ADV TOP
ADV LEFT

Etika v diskusích o látkových plenách

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mafra82 » pondělí 22. říjen 2007, 12:24
Koralka píše:co se týká nabídky použitých plínek, tak já třeba toho v diskusi zas tak moc nenakecám, ale pravidelně čtu. tak nevím, jestli třeba jsem zrovna ten případ, co zmínila velchi ?
(i když, zrovna tebe, velchi, jsem tou nabídkou ani nijak nenaštvala, co? ;) )

a za nabídky ostatních jsem ráda, už třikrát jsem nějakou nabídku využila, ale přiznám se, že do bazárku (který mi navíc přijde trochu nepřehledný... :-( ) bych to hledat nešla - znáte to: plínek mám vlastně docela dost, co mám, to doposud stačilo, ale když ta a ta něco takhle zajímavého nabízí a za dobrou cenu, no nekup to :-)

tím chci říct, že mě stávající systém nabídky použitých plínek přímo v diskusi naprosto vyhovuje. ale nemusí každému.

No to tedy :D tebe jsem fakt nemyslela!! :D Myslím spíše jiné osoby, co se objeví jednou za měsíc hodí do placu inzerát a vyšumí.... Ale to je asi jen můj problém že mi to nějak nesedí...
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 22. říjen 2007, 12:25
Anko,

pro mě není problém pravidla dodržovat (pravda, je to trochu náročnější na přemýšlení). Řeším to proto, že to bylo předloženo k řešení... ;)

Jak jsem psala Karlindě
- pravidla musí být někde viditelně napsaná i pro nově příchozí
- moderátoři by měli být při posuzování dodržování jednotní
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Mafra82 » pondělí 22. říjen 2007, 12:29
Jen bych to upravila, já si taky ráda koupím od spoludrbářek použitou plínuchu, už jen proto že i já jsme jich notně už takto prodala.. ale tak nějak by mi sedělo více kdyby v tom inzerátu bylo třeba i jo nestíhám vás ale čtu :D
Jenže já jsem asi moc šťouravá a tak mi to semtam prostě jen hlava nebere no.. Nico --- ani tebe jsme nemyslela ;)
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Koralka » pondělí 22. říjen 2007, 12:30
zdenicku asi je to o zvyku, mě prostě bazar nepřehledný připadá, ale asi ti neřeknu proč. a jak už tu někdo naťukl, vlastně to dám raději na ten mmb, kde vím, že fatk lidi hledaj, přesto, že vím, že když se sem do bazaru nebude přispívat, ani tam lidi nebudou hledat :oops:
a taky souhlasím s tím, že to ráda nejdřív nabídnu přímo tady - spřízněným duším.
Korálka + Jonatan září 2006 + Violka březen 2013
Koralka
Klábosilka
Klábosilka

578 příspěvků
13. červenec 2007
Praha 8
Příspěvekod Hataika » pondělí 22. říjen 2007, 12:44
Můj názor je takový,drbárna o látkovkách klidně může obsahovat i prodej,vždyť kde jinde jsou maminky,které tyto informace jenom uvítají?A to,že propagace látkovek je jenom dobrá,a tím souhlasí asi většina v této drbárně. [/b]
Hataika
Krafařka
Krafařka

824 příspěvků
10. říjen 2007
Příspěvekod Zdenicek » pondělí 22. říjen 2007, 20:06
hataiko ale kdyz se k sekacovym plinkam zase dostanou jenom maminky, ktery stihaji drbat na drbarne tak to moc propagace neni ;) ...
ja bych treba rada vyzkousela jinej typ plinek, ale jsou na me moc drahy, kdyz nevim, co od nich cekat, ale k pouzitym se nedostanu, kdyz si je "syslite" mezi sebou...

no ale jsem off topic - sorry, jenom me rozciluje soustredeni prodeje do drbarny
:oops:
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ro » pondělí 22. říjen 2007, 20:39
Přiznám, že stejně jako Missorce by mi bazarování v drbárně až zas tak nevadilo, jenže díky bazarování nelze zpřehlednit ešopaření - tím nenarážím na naše stávající hvězdné obchodnice, ale spíš to, že se pak nedá postřehnout, když někdo občas zabrousí a využívá diskuzi ne jako bazar, ale jako seknhand.

