ADV TOP
ADV LEFT

Bramborový salát s čerstvou zeleninou (foto)

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ela » pondělí 14. prosinec 2009, 21:35
Ingredience na 4 porce:

500 g brambor
sůl
menší salátová okurka
červená paprika
svazek ředkviček
30 g arašídů nebo pistácií
jarní cibulka
180 ml majonézy nebo zakysaná smetana
2 lžíce olivového oleje
krutony

Postup:

Brambory oloupeme, nakrájíme na kostky a uvaříme. Necháme vychladnout a přimícháme na kostky nakrájenou okurku, papriku a ředkvičky na plátky. smícháme, přidáme oříčky, cibulku a osolíme, spojíme s majonézou. Necháme alespoň hodinu uležet v chladu a přidáne opečené krutony z housky.

Obrázek
Ela
Howgh
Howgh

9044 příspěvků
24. listopad 2006
Příspěvekod Hromi » pondělí 14. prosinec 2009, 21:40
Ahoj Elo... tohle mi nedělej. Já musím vydržet tři dny na dietě a ty takovou dobrotu... No, ale dám si to do oblíbených. Vypadá to luxusně
Až někdy budeš soudit můj život, obuj si moje boty a přejdi moji cestu, zakopni všude kde já... potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mě znáš!!!
Hromi
Howgh
Howgh

5014 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Ela » pondělí 14. prosinec 2009, 21:45
Hromi píše:Ahoj Elo... tohle mi nedělej. Já musím vydržet tři dny na dietě a ty takovou dobrotu... No, ale dám si to do oblíbených. Vypadá to luxusně

To je dietní, já tam dala místo majonézy zakysanou smetanu. ;)
Ela
Howgh
Howgh

9044 příspěvků
24. listopad 2006
Příspěvekod Hanazana » pondělí 14. prosinec 2009, 21:48
To vypadá děsně lákavě!!!

Jen mě zmátly brambory uvařené na kostičky - ne ve šlupce?
Hanazana
Drbna
Drbna

4313 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ela » pondělí 14. prosinec 2009, 22:09
Hanazana píše:To vypadá děsně lákavě!!!

Jen mě zmátly brambory uvařené na kostičky - ne ve šlupce?

V tom receptu bylo na kostičky, já ten normální také dělám ve slupce.
Ela
Howgh
Howgh

9044 příspěvků
24. listopad 2006
Příspěvekod Hanka1 » pondělí 14. prosinec 2009, 22:40
Ja prikladam recept na vitezny bramborovy salat z Mistrovstvi CR. Chutnala jsem ho a byl vyborny.

Rok co rok odjíždějí v první adventní sobotu z Mratína noví Mistři ČR v přípravě bramborového salát. Zatím Vás potěšíme receptem na vítězný bramborový salát, kterým letoš obhájili loňský titul studenti potravinářské školy z pražské Písnice.

* Vítězný recept: 1200g Brambor loupaných
* 200g Cibule červená
* 500g Mrkve
* 300g Ředkviček
* 200g Kyselých okurek
* 440g Majonézy
* 2 Zakysané smetany 15%
* 2 Krabičky zahradní řeřichy

* Zálivka: 3 polévkové lžíce vinného octa
* 1 - 2 lžíce cukru krupice podle chuti
* 1 - 2 lžíce olivového oleje
* sůl a bílý pepř mletý dle chuti

* Na ozdobu: 200g Parmazánových hoblinek
* 200g Červené řepy
* Smíchané klíčky z česneku a červené řepy, posypat zahradní řeřichou a snítky pažitky

Červenou řepu uvaříme ve vodě po uvaření vyjmeme a dáme do studené vody s ledem vychladnout. Po vychladnutí oloupeme a nakrájíme na tenké plátky, které potom rozložíme na talíř. Uvařené a oloupané brambory nakrájíme na menší plátky, oloupeme červenou cibuli a nakrájíme ji najemno. Oloupanou, uvařenou mrkev nakrájíme na tenké plátky a stejně tak nakrájíme i ředkvičky. Kyselé okurky nakrájíme na jemno jako cibuli. Přidáme trochu řeřichy a vše dobře promícháme. Připravíme si zálivku na salát z 2/3 majonézy a 1/3 zakysané smetany, přidáme vinný ocet, olivový olej, cukr krupice, sůl,bílý pepř. Zálivku promícháme, postupně vmícháme do salátu a vše promícháme případně ještě dochutíme.

Tady najdete i videoodkaz http://www.mratin
Hanka1
Treperenda
Treperenda

1364 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Katkausa » úterý 15. prosinec 2009, 00:14
Eli, tak ten vypada fakt dost dobre. Primo k sezrani. :D Urcite v brzke dobe vyzkousim. Dik.
Katkausa
Klevetnice
Klevetnice

3868 příspěvků
24. duben 2008
konečně zase Čechy :-)
Příspěvekod Vanovam » úterý 15. prosinec 2009, 07:35
ahoj Hanka1 už ti tady ten recept nechám,ale pro příště, do receptáře se dávají jen recepty odzkoušené a napsané vlastními slovy, né odkazy nebo kopie z jiných stránek. Jak píšeš, ochutnala si, je výborný určitě,ale příště recept napiš svými slovy a hoď jen poznámku,že je odtud a odtud,děkuji ;)
Vanovam
Howgh
Howgh

6494 příspěvků
04. listopad 2006
Petřvald u Mošnova
Příspěvekod Hanka1 » úterý 15. prosinec 2009, 15:33
Vanovam píše:ahoj Hanka1 už ti tady ten recept nechám,ale pro příště, do receptáře se dávají jen recepty odzkoušené a napsané vlastními slovy, né odkazy nebo kopie z jiných stránek. Jak píšeš, ochutnala si, je výborný určitě,ale příště recept napiš svými slovy a hoď jen poznámku,že je odtud a odtud,děkuji ;)

to ja chtela spis zviditelnit nase Mistrovství ČR v priprave bramboroveho salatu, letos jiz bylo po treti a kazdy rok je lepsi a lepsi... :)
Hanka1
Treperenda
Treperenda

1364 příspěvků
23. září 2006