ADV TOP
ADV LEFT

Diskuse pro Theinku...

vše o těhotenství
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Karoli » úterý 04. listopad 2014, 18:08
Holky, diky vsem. Hrozne se bojim pochopitelne. Ve ctvrtek jsem objednana do motola na kardio, tak uvidime, co mi reknou. Snad to bude dobrý, pevne verim, ze jo, jinak to prece byt nemůže! Zvlastni je, ze podle doktora se tahle vada vyskytuje téměř jen u kluků. Ale i dnes byla na utz vidět jasna holcicka...
Mam strach, zakazala jsem si googlit a na tu osmihodinovou operaci proste nemyslim. Proste verim, ze mame jen spatnej start a zbytek uz bude dobrej [emoji7] [emoji173]
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2110 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Delin » úterý 04. listopad 2014, 18:15
Karoli bude bude!
Delin
Diskutérka
Diskutérka

2106 příspěvků
12. leden 2011
Příspěvekod Baru » úterý 04. listopad 2014, 19:02
Kájo :erik: určitě to zvládnete, jste holky šikovný - jsme tu všichni pro Vás :sunny:
Baru
Treperenda
Treperenda

1402 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Magrata » úterý 04. listopad 2014, 19:03
Gejby píše:To dáme, levou zadní :erik: Bude to dobrý :-*

Jsme s tebou, kdekoliv a kdykoliv :sunny:

přesně tak :sunny:
Magrata
Kecka
Kecka

1924 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gedžitka » úterý 04. listopad 2014, 20:15
Kájo, bude to dobrý :erik: Prďola to zvládne a ty musíš taky :erik:
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4521 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Hamina » úterý 04. listopad 2014, 20:47
Karoli, budou to nervy, ale verim, ze to dopadne dobre.

Do Motola jezdime s nasi MArjankou, sice s necim jinym. Ale operaci uspesne odkladaji uz 4 rok.

Jsou uzasni, sympaticti a vstricni. Neboj.

Ber to jako vyhodu, ze budes vedet co vas po porodu ceka. Nez aby se to zjistilo pak a tys z toho byla vystresla.

Drzim moc palce. :erik: :erik:
Hamina
Klevetnice
Klevetnice

3325 příspěvků
21. září 2006
Doma
Příspěvekod Inkognito » úterý 04. listopad 2014, 21:58
Přidám chválu na Motol, brácha Fallotova tetralogie, operovanej, dneska 34 let a funguje naprosto normálně.
Bude to dobrý, neboj :erik: :erik: :erik:

Inko kvůli bráchovi
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Karoli » středa 05. listopad 2014, 09:30
Petrosn, potřebovala bych, pls, vědět, jak to přesně probíhalo? Když byl syn na jipce, mohla jsi za ním? Jak často? Kojila jsi? Když už jste byli doma, byl nějaký zvláštní režim? Mohli jste ven? Mezi lidi? Musel být v izolaci kvlu infekcím? Mám starší dceru, která chodí do školy a věčně nosí domů rýmu atd., tak jestli budu muset dělat nějaká opatření?
Pokud si vzpomeneš na cokoli, co jste v té době řešili, prosím napiš to také...

Díky Karoli
Karoli

2110 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gejby » středa 05. listopad 2014, 11:06
Karoli, je to tvoje dítě, na Jipce tě musí nechat, pokud nebude "zvláštní režim" u jiných dětí, nebo nějaká výjimečná situace. Starat se o malou také budeš ty, pokud to budeš chtít.
Kojit budeš, možná pro začátek jen odstříkávat, ale krmit se prostě bude tvým.
Všechno zařídíme. Jen nevím, jak přesně to chodí na JIPce v Motole, byli jsme jinde, jak víš, ale pokud to jde jinde, musí to jít všude. Jen spát se na JIPu u lůžka nedá, ale to už je banalita.
Pokud budeš chtít, domluvíme, ať ti vše dopředu ukážou, abys věděla, do čeho jdeš.

JIPka je jen vícelůžák s více personálem, který tam bude pro vás. Není to strašák, jen zvýšená péče.

Ještě k opatření. Podle mě se bude muset lehce chránit před nákazou. Takže pokud doma rýma, tak roušku, nelézt zbytečně do nákupních center s klimatizací apod. Ale nebude mít žádnou otevřenou ránu, tak není důvod echt speciální režim. Děti se neskutečně rychle hojí. Nejsou to bolístky, jako my dospěláci. Za 2-4 dny bude mít skoro vše zhojené. V nemocnici budete déle spíš jen pro nitrožil. podávání antibiotik a tišících léků a samo pro výživu. Hned jak bude dlabat a dobere léky pomažete domů.

