ADV TOP
ADV LEFT

Menstruační kalíšek

Moderátoři: Klaris, Sykorka, Zuzajda

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Co si myslíte o menstruačním kalíšku???

používám
141
28%
slyším o tom poprvé
93
19%
zdá se mi to o.k., budu přemýšlet
113
23%
určitě si ho pořídím
70
14%
nechutné, ani náhodou
80
16%

Celkem hlasů : 497

Příspěvekod Camea » neděle 03. prosinec 2006, 23:21
Ahoj holky,

narazila jsem na netu na tzv. menstruační kalíšek, který se používá při menstruaci místo vložek či tampónů. Osobně se s tím setkávám poprvé a tak by mě zajímalo, co si o tom myslíte a zda některá tuto věc používáte a jaké máte zkušenosti.

Těsím se na vaše názory.

Obrázek

Více informací najdete na http://www.volny.cz/m.kalisek/

*zařazeno
ObrázekObrázekObrázek
Camea
Klábosilka
Klábosilka

465 příspěvků
23. září 2006
Třinec
Příspěvekod Lalwen » pondělí 04. prosinec 2006, 00:37
Ahojky,

zatím nemám, takže praktické zkušenosti nemám, ale holky si ho docela pochvalujou :) pokud bys chtěla vědět víc, zkus písnout třeba holkám na e-miminu na ekologickou domácnost chodí tam děvčata, které ho mají :D nebo tady a tady je ještě jedna diskuze u nás ho mají ještě na www.latkovky.cz Pak taky na www.vbavlnce.cz . Pak jsem ho viděla i na mimibazaru, ale teď jsem to nenašla :( . Na http://www.slunecnizena.cz mají Diva cup (od jiné firmy).

Ale tak jak koukám, tak na tom tvém odkazu je nejlevnější, díky za tip :D , mám v plánu ho koupit až nám zvednou ty rodičáky :D
Obrázek Obrázek Obrázek
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2736 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Anavi » pondělí 04. prosinec 2006, 07:29
Taky je k dostání na www.mokosha.info/mokoshop a ještě levnější (?).
O koupi uvažuju, ale zatím mě odrazuje cena. Pokud by mi nevyhovoval, tak je to dost drahá legrace.
Naposledy upravil Anavi dne 04. prosinec 2006, 08:18, celkově upraveno 3
Anavi
Treperenda
Treperenda

1095 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Dancul » pondělí 04. prosinec 2006, 07:51
a zevraj to je aj najlepsie riesenie co sa tyka kvasiniek a inych neduh.
lenze ja osobne som asi dost precitlivela a zda sa mi to nechutne... :oops:
Benjamin +08/2004, Katka 04/2007, Chlapček +05/2009, Lukáš 06/2010, Ondrej 09/2012
Obrázek
Fotoprojekt 52
P365
Dancul
Howgh
Howgh

8111 příspěvků
24. září 2006
Bratislava
Příspěvekod Malta » pondělí 04. prosinec 2006, 08:33
Ja jsem si ho objednala, no zatim nemam po porodu MS, takze ho jeste nevyuziju. Ale zda se mi to fajn a hlavne usetrim spoustu penez za hygienicke potreby. Me osobne prijde vlozka nechutnejsi nez tohle. :)
"Člověk žije a žije a najednou je z toho taková hovadina, až oči přecházejí." [Gogol]
Malta
Klevetnice
Klevetnice

3433 příspěvků
21. září 2006
Malta
Příspěvekod Sunn » pondělí 04. prosinec 2006, 09:02
Tak mně teda přijde nechutnější ten pohárek
Sunn
Diskutérka
Diskutérka

2597 příspěvků
21. září 2006
ČB, na BC Květníček
Příspěvekod Aprilmouse » pondělí 04. prosinec 2006, 09:22
MOje živá fantazie přímo vidí, jak na omezené toaletě někde v restauraci mi kalíšek při vyndávání vyletí z ruky... atd :D nene, mě to přijde víc než nechutné :)
Aprilmouse
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)
Moderátor diskusního fóra (Motorová myš)

13917 příspěvků
25. září 2006
Jaroměř
Příspěvekod -eva- » pondělí 04. prosinec 2006, 09:35
Ahoj,
já ho používám a dobrý, vyhovuje mi. Teda používala jsem ho, teď jsem znova těhu :lol: . Mám k němu ještě látkový vložky, což může někomu taky připadat hrůza. Ale mě prostě normální vložky nevyhovují, asi jsou moc umělé, nebo je v nich nějaká chemie, nevím, mám z nich bolesti. Myslím, že na emimi je nějaká diskuse přímo o kalíšku, zkus tam zadat moomcup, ekologická diskuse je srášně dlouhá, v tom se těžko hledá.

