53
Já navíc přidám cibuli ;)
Ania
Žvatlalka
Žvatlalka

220 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Tynda » neděle 01. červenec 2007, 22:01
A já nic nesmažím - smíchám s těstovinama salám,žloutky a koření a bílky ušlehám do sněhu ;) )přidám sůl,pepř,trošku majoránky.
Mám to od tchýně a je to daleko lepší...za málo peněz docela dobrý jídlo ;)
Obrázek
Obrázek
Tynda
Klábosilka
Klábosilka

499 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ania » neděle 01. červenec 2007, 22:09
Tynda píše:A já nic nesmažím - smíchám s těstovinama salám,žloutky a koření a bílky ušlehám do sněhu ;) )přidám sůl,pepř,trošku majoránky.
Mám to od tchýně a je to daleko lepší...za málo peněz docela dobrý jídlo ;)

Já obvykle na cibulce osmažím šunku (nebo jinou uzeninu) a trošku česneku (já ho dávám fakt do všeho :D ) a až pak zamíchám do těstovin. Ono to má lepší chuť ;) Jsem navíc fanatik na zeleninu, tak tam nějakou (třeba mraženou) vždycky šoupnu.
Ania
Žvatlalka
Žvatlalka

220 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Renous » pondělí 02. červenec 2007, 07:29
Holky a já včera vařila dobrotu :)
Byli jsme v sobotu s manželem a klukama na houbách, pár jsme jich nasbírali,tak jsem je osmažila s pórkem,podusila,uvařila vrtule,potom jsem všechno zamíchala do pekáče,zapekla,zalila vajíčkem rozkvrdlaným s mlékem - no paráda :hura:
Bylo to opravdu mňamkové,i starší syn si moc pochutnal,mladšímu jsem zkusila dát trochu a moc mu to nejelo,ani mi to nevadilo,měla bych strach,aby ho nebolelo bříško.. Píšu to do této rubriky,protože uzeninu jsem jen vyměnila za houby :D :D :D
Obrázek
Obrázek
Renous
Klábosilka
Klábosilka

305 příspěvků
18. květen 2007
Vimperk
Příspěvekod Mirousek » pátek 04. duben 2008, 07:50
ŠUNKOFLEKY *

uzené maso (krkovice, koleno)
těstoviny (nudle, fleky)
4 vejce

Ovaříme uzené maso. V závěru vaření přidáme kořenovou zeleninu (mrkev, petržel, celer), cibuli, česnek, nové koření, pepř, bobkový list a sůl. Po uvaření scedíme (po zavaření zavářky máme polévku) a maso nakrájíme na kostičky.

Mezitím uvaříme těstoviny v osolené vodě, scedíme, smícháme s uzeným masem a přidáme vejce. Vše zamícháme a dáme péct na vymazaný plech. Pečeme asi 45 minut do růžova.
Obrázek

Obrázek

Doma jsme je vždycky dělali ještě tak, že do těstovin s uzeným masem jsme přidali jen žloutky, zamíchali a dali na plech. A nahoru jsme dávali ušlehaný sníh ze zbylých bílků.

Dobrou chuť.

Miroušek
Mirousek
Krafařka
Krafařka

807 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Radunka » pondělí 07. duben 2008, 17:00
Tak mě to takhle s masem vůbec neláká a zeleninu do toho také nee.
Já dělám pouze jak už bylo řečeno, že osmažím cibulku s měkkým salámem, smíchám v pekáčku s uvařenými, osolenými a opepřenými těstovinami a zaliju vajíčkem s mlékem. Peču do zlatova. Miluju je i studené :hura:
Anetka 1/2007
Terezka 7/2009
Sárinka 10/2012
Radunka
Diskutérka
Diskutérka

2650 příspěvků
21. září 2006
Chrudimsko
Příspěvekod Mirousek » úterý 08. duben 2008, 09:28
No, mně by to bez masa taky i stačilo, ale chlapovi nee. Toho by se asi moc nenajedl.

Miroušek
Mirousek
Krafařka
Krafařka

807 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Marka » čtvrtek 15. leden 2009, 17:24
Holky, já zas ten měkkej salám strouhám na hrubým struhadle. A taky dávám cibuli. Vše pak s vajíčkem zapeču v troubě. Někdy nahoru dáváme i sýr, když je :)

Marka
Marka
Diskutérka
Diskutérka

2926 příspěvků
21. září 2006
ÚB 2006
Příspěvekod Nikagreen » neděle 09. květen 2010, 19:12
Ja jsem nedavno delala sunkofleky. Nemela jsem vsechny suroviny, co obvykle pouzivam, takze jsem improvizovala a dopadlo to super!

Obrázek

Zapečené fleky s uzeným

* 200 g uzené krokovice (čerstvé, ne úplně uzené, jen zauzené -ta je šťavnatější a není tak vysušená)
* půl sáčku fleků/těstovin
* 1-2 vejce
* zelenina mix
* niva
* zakysaná smetana
* mléko (1dc)
* máslo

Do osolené vroucí vody dám vařit fleky. Mezitím si nakrájím na kousky krkovici a osmahnu ji rychle na pánvi. Zapékací misku vymažu máslem. Jakmile mám fleky hotové, přisypu k nim do hrnce osmahnoutou krkovici, zeleninu (na tuto rychlovku zamražený mix), zamíchám, decentně osolím a pokropím pepřem. Vše přesunu do zapékací mísy. V hrnku si zadělám zakysanou smetanu s trochou mléka a nastrouhanou nivou a přeliji tím směs v míse. Dám do trouby péct na 20 min při 200°. V závěru pečení mohu na 5 min přidat gril 240° aby se mi udělala pěkná kurčička.
Nikagreen
Pískle

11 příspěvků
04. květen 2010