ADV TOP
ADV LEFT

sekačka pro ženskou - doporučte

podle zájmů a aktivit
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Skotik » úterý 25. duben 2017, 14:01
Ahoj všem,
potřebovala bych radu od zkušenějších :-)

Máme zahradu. Ani malou ani velkou a potřebuju sekačku.
Hodně rozhodující je cena. Našla jsem některé elektrické a cena do 2tis.
Benzinovku určitě ne a teď prodávájí v Lidlu nějakou aku do ruky a ta stojí stejně jako elektrická pojízdná, co jsem si zatím předvybrala.
Ta aku se mi líbí, že nepotřebuje kabel, ale zase nevím, jak je to s ní náročné.
Jsem absolutní začátečník.

Chtěla bych třeba doporučit nějakou, se kterou máte osobně vy zkušenosti.

Předem dík Klára
Skotik
Diskutérka
Diskutérka

2209 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pajis » úterý 25. duben 2017, 21:28
Co to je ani velká ani malá? Kolik cca metrů? Rovina nebo kopec? Na šířce záběru záleží, kolikrát budeš chodit tam a zpět (soused má nějakou mini a seka menší plochu déle než já), příliš malý koš budeš chodit 10x vysypavat.

Něco bez koleček je strunova sekačka? Ta je tak na velikost kapesník nebo okraje, plocha se bude sekat špatně (zkoušeli jsme).

Máme nějakou dražší (muž na ní trval), jinak bych šla do nějaké obyčejnější elektrické s kabelem, použijete ji cca 10-15x za rok.
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3680 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Ame » středa 26. duben 2017, 07:28
tahat se s kabelem členitou zahradou je opruz
zahrada je cca 10-12 m široká, nějakých dobrých 20 m dlouhá, z obou stranna užších stranách domy a elektriku jsme brali buď zepředu nebo zezadu, ale všichni tři sekající s nadšením přivítali benzínovou sekačku
je to AL-KO, ale netuším, kde bych o ní vykoukala víc
Ame
Howgh
Howgh

6671 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Barci » středa 26. duben 2017, 07:52
Mám porovnání malá, levná elektrická a větší či velká benzínová. Je to nebe a dudy. Pokud by mě netlačily peníze tak bych už do el. nešla. Za prvé mám členitou a i kopcovitou zahradu, takže tahání kabele, odpojování a zapojování abych objela strom, věčné vytrhnutí ze zdířky byl fakt opruz. Oproti tomu benzín s pojezdem je pro mě zábava a relax.
Ono se sice zdá, že el. je levnější, ale na druhou stranu, pokud už doma není, musíš dokoupit ještě prodlužku, ideálně opravdu dlouhou v bubnu (takže třeba další tisícovka) a co tak vidím kolem i ze své zkušenosti, tak el. odcházejí výrazně dřív a ty malé levné, tuplem.

Do el. (značkové, protože ten výkon je znát) bych šla, pokud bych měla malou rovinatou a nečleněnou zahradu a počítala bych s bubnovou prodlužkou.
A dobrá připomínka, že malá znamená menší vysekanou "čáru". Takže opět, pokud je zahrada hezky rovná a nečleněná a trochu větší, tak určitě větší=širší sekačku.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3536 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Skotik » středa 26. duben 2017, 07:53
Musím zjistit metry.
Malé to není, ale zase tam nejsou nějak extra překážky. Je to mírně svažité.
Určitě budeme sekat jen párkrát a prostě se mi nechce do té pitomé zahrady dávat další investice. Vesměs s ní máme jen potíže, ale kdybych ji prodala, tak spíš prodělám a přeci jen tam s dětmi chodíme od května do konce září...
Našla jsem jednu za 1600,-
Koš má 30l, záběr 32cm a příkon 1300W, tak by snad nemusela být tak strašná.

Spíš mám strach, abych to zvládla. Nemám tyhle přístroje moc v lásce, proto jsem doposud raději někomu zaplatila, aby to posekal, ale když budeme mít svojí, tak si to posekám, kdy budu chtít a nemusím být na nikom závislá...
K.
Skotik
Diskutérka
Diskutérka

2209 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trixl » středa 26. duben 2017, 08:08
Tady jsou nějaké rady k vybrání sekačky. Pro mě je elektrická určitě. Benzin smrdí a bojím se toho :D Rotační nebyla špatná, je na ruční pohon, ale nesbírá trávu.
Trixl
Howgh
Howgh

16294 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Zuza77 » středa 26. duben 2017, 08:47
Sekáme jednou za čas, máme obyčejnou el. s úzkým záběrem a malým košem, zahrada dejme tomu 20x20, a dá se to. Zdědili jsme ji a zatím nás nic nenutí koupit lepší.
Zuza77
Howgh
Howgh

13785 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Morana » středa 26. duben 2017, 09:25
Jestli jsi rozhodnutá jít do elektriky, tak se ničeho neboj, tam fakt není čeho se bát. Když už jsi smířená s tím, že budeš tahat kabel, tak pak není co řešit.

Sama tedy mám srovnání elektriky a motoru benzín a u všeho u mě vyhrává motor. I když řve, i když mě sem tam točí nastartování. ALe prostě sekačka, motorovka i křoviňák já musím mít s motorem. Příjde mi to silnější, výkonější..ale něco za něco, řve to, je to těžší (křoviňák si říkám, že si jednou zlomím vaz, jak mi to visí na krku a seču prudkou stráň) a třeba nastartovat křoviňák mě někdy šíleně točí :-)

Pokud jsi něco našla v Lídlu, tak si dovolím říci, že ať tam mají cokoliv, co se týče techniky, kupodivu (i když už ani ne kupodivu), ale vždy je to v pohodě, za ty peníze určitě.
Jinak já mám ALKO benzín sekačku....
Morana
Krafařka
Krafařka

974 příspěvků
27. duben 2010
Příspěvekod Skotik » středa 26. duben 2017, 16:45
Ta sekačka z Lidlu je vlastně křovinořez. Je AKU, takže bez nutnosti kabelu a bez benzínu, akorát jsem k ní nenašla moc informací.
A ta druhá je klasická s kabelem a info už jsem psala.
Cenově vyjdou stejně.
Klára

PS: jinak dík za názory
Skotik
Diskutérka
Diskutérka

2209 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pajis » čtvrtek 27. duben 2017, 08:25
A chceš tam mít hezký nízký trávník nebo potřebuješ jen párkrát do roka posekat pulmetrove kopřivy a plevel?
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3680 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Luuuca » středa 01. listopad 2017, 14:51
AKU rozhodně doporučuju. Jen si ověř že to zvládne na jedno nabití ;-)
Luuuca
Pískle

2 příspěvků
01. listopad 2017