ADV TOP
ADV LEFT

ČOKO-PIŠKOTOVÝ NEPEČENÝ DORT (FOTO) **

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Diny » pátek 11. leden 2008, 19:54
... není to typický Zakysánek
(ten tu v receptáři už je) , ale je to trošičku podobné ;) Jinak se omlouvám, že není foto z postupu, ale až celkové (a to úplně finální bude až zítra), protože jsem neměla doma foťák - ale můžu prozradit sladké tajemství, příští týden už budu mít jen a jen svůj, jupíííí a tak se tohle už nestane ;) )

Ingredience:

360 gramů dětských piškotů (1 a půl velkého balení)
400 ml mléka
4 lžíce neslazeného kakaa (důležité, nedávat Granko! )
150 gramů másla
80 gramů cukru krystal
velká plechovka broskví

Na potření:

2 kelímky zakysané smetany (500 ml)
2 lžíce moučkového cukru
2 lžíce šťávy z broskví

Postup:

Na plotně si rozehřejeme mléko, dáme do něj máslo a přivedeme k takové teplotě, aby se máslo rozpustilo. Přidáme kakao a cukr a pořádně promícháme. (Když budete mít jistotu, že nebudou jíst dort děti, můžete přidat i trošku rumu na ovonění ;) )

Do větší mísy dáme piškoty a vzniklou kakaovou směsí polejeme. Vařečkou promícháme tak, aby se na všechny piškoty dostalo a všechny byly ve směsi namočené. Já jsem si radši vzala pekáček, vrstva byla nižší a spodní piškoty se nerozblemcaly, je důležité, aby zůstaly celé.

Připravíme si si formu na dorty, dáme dospod folii a naklademe první vrstvu piškotů (dvě patra, tu druhou na mezery mezi prvními), pak poklademe nakrájené broskve. Můžou být i meruňky, ale u tohoto dortu bych volila jen jeden druh ovoce, ne jako u typického zakysánka, kde čím víc druhů, tím líp.

Na broskve zase navrstvíme dvě patra namočených piškotů a nakonec si připravíme zálivku z kysané smetany.

Smícháme dva kelímky kysané smetany s cukrem a šťávou z kompotu a nalejeme na dort. Necháme do příštího dne odležet.

Obrázek

Druhý den (nejmíň 12 hodin by to chtělo ;) ) můžeme dort ještě dozdobit třeba čokoládovou polevou (jen nastříkat cik cak - foto bude až zítra, zrovna tak fotka řezu dortem)

POKRAČOVÁNÍ:

Tak a druhý den nebo po 12-ti hodinách dort vyndáme z formy (jen okraje) a dozdobíme čokopolevou (já rozpouštím klasickou čokoládu na vaření s troškou másla ve vodní lázni) a pokapeme třeba lžící povrch dortu, kdo chce tenčí čárky, tak dá do sáčku a pohraje si:) Ještě jsem pak špachtličkou dozdobila polevou okraje dortu.

Obrázek

A tady je dortík před nakrojením, návštěva ještě nedorazila, tak na řez si ještě počkejte:)

Obrázek

Pozn: příště vezmu taky ten pytlík, z té lžíce se dělaly moc velké kupky té čokolády...

Tak a už je tady nakrojený - mmch, opravdu je moooc dobrý:) Ta chuť kakaem nasáklých piškotů, broskvičky...hmmmm...:)

Obrázek

Diny

PS: Inspirace: Kuchařka pro dceru (Jana Zatloukalová)
Naposledy upravil Diny dne 13. leden 2008, 06:10, celkově upraveno 3
Diny
Howgh
Howgh

6825 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Zuziky » pátek 11. leden 2008, 20:20
zase ty!:-))
Zuziky
Klevetnice
Klevetnice

3331 příspěvků
21. září 2006
severní Morava
Příspěvekod Holly » pátek 11. leden 2008, 20:53
Dinyyy

ja se z tebe snad picnu uz supej rodit nebo zahazuju vahu... pak manzela... neb budu vypadat za chvili jako hroch...:D
Holly
Klevetnice
Klevetnice

3099 příspěvků
26. září 2007
Příspěvekod Mirkat » pátek 11. leden 2008, 21:37
Beztak ještě Diny v den porodu něco nafotí... A pak hned znovu...

Ten dort je božský!!! Asi o víkendu vytvořím pro Karlose... Karča tomu moc nedá, za to taťka... ;)

M.

PS: je jak lunt... Nespravedlnost :D
Mirkat
Howgh
Howgh

5974 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Lucik » sobota 12. leden 2008, 12:54
slintám :oops:
Lucik
Krafařka
Krafařka

667 příspěvků
13. březen 2007
Příspěvekod Diny » sobota 12. leden 2008, 17:32
Tak už máte i finální foto:)

Diny
Diny
Howgh
Howgh

6825 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Jita » sobota 12. leden 2008, 22:14
Mňam, mňam.....
Jita
Pískle

88 příspěvků
02. říjen 2006
Příspěvekod Elizabet » neděle 13. leden 2008, 13:15
mňááám teda tak ten skusím. no jo váha bude mít radost :D :D :D
Elizabet
Diskutérka
Diskutérka

2153 příspěvků
04. říjen 2006
Ústí nad Labem
Příspěvekod Petka1 » pondělí 21. leden 2008, 18:53
Dneska ráno jsem dělala a je opravdu výborný,sice jsem čekala že tam chuť másla tam nějak více vynikne,ale skoro to nejde poznat, že tam máslo je,no ale je to prostě paráda :hura: ....
Petka1
Žvatlalka
Žvatlalka

280 příspěvků
11. říjen 2006
Příspěvekod Mamamila » sobota 22. listopad 2008, 20:21
och ten je krasny.
Zrovna jsem dnes inspiraci prohlizela a nenašla to tam asi spatne
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61736 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Holly » neděle 25. leden 2009, 16:05
Jenom pro inspiraci udelala jsem ho pres vikend s banany misto broskvi a byl...vynikajici ;)
...no nevedela jsem za Diny pekla uz zase neco vic nobl :D
Holly
Klevetnice
Klevetnice

3099 příspěvků
26. září 2007
Příspěvekod Ala1981 » neděle 25. leden 2009, 19:15
Diny: Jsi dokonalá .. mňam!!!!!
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Ala1981
Drbna
Drbna

4009 příspěvků
27. únor 2007
Praha východ - Bašť
Příspěvekod Siloenka » neděle 25. leden 2009, 19:44
holky,tak nevím,jestli jsem jenom já takové trdlo. Dělala jsem to minulý týden, chuťově výborné,ovšem rozpadalo se mi to, nešlo to pořádně ukrojit,takže měl každý na talíři jen takovou sesypanou hromádku. Pohromadě držel jen ten vrch s tou zakyskou. Na to,že jsem to dělala na mé narozky,tak celkem trapas :oops: :oops:
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2359 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Diny » neděle 25. leden 2009, 19:59
Siloenko, a nechalas ho přes noc v lednici? Musí si to sednout a spojit...To mě vážně mrzí, že z toho byly kupičky - ale snad aspoň chutnaly, když už oko nepotěšily...
Diny
Howgh
Howgh

6825 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Malina » neděle 25. leden 2009, 22:24
uáááááááááááááá to je "kokoládový"...můžu se pozvat na návštěvu? konečně něco pro mě o)))))
achich slintám tu jak můj kraken..bude to lahoda
Malina
Klábosilka
Klábosilka

456 příspěvků
14. říjen 2006