ADV TOP
ADV LEFT

čípek na začátku těhotenství

vše o těhotenství
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » středa 22. září 2010, 08:33
Ahoj,
mám takový nezvyklý dotaz-je tu někdo, kdo si sleduje čípek? Jak vypadá na začátku těhotenství?
Kojím a nemám MS a před 11 dny jsme měli s manželem nechráněný sex-ale s přerušovanou souloží. Asi 3 dny mě už bolí břicho a když jsem si kontrolovala čípek, zjistila jsem, že je měkký a pootevřený. Myslíte, že by mohlo jít o těhotenství?
A kdy bych si měla udělat test, když nemám MS? Tak 14 dní od sexu :oops: ?

Díky inko
Inkognito
Inkognito

38531 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Karoli » středa 22. září 2010, 08:42
Jestli je měkký a pootevřený, tak to spíš vypadá na ovulaci :-)
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

1582 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Inkognito » středa 22. září 2010, 08:46
Karoli-mě taky napadlo, že by to mohla být, ale bez menstruace a 3 dny bolesti břicha?
Hledala jsem na netu, moc info tam o čípku na počátku těhu není, ale spíš si myslím, že by měl být tuhý a dlouhý, ne?
Inkognito
Inkognito

38531 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Amazonka01 » středa 22. září 2010, 08:51
;)

Když ona menstruace přichází až po ovulaci, takže OVU bez MS klidně (řekla bych, že za 14 dní můžeš tetku čekat).

A jinak, před porodem jsem měla ouvej MS, po porodu hodně ouvej OVU (asi jako kudla ve vaječníku, perfektní antiko).

A čípek je na začátku těhotenství pevně uzavřený, v podstatě se zavře po OVU a jak by se měl pootevřít na MS, tak se to nestane.
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

19337 příspěvků
22. září 2006
Podkrkonoší
Příspěvekod Cicinka » středa 22. září 2010, 09:55
Jo, klidne 5 dnu bolebrichu :roll: Do prvniho otehotneni jsem o ovulaci ani nevedela a po porodu, kdyz uz konecne prisla, tak byla skoro horsi jak ms :-?

Nafoukla jsem byla silene, bolest bricha, ale jakmile se vejce uvolnilo, tak byl klid.

Kratky pootevreny cipek jsem mela pred ovu a pri ovu. Jeste muze byt temer ztraceny pred ms, tak jestli to, co zazivas neni PMS.
Cicinka
Klábosilka
Klábosilka

527 příspěvků
05. červen 2008
Příspěvekod Inkognito » středa 22. září 2010, 10:17
Díky za odpovědi.
Tak třeba mi fakt naskočí cyklus a ty bolesti jsou k ovulaci. Doufám, že těhu nejsem, mám ještě malé miminko, uff :roll:

Inko
Inkognito
Inkognito

38531 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Michaelab » pondělí 27. září 2010, 19:15
Ahoj Inko, našla jsem toto:

Po oplodnění vajíčka během celého těhotenství zůstává čípek uzavřen a zároveň produkuje hustý lepkavý hlen, který jako zátka brání spermiím proniknout do dělohy, takže se vlastní zárodek může nerušeně vyvíjet.

http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3775
Michaelab
Klábosilka
Klábosilka

412 příspěvků
19. prosinec 2007
Praha