ADV TOP
ADV LEFT

Anglické rohlíky (foto)*

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Popilio » čtvrtek 14. říjen 2010, 22:18
500g mouky (v původním receptu je hladká, já dávám polohrubou)
200ml vody
150ml mléka
1 lžička cukru
2 lžičky soli
4 lžíce sušené brkaše
1 kostka droždí (42g) sušenýho dát podle návodu na sáčku

Angl. slanina
eidam
olej
koření

kdo má pekárnu, hodí tam, já ručně. Z droždí, vlažného mléka, cukru a trošku mouky, udělám kvásek. Mouku smíchám se solí a přidám ostatní suroviny, i kvásek. ¨
Obrázek

Umíchám těsto a dám kynou (podle potřeby přidejte mouku).
Obrázek

Rozdělím na dva díly a vyválím placku, potřu lehce olejem, posypu gril kořením, rozdělím na osm dílů, pokladu sýrem a anglickou (fantazii se meze nekladou, nemusíte dát dovnitř nic a dát jen na povrch) a zaroluju jako rohlík.
Obrázek
Obrázek

Dám na plech s pečícím papírem, ještě lehce potřít olejem, popř i psypat kořením, opět můžeme poklást anglickou a sýrem.
Obrázek
Obrázek

Pečeme cca na 180-200st do zlatova.
Obrázek

Dobrou chuť.
Popilio
Diskutérka
Diskutérka

2534 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Popilio » čtvrtek 14. říjen 2010, 22:20
Jo a je z toho 16 rohlíků.
Popilio
Diskutérka
Diskutérka

2534 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Leya » čtvrtek 14. říjen 2010, 22:35
Uuaaaaaa !!!! Mnam!!!! Drozdiho se bojim jak cert krize, jeste jsem nic kynutyho nedelala....... tentokrat se asi premluvim a udelam hokus pokus, protoze tomuhle se neda odolat :erik: Diky!
Leya
Howgh
Howgh

13573 příspěvků
09. srpen 2008
Doma
Příspěvekod Verkak » čtvrtek 14. říjen 2010, 22:39
A to mám jít teď jak spát, jo? Tož totok dělat tak pozdě :D !!! No nic, zítra to asi prubnu, dík za tip ;) .

Leyo, neboj a prubni to též, kynutého těsta se neboj! Držím palce ;) !
Verkak
Krafařka
Krafařka

737 příspěvků
30. prosinec 2007
Zlín
Příspěvekod Popilio » čtvrtek 14. říjen 2010, 22:43
Leyo, neboj, dej 150ml vlažnýho mlíka, rozdrob droždí, na to lžičku cukru a posyp moukou, dej na teplý místo ať to teda neofoukne a jde to samo.
Popilio
Diskutérka
Diskutérka

2534 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Leya » čtvrtek 14. říjen 2010, 22:48
Popilio píše:Leyo, neboj, dej 150ml vlažnýho mlíka, rozdrob droždí, na to lžičku cukru a posyp moukou, dej na teplý místo ať to teda neofoukne a jde to samo.
... protřepat, nemíchat? :D Ne, vážně, když to tam takhle nakydám, mám to pak nějak míchnout nebo to tak prostě nechat bejt? A v jaký fázi je "hotovo"? :oops:
Leya
Howgh
Howgh

13573 příspěvků
09. srpen 2008
Doma
Příspěvekod Popilio » čtvrtek 14. říjen 2010, 22:53
Leya píše:
Popilio píše:Leyo, neboj, dej 150ml vlažnýho mlíka, rozdrob droždí, na to lžičku cukru a posyp moukou, dej na teplý místo ať to teda neofoukne a jde to samo.
... protřepat, nemíchat? :D Ne, vážně, když to tam takhle nakydám, mám to pak nějak míchnout nebo to tak prostě nechat bejt? A v jaký fázi je "hotovo"? :oops:

Já s tím už nic nedělám, nemíchám, nic, ale samo můžeš. Až to vyběhne tak to poznáš, bude na tom taková hnědá pěna :)
Popilio
Diskutérka
Diskutérka

