ADV TOP
ADV LEFT

Tady to kvasí

Moderátoři: Trixl, Hope, Littlemouse, Sarah3, Vanovam

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ame » pondělí 02. únor 2015, 18:10
Oživuju :holka:

včera si ke mně našly cestu krystalky tibi a jedna kombucha, zatím jsem je šoupla v zavařovačkách do lednice a hledám informace, jak se o ně ideálně postarat.

Hned první, co mi vrtá hlavou - jakou vodu používáte? Kohoutkovou? Filtrovanou? Kupovanou lahvovou? (pitný pramen nevedem)
Ame
Howgh
Howgh

6270 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Lydushe » pondělí 02. únor 2015, 18:51
Ame píše:Oživuju :holka:

včera si ke mně našly cestu krystalky tibi a jedna kombucha, zatím jsem je šoupla v zavařovačkách do lednice a hledám informace, jak se o ně ideálně postarat.

Hned první, co mi vrtá hlavou - jakou vodu používáte? Kohoutkovou? Filtrovanou? Kupovanou lahvovou? (pitný pramen nevedem)

S tibi nemám zkušenost, ale většina těchto věcí žere sacharózu. A moje zkušenost je, že třeba v tvrdé vodě se těm krystalkům daří lépe. Nemají rádi chlor, takže nechat vydýchnout kohoutkovou. Většinou jsem jí převařovala - kombucha se stejně dělá z čaje a já dělám to zázvorový pivo, tak to se taky musí vařit - zázvor a cukr.
Chybí vám éteráky do směsky? Máte nápad co umíchat a nemáte po ruce všechno? Použijte AROMIX - geniální nástroj na míchání éterických olejů :)

Aromaterapie, masáže, poradenství, reflexka už i v Praze!
Aromadoteky

Naše další eko, bio, aroma atakdál dítě :-) http://www.eclovicek.cz
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10708 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Ame » středa 11. březen 2015, 18:23
tož jsem připravila nálev na tibi (kombucha mi už běží super),šoupla tam i koření podle návodu na fisar.net a teď si lámu hlavu, jak ten anýz posléze oddělím od krystalů :palma:
Ame
Howgh
Howgh

6270 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Ame » sobota 14. březen 2015, 20:34
tibi se po šesti týdnech v lednici rozjely :hura:
je to strašně dobrý :mnam: ještě lepší, než kombucha (nenechávám ji zrát dlouho, tak 7-8 dní, takže to zdaleka není ocet,a le většina alkoholu je přeměněná)

doufám, že si to pamatuju správně, že jsem v prvním 2 l nálevu měla akorát 3 sušené švestky, lžičku anýzu a 1 postarší citrón bez slupky - dětem to moc nechutná, budu jim to muset vylepšovat ovocným sirupem :mrgreen:
Ame
Howgh
Howgh

6270 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod houbeless » pátek 26. leden 2018, 13:02
Zdravim,
jste tady jeste nekdo aktivni?
Mel bych zajem zkusit GBP. Mohu nabidnout na vymenu TIBI.
Diky
houbeless
Pískle

1 příspěvků
26. leden 2018