No a k tomu mě velmi mrzí, že byly loni touto dobou obrovské tlaky, že Babycafé má mít svůj bazar (i když se nám do toho nechtělo). Přijde mi, že se Zdeňkovi s Petrou dost povedl, ta nepřehlednost (kterou já nevidím, možná proto, že na mmb tolik nechodím a nesrovnávám) je za prvé jen o zvyku a za druhé - sakra proč jste něco neřekly?, tím, že se bazar nakonec téměř nepoužívá, tak ani nevíme, co by kde bylo potřeba zlepšit nebo změnit.

Takže suma sumárum: chtěly jste mít napsaná pravidla, aby bylo jasno - jakžtakž napsaná jsou a bazar je otevřen - je spousta zdejších látkujících, které do drbárny nechodí. Pokud budou vědět, že v bazaru se plínky objevují, budou chodit tam - rozhodně je to přehlednější, než pročítat 30 stránek diskuze týdně, zda tam nepřibyl nějaký inzerát. Když se ukáže, že v něčem je bazar špatně strukturovaný, lze to změnit, ale zatím prostě od vás nic nevíme, chybí zkušenosti. Tak začněte dodržovat pravidlo o bazaru, které mimochodem visí ve vašem rozcestníku dost dlouho jako doporučení - když se za čas ukáže, že je to nevhodné pravidlo, změní se.

Ivčo, myslím, že slovíčkaříš. Myslím, že obecný popis novinek nikomu neublíží, pokud není formulován stylem "právě do Čech dorazily ty úžasné růžové IV, jak jsme se bavily, jsou fakt měkkounký a skvělý, tak jestli bude zájem..." Ano, sděluješ novinku, ale zároveň sonduješ trh, zda je máš objednat - to už je součást obchodování a i když to zní nevinně, je to unfair vůči konkurenci. A nečerti se, vím, žes podobnou formulaci použila na jaře, kdy se toto ještě neřešilo - jen ji používám jako příklad. Jinak bych souhlasila s názorem Anky, myslím, že to je postoj internetové kamarádky a až pak obchodnice - a o tento princip by asi mělo jít.

Zpátky k bazaru, když ho budete používat a v Drbárně sdělíte, že inzerujete něco v bazaru (stejně jako teď upozorňujete na své nabídky na MMB jen odkazem nebo svým ID), tak se svět ani BC nezboří - už to nebude o příspěvcích popisujících zboží, ale jen krátká info "holky, prodávám, koukněte na Bazar" Pracnost je stejná, jako nahrávat fotky do galerie, kopírovat do diskuze a vypisovat k tomu jednotlivá upřesnění.

Určitě jsem chtěla reagovat ještě na něco, ale už nevím....
Ro
Drbna
Drbna

4685 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod čiřikaví » pondělí 22. říjen 2007, 21:22
RO
souhlasim s tebou a hned to tam jdu nasazet :)
teda jako sekondove plenky .) do bazarku :D :D :D
čiřikaví
Klábosilka
Klábosilka

410 příspěvků
10. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Maxik » pondělí 22. říjen 2007, 22:31
Osobně mi bazar přijde přehledný dostatečně, když něco potřebuju, příslušnou kategorii najdu a jako uživatelka bych plenkoviny radši viděla tam než v diskuzi, kterou moc nestíhám ;) Je fakt, že nenakupuju náhodně a do bazarů a obchodů kamenných i internetových chodím pro konkrétní věc. A koupím je radši od holek, u kterých přibližně vím, co s nimi dělaly, než anonymně na MMB.

Šel by k odkazu na bazar na hlavní straně připojit celkový počet nových inzerátů za den/24 hodin?
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Maxik » pondělí 22. říjen 2007, 22:47
Missorka píše:
Maxik píše:Šel by k odkazu na bazar na hlavní straně připojit celkový počet nových inzerátů za den/24 hodin?

