ADV TOP
ADV LEFT

Etika v diskusích o látkových plenách

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Karlinda » neděle 21. říjen 2007, 18:56
Missorka v Drbárně na str. 1779 píše:Ahoj,

na žádost Karlindy jsem udělala stránku věnovanou etice na látkovém fóru. Její hrubý nástin najdete ZDE.

Nechám to do konce října k diskusi a připomínkám a pak to vyvěsím jako závazné. Pokud se budete chtít vyjádřit, učiňte tak TADY, abychom nezahlcovali drbárnu.

Díky a hezký večer.

Missorka
Karlinda
Kecka
Kecka

1987 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Klaris » neděle 21. říjen 2007, 19:20
rozhodně jsem pro to aby se soukromý prodej přesunul do Bazárku -Dětské doplňky a potřeby - pleny, hygienické potřeby, kosmetika

sice to vypadá tak, že to bude méně na očích - ale právě naopak - třeba si toho spíš všimne někdo kdo nemá sílu dočítat diskuzi, stejně tak - v diskuzi se to brzy ztratí , zatímco v Bazárku to bude viset, dokud to nesmažete
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek

8342 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Zuzajda » neděle 21. říjen 2007, 19:22
napsala jsem to do provozní diskuze, kopíruji i sem:
Zuzajda píše:já bych byla pro vytvoření diskuze "Odkazy na plenky z druhé ruky"
kde by byly důsledně pouze odkazy, a to na BC bazar, ale i jiné bazary (popravdě, když potřebuju něco rychle prodat, dám to hlavně na MMB :-? )
tím by se účinně vyvedly prodeje z drbárny, kde by se pak opravdu jen drbalo

Potenciální nakupující - máte široké pole možností, jak zjistit, co je kde nového nebo kde mají danou velikost a barvu plenky skladem. Výše zmíněné mailové novinky, případně přímý mailový dotaz na e-shopperku, nebo SZ.

no ale zakázat mluvit o novinkách? :?
tj. např. až konečně dorazí ty BI merino oblečky, tak to nesmím radostně napsat do drbárny? to snad ne :-?
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Klaris » neděle 21. říjen 2007, 19:28
Zuzajda píše:
Potenciální nakupující - máte široké pole možností, jak zjistit, co je kde nového nebo kde mají danou velikost a barvu plenky skladem. Výše zmíněné mailové novinky, případně přímý mailový dotaz na e-shopperku, nebo SZ.

no ale zakázat mluvit o novinkách? :?
tj. např. až konečně dorazí ty BI merino oblečky, tak to nesmím radostně napsat do drbárny? to snad ne

no to je pravda, o čem bysme pak drbali ;)
Klaris

8342 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Ivca79 » neděle 21. říjen 2007, 19:51
Zuzajdo, ty to napsat smíš, já ne ;)
(teda bez odkazu na jakýkoliv obchod)
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Ivca79 » neděle 21. říjen 2007, 20:23
Ivče by se líbilo, aby byly podmínky rovný jak pro prodejce, tak pro neprodejce ;) ... Tzn abych mohla totéž, co ostatní ... Chvíleme jsem totiž měla pocit, že omezení se týká jen prodejců... ostatní si můžou psát co chtějí a to mi teda trochu vadí :oops:

Ale jak říkám, pokud se domluvíte, bude to někde veřejně viditelný, aby to viděl každý, tak to klidně budu dodržovat... Ale mám trochu alergii na dvojí metr :oops: ;)
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Karlinda » neděle 21. říjen 2007, 21:24
Ivčo, kde v tom oznámení vidíš dvojí metr? Já se tak snažila a podle mého nejlepšího svědomí tam dvojí metr není.

Prodejci - neoznamovat
Kupující - nedotazovat

To je přece spravedlivé, ne??? Navíc s tou douškou, co tam dopsala Missorka (novinky oznamovat bez upozorňování na vlastní sklad).
Karlinda
Kecka
Kecka

1987 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Gabule » neděle 21. říjen 2007, 21:44
Mi zase trochu vadí že se budou muset prodávat věci přes bazar,příjde mi to složitější než přímo v diskuzi...a myslím že to tam bude chybět,škoda no.
ObrázekObrázek
[url=http://lilypie.com]ObrázekObrázek
Obrázek
Gabule
Treperenda
Treperenda

1037 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Karlinda » neděle 21. říjen 2007, 23:04
Gabule - já myslím, že jde o zvyk. Až se to zaběhne, tak ti to ani nepřijde.
Karlinda
Kecka
Kecka

1987 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 22. říjen 2007, 07:35
Karlindo, mluvím o dosavadní situaci!
V současné chvíli se já musím cítit provinile, pokud někomu napíšu, že mám něco skladem, ale třeba Zuzajda (nechci psát zas chudinku Dandy, ta volím jméno jedné z moderátorek ;) ) může bez obav napsat, že na ltomto webu mají tyhle novinky.
Stejnětak Klaris (opět jen jedno jméno z moderátorek) může napsat, že v úterý je u nic v MC prezentace, ale já to napsat nemůžu.
(Aspoň tak to chápu já)
Můžu nabídnout nějaké nově příchozí předvedení plen a nebo to může udělat jen nepodnikatelka?
Až budou v rámci TOPu nějaké prezentace, můžu sem napsat o té svojí nebo to budou moct udělat jen nepodnikatelky? Nebo vůbec nikdo?

