ADV TOP
ADV LEFT

Broskve - dají se zmrazit?

Moderátoři: Trixl, Hope, Littlemouse, Sarah3, Vanovam

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ulrika » neděle 06. září 2009, 10:00
Ahoj holky,

dostala jsem nějaké broskve (není jich tuna, ale zase je jich víc, než sníme). Dají se zmrazit stejně jako meruňky? Když jsem to říkala mamce, tak ta se divila, že nikdy broskve nemrazila. Dávala bych je pak dětem do jídla a nám do koláče. Nic jiného mě nenapadá, dělat z nich přesnídávky nechci - jednak se nějak bojím, abych to udělala dobře a hlavně nemám do čeho to dát, protože skleničky pro děti nepoužívám.

Díky.

Ulrika
Ulrika
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků
08. říjen 2006
Příspěvekod Gehenna » neděle 06. září 2009, 10:04
Nevím, jestli jdou zamrazit celé, ale zas nevidím důvod, proč by neměly... naši je mrazili jako dřeň, stejně jako jahody.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Beeuska » neděle 06. září 2009, 10:08
Dají, budou samozřejmě napuclé vodou, ale na pečení a do pohárů to nevadí.
ObrázekObrázekObrázek
UČITELKY MAJÍ DOPOLEDNE PRAVDU A ODPOLEDNE VOLNO 8-)
Beeuska
Howgh
Howgh

6179 příspěvků
12. duben 2008
Havířov
Příspěvekod Zdenicek » neděle 06. září 2009, 10:19
daji, na kolace jsou akorat, jen trochu zahnednou
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lazenka » neděle 06. září 2009, 10:32
zavařila bych je, jako zavařeninu je mám nejradši.. jenomže my se s nima drbeme, loupeme je a krájíme na měsíčky, prosypeme do sklinky 3 lžičkama cukru krupice,zalijeme a zavařujeme 25 min. na 90. Jenomže výsledek je úžasnej... :)
Lazenka
Kecka
Kecka

1977 příspěvků
04. prosinec 2007
Zlínsko
Příspěvekod Gábinka » neděle 06. září 2009, 11:04
krom přesnídávky jsem z nich dělala kompoty - neslazené. Ale z tvrdých. Měkké nemáme moc rádi:D Jinak bych, co nesníme (ajkože na tom ujíždím:D ), normálně zamrazila taky - já pak chodim užírat mražené ovoce místo zmrzliny :D
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16435 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zizalka » neděle 06. září 2009, 12:42
Ahoj!

Tak já z nich udělala zmrzku (dřeň) a nedávno jsme si pochutnávali. Super!
Zizalka
Klábosilka
Klábosilka

507 příspěvků
10. říjen 2006
Příspěvekod Resut » pondělí 07. září 2009, 07:18
Ahoj, já mrazím normálně, rozkrojím na půlky, vyndám pecku, poskládám na tácek. Druhý den vysypu do pytlíku. Nejsou moc dobré pro přímou konzumaci, ale u nás do buchet a mladému na přednídávky na zimu. Rozvařím jablko + pár broskví, rozmixuju. Resut.
Resut
Žvatlalka
Žvatlalka

284 příspěvků
06. prosinec 2007
Příspěvekod Dib » úterý 08. září 2009, 10:17
uf, zajímavé, chtěla jsem napsat broskve za žádnou cenu nemrazit, to už je lepší je rozdat sousedům. a vypadá to, že má někdo jiné zkušenosti než já..
já jsem mrazila půlky broskví, v řadách balené do igelitu, aby šli oddělit. rozmrzly do hnusného hnědého bezchutného blemcu.
a mrazila jsem nahrubo rozmixované broskve ve vaničkách, ty nedopadly tak nechutně, ale jediné jako využití pro ně jsem byla schopná se spokojit s konzumováním dřeně, po rozmrazení to bylo opět zahnědlé cosi, co po brosklvch fakt nechutnalo..
ani argument do buchet dobré mi nepřipadá relevantní, mnohem lepší (co do broskvové chutě zachovávající) je zavaření v jakékoliv podobě, ať už krájených nebo mixovaných.
dodávám, že jsem antitalent v mnoha oborech, tudíž není možné moji zkušenost zuniverzálnit, snad.. :kluk:
Obrázek matýsek (devět) a vojtíšek arnošt (tři)
Dib
Drbna
Drbna

4459 příspěvků
15. listopad 2006
tělem dobříš, srdcem valašsko