2534 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 14. říjen 2010, 23:25
Klíd, Leyo, neboj se ničeho, jdi do toho! Droždí jsou moc užitečný breberky, tak jen je pěkně nechej, ať makaj :D Můžeš to brát jako takovej přírodovědnej pokus :D

Já teda dělám tak, že nejdřív droždí rozetřu lžičkou s cukrem. Nejdřív se to jakoby drobí a jde to blbě, ale po chvíli se to droždí rozteče na takovou tekutou kašičku. Do tý naleju vlažný mlíko - teplota jako pro mimčo ;-) lehce promíchám a na hladinu zasypu trochou mouky (odhadem tak necelou lžíci?) Až to začne vypadat "nechutně" a celý to vyběhne a je na tom pěna, tak je to akorát :-)

Jen rozdrobený to ale určitě fachá taky, možná jen breberám trvá o chvíli dýl, než se probuděj a vzpamatujou k práci :D

V zásadě jde jen o to, aby kvasinky měly správnou teplotu - kolem 37°C a měly co žrát - cukr ;-)
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Hengy » pátek 15. říjen 2010, 06:46
MŇAM!!!!

Podobná recept mám doma, jen větší dávku, 16 rohlíčků je u nás jako nic :D
Obměňuji někdy i na sladko (těsto se méně solí), máme je moc rádi. A jak jsem se kynutého těsta vždy bála, tak dnes z něj peču téměř pořád...
Hengy
Klevetnice
Klevetnice

3094 příspěvků
04. listopad 2007
Příspěvekod Josefka » pátek 15. říjen 2010, 08:38
Já když to naházím do domácí pekárny, tak mi to taky vykyne tak jednou z 10 případů. Měli jste vidět ty jidáše minule :roll:
Asi se potupně vrátím ke kořenům (kvásek a mísa zakrytá čistou utěrkou).
Josefka
Howgh
Howgh

6172 příspěvků
28. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Ishanek » pátek 15. říjen 2010, 08:45
Slintám... ale sušenou brkaši nevedeme, můžu ji vynechat? Nebo dá se to něčím nahradit?
Ishanek
Drbna
Drbna

4570 příspěvků
02. červenec 2008
Prágl
Příspěvekod Kory » pátek 15. říjen 2010, 09:14
Leya píše:Uuaaaaaa !!!! Mnam!!!! Drozdiho se bojim jak cert krize, jeste jsem nic kynutyho nedelala....... tentokrat se asi premluvim a udelam hokus pokus, protoze tomuhle se neda odolat :erik: Diky!

Leylo pokud máš mikrovlnku, tak zlatá rada od Diny, zahřát MVj na maximum a když dobehne tak do VYPNUTÉ šupnout těesto, krásně vykyne, asi po půl hodce , pak znova prodělat a ješte 1-2 zopakovat .... je to skvělá rada, měla jsem roky pekárnu a když se rozbila, tahle rada mi zachránila, dokonce ani zatim nespěcham na novou pekárničku.
Kory
Howgh
Howgh

6844 příspěvků
17. listopad 2009
Příspěvekod Popilio » pátek 15. říjen 2010, 09:20
Ishanek píše:Slintám... ale sušenou brkaši nevedeme, můžu ji vynechat? Nebo dá se to něčím nahradit?

Místo ní můžeš dát nastrouhanou bramboru.
Popilio
Diskutérka
Diskutérka

2534 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Popilio » pátek 15. říjen 2010, 11:42
Makytka píše:
Popilio píše:
Ishanek píše:Slintám... ale sušenou brkaši nevedeme, můžu ji vynechat? Nebo dá se to něčím nahradit?

Místo ní můžeš dát nastrouhanou bramboru.

syrovou nebo vařenou?

Odpoledne koupíme slaninu ;)

syrovou, ale pořádně vymačkej vodu, když dáš vařenou, taky se nic nestane a bacha, někdy musím přisypávat hodně mouky, tak se nelekněte.
Popilio
Diskutérka
Diskutérka

2534 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Vanovam » pátek 15. říjen 2010, 17:49
zrovna jsme rohlíčky dovečeřeli, mňam, fakt lahoda :hura: :hura:
Vanovam
Howgh
Howgh

6494 příspěvků
04. listopad 2006