Jak už jsem ti psala, NEJDE mi o to sem cpát každý týden aktuální stav skladu, inzerovat novinky...

Joo a ještě jeden dotaz. Všechny tato omezení platí v celém fóru nebo jen v látkovkách. Já totiž když se bavím u nás s holčinama, tak se moc neomezuju :oops: ... prostě se s nima bavím jako s kamarádkama.
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Anka » pondělí 22. říjen 2007, 11:16
Ivčo, já jsem jedna taková hezká pravidla četla na thebabywearer.com.
Pokud se tam maminka zeptá, jestli by jí např. někdo neporadil, pak prodejce smí zasáhnout až ve chvíli, kdy je zřejmé, že jí nikdo neporadí.
Máš-li prezentaci a maminka zoufale hledá prezentaci, pak počkáš, jestli jí někdo neporadí něco rozumného a pokud ne, tak poradíš ty.
Tohle je podle mě naprosto košer.
A navíc není problém napsat SZ, takže moc nerozumím, proč to řešíš.
Je to daň za to, že máme e-shop a myslím, že není problém to dodržovat. Pokud to někdo nedodržuje, je to jeho ostuda.
Anka + J. 2004 + J. 2006 + E. 2007
Obrázek obchody v Praze a Ostravě- látkovky, šátky, nosítka, ekodrogerie, přírodní kosmetika
Anka
Krafařka
Krafařka

944 příspěvků
30. listopad 2006
Příspěvekod Mafra82 » pondělí 22. říjen 2007, 11:34
Missorka píše:Já si trochu myslím, že je to pořád dokola... Oceňuju, že to moderátorky chtějí nějak řešit, ale možná by to stačilo tak jak to je, jen dotáhnout do konce a dodržovat - chci říct, že si myslím, že moderátorky velmi dobře chápu o co jde a teď už je jen na nich, aby to na fóru prosadily...

Mně třeba bazarový prodej nijak extra nevadí - nevím, jak moc obtěžuje uživatelky diskuse - to je na vás to posoudit. Já si nedovedu představit, že ta diskuse bude nějak strašně sešňěrovaná, znova opakuju, že pravidla jsou podle mě dost pochopitlená, jde jen o jejich dodržování.

Missorko - mě třeba maximálně dokáže naštvat když někdo kdo nechodí vůbec pokecat vždycky jen hodí odkaz na svůj bazárek na MMB nebo tam prostě místo příspěvku napíše že konečně prodává to a to za tolik peněz. A pak po něm zase není měsíc ani vidu ani slechu... :-?
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Koralka » pondělí 22. říjen 2007, 11:50
co se týká nabídky použitých plínek, tak já třeba toho v diskusi zas tak moc nenakecám, ale pravidelně čtu. tak nevím, jestli třeba jsem zrovna ten případ, co zmínila velchi ?
(i když, zrovna tebe, velchi, jsem tou nabídkou ani nijak nenaštvala, co? ;) )

a za nabídky ostatních jsem ráda, už třikrát jsem nějakou nabídku využila, ale přiznám se, že do bazárku (který mi navíc přijde trochu nepřehledný... :-( ) bych to hledat nešla - znáte to: plínek mám vlastně docela dost, co mám, to doposud stačilo, ale když ta a ta něco takhle zajímavého nabízí a za dobrou cenu, no nekup to :-)

tím chci říct, že mě stávající systém nabídky použitých plínek přímo v diskusi naprosto vyhovuje. ale nemusí každému.
Korálka + Jonatan září 2006 + Violka březen 2013
Koralka
Klábosilka
Klábosilka

578 příspěvků
13. červenec 2007
Praha 8
Příspěvekod Nico » pondělí 22. říjen 2007, 12:05
Tak ja se hlasim! Ja jsem jedna z tech, ktere se objevi jednou za mesic bud s nabidkou plenek nebo s dotazem...je to zkusobeno tim, ze proste drbat nestiham :-? ...delam to ale proto, ze chci svou nabidku ucinit nejdrive "doma" a "svym holkam" a az potom s tim jit nekam jinam. Takze pokud to nekoho rozciluje moc se omlouvam :oops: delala jsem to jen s dobrym umyslem...

Souhlasim s tim, ze bazarek na BC je neprehledny. Mozna je to take jen o zvyku, ale vubec mi nevyhovuje. A uprimne (Missorko, nic proti nicemu!) radeji to soupnu na MMB, kde vim, ze to nekdo najde.

Ivcu naprosto chapu, na druhou stranu ale take chapu, ze nejaka pravidla byt musi a tak proste souhlasim.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázekwww.hippsy.net a www.warmme.cz - barevné bederní pásy
Nico
Howgh
Howgh

5377 příspěvků
21. září 2006
Praha - východ
Příspěvekod Zdenicek » pondělí 22. říjen 2007, 12:09
koralko, stavajici system mozna vyhovuje tem, co diskuzi sleduji... ale myslim ze nejsem sama, kdo dalsi diskuzi nestiha, ale nejaky plinky z druhy ruky by vyzkousel taky rad....
takze ja jsem pro bazarek...
nevim, co ti na nem prijde neprehledny? rozdeleni je tam stejny jako na mmb a pak jenom nabidka/poptavka a casovy obdobi...

jeste ad pouzivani bazarku - je to dvojsecna zbran.. dokud tam nebudete davat inzeraty o prodeji, tak tam nakupujici holky nebudou chodit...
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006