Věřím tomu, že je lepší než tampóny, protože tampon vysušuje sliznici.

Alprimous, ty Tvoje fantazie chápu, já ho nikdy na veřejné toaletě neměnila, ani to neplánuji. Ono je dobré, když má člověk po ruce umyvadlo, aby ho mohl opláchnout, což na veřejných toaletách není. Můžeš si sice s sebou vít do lahvičku vodu, ale zatím jsem to nedělala. Když nejdu ven na dlouhou dobu, tak kalíšek vydrží, jinak si beru normálně vložky. Ale většinou to není potřeba, on kalíšek vydrží hodně dlouho, i tak 8 hodin, pokud to není při velmi silném krvácení.
Eva
-eva-
Krafařka
Krafařka

763 příspěvků
02. říjen 2006
Praha Modřany
Příspěvekod Missorka » pondělí 04. prosinec 2006, 09:40
Cameo,

chystáme o mooncupu článek.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Missorka
Adminka

29606 příspěvků
18. září 2006
u Litoměřic
Příspěvekod Len-til-kah » pondělí 04. prosinec 2006, 10:01
Musím říct, že když jsem to viděla poprvé, byla jsem dost zaskočená, ale jak píšou holky - zakrvácené vložky, na které navíc na veřejných toaletách běžně narážím, jsou rozhodně nechutnější. Taky musím likvidovat kakánky a čůránky a blitíčka svého dítěte, tak proč ne mentstruační krev? Akorát, jak psala Anavi, je to dost velká pálka a kdyby mi nevyhovoval, tak ho těžko ještě prodám :lol: .
2*XX + 2*XY
Len-til-kah
Diskutérka
Diskutérka

2438 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Anajka » pondělí 04. prosinec 2006, 10:13
Ahoj, tak jsem taky hlasovala- slyším o tom opravdu poprvé 8O Vůbec jsem netušila, že něco podobného existuje.
Ale zdá se mi to docela zajímavé, ne nijak nechutné. Spíš naopak, rozhodně lepší než vložky, co se týká čistoty. No budu o tom uvažovat :wink:
Anajka
Žvatlalka
Žvatlalka

243 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Anka » pondělí 04. prosinec 2006, 11:07
Od té doby, co ho používám, je menstruace podstatně snesitelnější.
Je to bájo. Na mateřské nevidím problém s vyměňováním, nebývám dlouho mimo domov. Kamarádka ho má už 10 let a říká, že ho vyprázdní před odchodem do práce a po příchodu z ní. Je dost citlivá na hygienu, ale s tím problém neměla. Hodně jí pomohl na kvasinky.
Anka
Krafařka
Krafařka

947 příspěvků
30. listopad 2006
Příspěvekod Sabera » pondělí 04. prosinec 2006, 11:13
Teda mě se to zdá také zajímavé, slyším o tom poprvé. Pravda že v první chvíli mi to také přišlo "nechutné" ale to byl jen první pocit...

Ale pravdou je že za to 800 nedám... i když vím že by se mi to vrátilo... ale je to najednou velká částka, škoda, jinak bych to určitě vyzkoušela.
Sabera
Treperenda
Treperenda

1387 příspěvků
04. říjen 2006
České Budějovice
Příspěvekod Sabera » pondělí 04. prosinec 2006, 11:14
Akorát co mi trochu vrtá hlavou je to když si třeba přes den lehnu, že se to tam přelejvá... :roll:
Sabera
Treperenda
Treperenda

1387 příspěvků
04. říjen 2006
České Budějovice
Příspěvekod Anka » pondělí 04. prosinec 2006, 11:19
Sabero, to vrtá v hlavě kdekomu, ale ono se to přelejvá i bez Mooncupu. Když ráno lezeš z postele, tak většinou cítíš, jak to všechno šplouchne ven, ne? Zpátky do dělohy to nemůže, takže se nic neděje.
Anka
Krafařka
Krafařka

947 příspěvků
30. listopad 2006