ADV TOP
ADV LEFT

Přetočení dělohy v těhotenství v narkóze

vše o těhotenství
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Marinka » úterý 23. červen 2009, 06:29
Ahojte holky,
tak to dopadlo dobře, včera jsem byla na kontrole a děloha je otočená, jak má být :) :) Spadl mi velký kámen ze srdce! Pomohla mi jedna moc šikovná kinezioložka..
Jinak dr. říkal, že už to byl hraniční termín, že většinou se ten zákrok dělá dřív. Ale jsem ráda, že se to neuspěchalo ;) Mimčo je v pořádku, krásně kopká :erik:
Marinka
Drbna
Drbna

4766 příspěvků
23. září 2006
Vsetín
Příspěvekod Zdenicek » úterý 23. červen 2009, 06:57
marinko, tak to je super :hura:
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Leirind » úterý 23. červen 2009, 08:21
Marinko - tak to je skvělá zpráva :hura: :hura: Já na vás pořád myslela a koukala, jestli je něco nového :) Přeji pohodové těhotenství :erik:

Leirind
Leirind
Klábosilka
Klábosilka

366 příspěvků
04. srpen 2007
Příspěvekod SuErSa » pátek 05. únor 2016, 20:30
Ahoj Marinko,

teď řeším stejný problém. Jsem 17+2 a mám taky zakloněnou dělohu. Jsem poprvé těhotná. Můj gynekolog mě na RV upozornil až nějak kolem 12. týdne, že mám čas tak do 16. týdne, že by se do té doby měla děloha sama překlopit dopředu. Mezitím jsem prošla spoustu diskuzí na netu, ve kterých byla valná většina příspěvků pozitivních - že se děloha opravdu sama přetočí. Samozřejmě jsem četla i o přetáčení v narkóze, což mě vyděsilo. Ale pořád jsem to nějak moc neřešila, sem tam jsem si zacvičila kočičí hřbet, na břichu jsem nespala, protože mi to nešlo( nejsem tak zvyklá spát) a doufala, že s to samo spraví, tak, jak jsem se dočetla. Nicméně teď v úterý při poslední návštěvě gyndy mi doktor řekl, že pořád není dopředu a že mě pošle raději na vyšetření do rizikové poradny v nemocnici a když jsem se zeptala, co z toho může vyplynout, tak mi řekl právě o operaci (to ale už při srůstech) nebo přetočení v narkóze. Tak jsem se vyděsila a byla úplně na prášky ty dva dny, než jsem měla jít do té nemocnice. Už jsem se viděla, jak si mě tam nechají a budou mě operovat. :roll: Představa nemocnice a operace mě úplně vynervovala, protože jsem hrozná srágora a nemocnic se bojím:) Nicméně....v nemocnci mě doktor prohlédl - prohmatal, udělal UTZ- a řekl mi, že mě můj gynekolog zbytečně vystrašil. Že sice dělohu mírně zakloněnou mám, ale důležité je, že při prohmatávání cítil, že není nikde zaklíněná v pánvi a je volně uložená, prostě s ní při pohmatu mohl volně pohnout. Což je prý důležité a tím pádem to není žádná tragédie a děloha by se měla nakonec stejně vyklenout dopředu s růstem miminka v ní. Musí se to teda asi víc hlídat, ale pokud prý nemám žádné jiné potíže (třeba s močením- to může někdy nastat, když ta děloha tlačí na močové cesty) a děloha je opravdu "volná" a nikde není šprajcnutá, tak se nemusím ničeho bát a všechno se samo spraví, i když se všude píše, že by to mělo být do 16. týdne. Jak vidíš, každá jsme jiná, a holt nám to bude trvat delší dobu, ale nakonec se nám taky vyklene ;-) Tak jsem se hodila do klidu a řekla jsem si, že budu myslet pozitivně a určitě to bude vše ok. Určitě totiž miminku neprospěje žádný stres. Snad jsem Tě uklidnila, věřím, že ty budeš stejný případ jako já. Doktor mi řekl, že kočičí hřbety klidně cvičit můžu, ale spaní na břiše moc nedoporučuje ( možná proto, že už nejsem v 1. trimestru), že se vyvíjí tlak na břicho a to taky není ideální. Takže všeho s mírou a hlavně myslet pozitivně. A opravdu teda zkus ještě jiného doktora - víc hlav víc ví a můj případ je toho příkladem :) Kdyžtak napiš, jak se to s tebou bude dál vyvíjet....
Peťa.
SuErSa
Pískle

2 příspěvků
05. únor 2016
Příspěvekod Kaktuska » sobota 06. únor 2016, 10:59
Marincino miminko bylo nejspis nedavno u zapisu ....
Kaktuska
Treperenda
Treperenda

1027 příspěvků
25. duben 2007
Praha
Příspěvekod SuErSa » pondělí 08. únor 2016, 08:41
Všimla jsem si data příspěvku, až jsem to odeslala :-D Ale třeba můj příspěvek pomůže někomu jinému do budoucna... ;-)
SuErSa
Pískle

2 příspěvků
05. únor 2016