ADV TOP
ADV LEFT

Sušička ovoce,směsi,musli tyčinky atd...co všechno sušíte?

Moderátoři: Trixl, Hope, Littlemouse, Sarah3, Vanovam

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Petras. » pondělí 04. červenec 2011, 09:22
Chtěla bych zkusit v sušičce různé směsi s ovesnýma vločkama,musly tyčinky kde je ovoce,vločky třeba i med.V návodu je psané že to je možné vyrábět,hledala jsem různé recepty ale všude je to psané nějak všeobecně,já bych chtěla nějakej podrobnej recept kde je přesný množství i postup.
Pak by mě ještě zajímalo co všechno sušíte a na co to potom používáte?Já propásla jahody,sušila jsem třešně,ted se mi suší višně dala jsem je do sušičky jen vypeckované bez jiné úpravy tak jsou správně kyselé.Pak ještě suším jablka,bylinky,houby,dýni a to je asi vše.
Petras.
Klábosilka
Klábosilka

560 příspěvků
01. srpen 2010
pardubicko
Příspěvekod Esme » pondělí 04. červenec 2011, 11:53
Suším zhruba to samé, co ty - hlavně v hřibovou sezonu to tu jede nonstop :D Taky suším dost švestek a různé drobné ovoce. Musli si děláme z usušeného, každý si namíchá svoje dle libosti a osobních preferencí. Většinou vločky opražím s medem, ořechy, ovocem a třtinovým cukrem v troubě v pekáčku... vždy před konzumací, do zásoby nedělám.
Esme
Drbna
Drbna

4040 příspěvků
31. prosinec 2010
Ostrava
Příspěvekod Esme » pondělí 04. červenec 2011, 15:07
Sušená dýně je výýýborná, dělám ji nasladko s kapkou ananasové esence - mňaaam. Je to trochu pracné, malé kostičky, cukrový nálev a tak, ale dobré.
Esme
Drbna
Drbna

4040 příspěvků
31. prosinec 2010
Ostrava
Příspěvekod Zdendule » pondělí 04. červenec 2011, 15:30
Ahojky Kebuso,
mohla bys prosím napsat jak děláš ty musli tyčinky do trouby
díky Zdeňka ;)
Zdendule
Žvatlalka
Žvatlalka

168 příspěvků
12. září 2007
Ústí nad Labem
Příspěvekod Petras. » pondělí 04. červenec 2011, 15:42
Esme-já dělám taky musli v troubě já to miluju ale děti mi to tolik nemusí ale mají rádi tyčinky tak bych právě něco co by mohli vzít do ruky.
Sušenou dýni dělám stejně,je to pakárna ale vynikajícíííííííí 8-)

Kebuso sušenou dýni jíme jen tak samotnou zobeme jako křížaly nebo na vánoce když jsou arabesky namíchám do misky směs všeho sušeného ovoce+ořechy,buráky a nakrájím do toho želé arabesky,kousky čokolády na vaření a zobeme-teda spíš u nás žereme nahusto :oops: .
Pěkně jsi mě nahlodala s tím sušeným masem asi to taky zkusím.
Kebuso princip sušení v troubě a sušičce bude v podstatě stejný mě jde hlavně o přípravu než se to dá sušit,prosím,prosím napiš mi jak ty musli tyčinky děláš.
Petras.
Klábosilka
Klábosilka

560 příspěvků
01. srpen 2010
pardubicko
Příspěvekod Petras. » pondělí 04. červenec 2011, 16:30
Kebuso ten recept vypadá dobře,to zkusím a až budeš dělat ty tyčinky tak nafot a vlož.
Sušenou dýni dělám takto http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=55959
Petras.
Klábosilka
Klábosilka

560 příspěvků
01. srpen 2010
pardubicko
Příspěvekod Esme » pondělí 04. červenec 2011, 17:29
Kebusa píše:
Esme píše:Sušená dýně je výýýborná, dělám ji nasladko s kapkou ananasové esence - mňaaam. Je to trochu pracné, malé kostičky, cukrový nálev a tak, ale dobré.

Esme, nerozepsala bys to?

....jak tak hledím na recept z MMB, je to velice podobné, já přidávám akorát hřebíčky, skořicovou kůru a právě tu ananasovou esenci pro vůni. Postup je stejný jako odkazovala Petras., po scezení jen odstraním koření a suším.
Esme
Drbna
Drbna

4040 příspěvků
31. prosinec 2010
Ostrava
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 04. červenec 2011, 18:20
U nás se suší hlavně maso... jen opražené bez koření na vaření (mimo domov), dělala jsem i jerky (kořeněné) a taky mělo úspěch.

Jinak jablka, houby, zkoušela jsem libeček, ale nab alkoně mi v létě uschl rychleji, letos poprvé vypeckované třešně
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006