No problem. ;-)

Možná, jak tak uvažuju, spíš za týden, než se bazar kapku rozhýbe, ať to nevypadá jak binární kód ;) + celkový počet inzerátů?
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Ivca79 » úterý 23. říjen 2007, 09:17
Ro,
já se ptám, protože už mi byl jeden příspěvek smazán ačkoliv to byla odpověď na přímou otázku a nepřišlo mi to závadný :oops:
já o pravidelch píšu jen proto, že tu bylo nadhozeno, že se to může. Když to budu mít vysvětleno polopaticky, ušetří mi to při psaní přemýšelní nad tím co je dobře a co ne. Když tu napíšete, že budu muset psát jen fontem 5 a šedým písmem, tak to buď budu dodržovat nebo sem nebudu chodit.

BTW: ale fakt mě zajímá, jestli si z holkama v předsnažilkách můžu napsat, že mi přišel balík s novým zbožím nebo ne. Je nás tam víc pidipodnikatelek (ne všechny máme obchod v podpisu), takže občas tam něco takového padne. Beru to tak, že na látkovkách může být ledacos brané jako reklama, páč jsou to potencionální zákazníci, ale předsnažilky jsou fakt jen kamarádky na pokec...
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Ro » úterý 23. říjen 2007, 09:46
Ivčo - sice by ta pravidla měla být platná pro celý web, nejen pro látkovky, ale ruku na srdce - kdo to má hlídat, co ještě je košér a co už ne. Takže vycházejme z toho, že dokud to kamarádkám v diskuzi nevadí, tak si na tebe nebudou stěžovat. V případě, že si někdo třeba i jen posteskne, že se jeho oblíbená diskuze zvrhává v tržiště - pak asi výstraha přijde i do jiného fóra. Myslím, že v tom je jádro pudla - na nepřetržitý nákup a prodej v látkovkách stížnosti byly, řeší se to. Když se objeví další stížnosti, bude se to řešit.
Nejde jen o webové "podnikání" vaše versus Missorky, jde i o to, aby diskuze stále plnily svou prioritní funkci - povídat si o všech společných tématech a poslouchat názory ostatních.
Ro
Drbna
Drbna

4685 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Ivca79 » úterý 23. říjen 2007, 09:58
Ok, rozumím, díky...
Pokud to bude fromou povídání (ono to tak teď je), a nikomu z holek to vadit nebude, je to OK.
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Zuzajda » středa 24. říjen 2007, 08:27
takže pokud chápu dobře, největší problém je v "bazarovém" prodeji na drbárně
ty, co chtějí jen drbat, si stěžují, že se tam motají inzeráty a ty, co chtějí nakupovat, si stěžují, že nestíhají dočítat

proto opět navrhuji diskuzi Odkazy na second-hand plenky s tím, že by tam byly jen odkazy, nejlépe na BC bazar, ale i ostatní bazary
ty, co používají jen diskuze, budou mít rychlý přístup k inzerátu, aniž by musely pátrat v bazárku a časem si i na bazárek zvyknou
a ty, co chtějí vyhledávat v bazárku, budou taky spokojené

za těchto podmínek by byla tato diskuze možná?
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Amazonka01 » středa 24. říjen 2007, 09:03
Zuzajda píše:takže pokud chápu dobře, největší problém je v "bazarovém" prodeji na drbárně
ty, co chtějí jen drbat, si stěžují, že se tam motají inzeráty a ty, co chtějí nakupovat, si stěžují, že nestíhají dočítat

proto opět navrhuji diskuzi Odkazy na second-hand plenky s tím, že by tam byly jen odkazy, nejlépe na BC bazar, ale i ostatní bazary
ty, co používají jen diskuze, budou mít rychlý přístup k inzerátu, aniž by musely pátrat v bazárku a časem si i na bazárek zvyknou
a ty, co chtějí vyhledávat v bazárku, budou taky spokojené

za těchto podmínek by byla tato diskuze možná?

Tak za tohle se přimlouvám taky....PROSÍÍÍÍÍÍM :erik:
"Na tragickej život jsem já pes!"
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)