Hlavně se netrap a netápej. Pokud chceš něco vyjasnit, poptáme se doktorů. Úplně vím, jak se cítíš, ta nevědomost do čeho jdeš je příšerná.
Gejby
Treperenda
Treperenda

1129 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lencik » středa 05. listopad 2014, 11:19
Karoli - popíšu jak to bylo u nás s pobytem v Motole. Před operací jsem byla klasicky s malou na pokoji, dnem operace už nemáš nárok na lůžko, ale mimopražské můžou na ubytovnu (já jsem měla domluvené ubytování v soukromí - takže podrobnosti o ubytovně nemám), po přeložení z JIPu na normální pokoj jsem už zase byla stále s dcerou. Ihned po operaci jsem se mohla jít na JIP na dceru podívat, dokud byla na JIP v umělém spánku, chodila jsem 1x denně na návštěvu (zřejmě by nebyl problém domluvit pobyt na celý den), když již byla probraná, tak jsem mohla být na JIP celý den, v noci ne.
Kojení, je dobré si předem zařídit odsávačku a odsávat klidně i do zásoby, když bude malá v umělém spánku. Měla jsem po těch nervech málo mlíka, tak se zásoby hodily. Přišlo mě, že jsem asi tak jediná, kdo nedával UM, ale personál to kvitoval a naopak mě podporovali, že se určitě rozkojím a že i to málo mléka, co jsem dočasně měla malé stačí.
K nemocem - dost jsem to řešila, měli jsme doma čerstvého školkáčka - názory doktorů se různili, někdo říkal, že stáhnout staršího ze školky kvůli nákazám, někdo, že ne. Nechali jsme ho tam, ale když dcera dostala po operaci druhá antibiotika, tak jsme ho z MŠ stáhli. Žádná zvláštní opatření typu rouška jsme nevedli.
Jinak nebyl problém být u každého vyšetření a umožnili i odnést malou na operační sál. Kdyby něco tak se ptej ;-)
Lencik
Krafařka
Krafařka

739 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Irucha » čtvrtek 06. listopad 2014, 10:56
Karoli,
Štěpánek od Sunn prodělal operaci po porodu v Podolí, jistě by ti poskytla užitečné informace.
Tenkrát tu (nebo na emimi?) byla okolo toho velká diskuze.
Jen sem teď moc nechodí, tak přes SZ, kdyžtak...
Držím pěsti, bude to dobré!
Irucha
Moderátor kočárkárny 2nd
Moderátor kočárkárny 2nd

4784 příspěvků
21. září 2006
Praha 10
Příspěvekod Karoli » čtvrtek 06. listopad 2014, 15:42
Ahoj ženy, tak po dnesni konzultaci v Motole je jasný, ze na utz se nespletli, bohuzel. Ceka nas tedy v 1.tydnu po porodu velka operace, pry ma tedy dobrou prognózu, ale vite jak. Nezbývá mi, nez se s tim srovnat a pevne doufat, ze budeme v te statistické většině a vsechno bude ok. Az nastsne ta chvíle, budu vas žádat o držení pěstí, aby to dopadlo vic nez skvele. Zatim nezbyva nic, nez cekat. Ale i když se ukrutne bojím, tak proste verim, ze to ta moje mala bojovnice dá...[emoji173]
Karoli

2110 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Venkovanka » čtvrtek 06. listopad 2014, 16:08
Držím pěsti už teď a přeju co nejklidnější zbytek těhotenství.. :erik:
Venkovanka
Howgh
Howgh

8203 příspěvků
01. únor 2007
Příspěvekod Lolelole » čtvrtek 06. listopad 2014, 16:25
Ahoj,
můj manžel se narodil s transpozicí velkých cév a ještě dalšími těžkými VV srdce. V dětství ho několikrát operovali a v dospělosti se dočkal transplantaci srdce. Ačkoliv by tomu tehdy nikdo nevěřil má dnes dvě krásne děti, postavil dům, pracuje (z domova, kvůli imunitě, ale pracuje) Žije relativně normální šťastný život :-)
Neboj, dobře vám to dopadne. Operace se zvládne a děti v tomhle věku mají neskutečnou schopnost regenerace. 2 měsíce po operaci již o tom nebudeš ani vedět - uvidíš :-)
Jinak synek se taky narodil s VV a operovali ho v 5 týdnech. Za 2 týdny jsme byli z Motola doma. Je to těžký, ale dá se to zvládnout. Držím palce ať vám to vše diobře dopadne. V Motole jsou na srdíčka jedničky.
Lolelole
Pískle

1 příspěvků
17. březen 2013
Příspěvekod Lora » pátek 07. listopad 2014, 20:13
Karoli, holka, čtu až teď...
Ničeho se neboj, bude to dobré. Trochu to bude ze začátku těžší, ale vy to zvládnete.
Jsme tu, kdybys cokoli potřebovala. Minimálně stále platí naše nabídka ohledně smečky ;-), nebo prostě cokoli. Neváhej se kdykoli ozvat, kdybychom ti mohli něčím prospět...
Myslíme na vás a věříme ve vaši sílu. :erik: L.
Lora
Klevetnice
Klevetnice

3209 příspěvků
07. únor 2007
Praha