ADV TOP
ADV LEFT

KACHNA PEČENÁ VELMI POMALU (FOTO)*

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Diny » neděle 23. březen 2008, 13:18
...přiznám se, že k tomuto receptu Jany Zatloukalové jsem měla trošku nedůvěru. Nechat kachnu péct dlouhých 6 hodin? A celou dobu jen hřbetem nahoru, vůbec jí neotočit, co víc, vůbec na ní těch 6 hodin nekoukat, nekontrolovat, nepodlévat??? Teda jestli díky tomuhle nápadu nebude co dát na stůl k obědu... No nebudu vás napínat, koneckonců, spáleninu bych vám sem jako tip na výborné jídlo nedávala ;) Musím říct, že kachna pečená velmi pomalu je ta nejlepší kachna, jakou jsme kdy jedli, masíčko bylo nádherně šťavnaté, vůbec ne vysušené a to ani to prsní - to prostě musíte vyzkoušet :)

Ingredience:

Kachna, sůl a kmín (opravdu vůbec nic jiného)

Obrázek

Postup:

Kachničku nasolíme, okmínujeme a nezapomeneme na vnitřek. Dáme do pekáče, nejlépe do takového, který bude kachně natěsno, já takový nemám, tak se nám holka trošku rozplácla po upečení (esteticky to vadilo jen do chvíle, než jsme jí naporcovali na talíř, ale to rozplácnutí mělo svou logiku - masíčko se propeklo tak, že od kostí doslova upadávalo...)

Troubu zapneme na pouhých 120 stupňů, kachnu přiklopíme a dáme na pět až šest hodin péct. Na celou tu dlouhou dobu na kachnu zapomeneme, nechodíme otvírat dvířka trouby, nenadzvedáváme poklop, na začátku nedávám pod kachnu vůbec žádný tuk a nepřiléváme žádnou vodu. Kachnu necháme prostě svému osudu a můžeme jít vytvářet jiné hodnoty (třeba zelíčko nebo hrnečkové knedlíky :) ) Nebo si jdeme hrát s dětma, knedlíky i zelí máme hotové také cobydup :)

Po pěti až šesti hodinách opatrně, aby nás horká pára neopařila, kachnu vyndáme, obhlídneme a dáme na deset minutek dopéct už bez poklopu, aby dostala tu správnou barvu, jakou máme právě my rádi:)

A tohle nás doma čekalo po odklopení:

Obrázek

A takhle to vypadalo na talíři, opravdu můžu jen doporučit!!!:)

Obrázek

Diny
Naposledy upravil Diny dne 13. červenec 2009, 06:39, celkově upraveno 3
Obrázek

Můj čtyřlístek (Zuzka 20 let, David 9 let, Klárka 7 let a Kája 5let)
Diny
Howgh
Howgh

6825 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Ro » neděle 23. březen 2008, 13:28
Diny, naprosto věřím, že takhle pečená kachna musí být naprosto úžasná. Škoda, že nemám troubu, v které by to šlo. Takhle musím zůstat u pečení na maximum a po vzoru Jamieho podlévat vepřovým vývarem - zase si to ale vynahražuju bylinkovým zpestřením. Marně přemýšlím, jestli bych tu teplotu v troubě nějak neošmoulila - na půl hodiny možná, ale pak by stejně stoupala, sákriš ... ale já na to příjdu
Ro
Drbna
Drbna

4691 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Sipkova » neděle 23. březen 2008, 13:34
Ro - ze bychom se Ti slozili na troubu?? ;) :D :D

Jinak kachnicku muzeme vsichni tri a urcite brzy vyzkousime, jen pro deti bez zeli - moc ho nemusi, hlavne prcek. ;)
Sipkova
Prostě Konev :-)
Prostě Konev :-)

7562 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ro » neděle 23. březen 2008, 14:08
Jitulli82 píše:Ro - ze bychom se Ti slozili na troubu?? ;) :D :D

Jako že se všechny naskládáte na mou úžasnou troubu a já si vás hezky pomalounku upeču na 240?

To mi připomíná historku jedné mé vcelku popletené spolužačky: Maminka ji poslala do krámu pro husu a ještě jí zdůraznila, že nechce žádnou husokachnu, ani kachnu, ale jen husu. Spolužačka šla, po cestě si podobně jako Hurvínek s volejovkama přeříkávala, co tedy má koupit a myslela na nové šaty a kdovíco ještě - dorazila do krámu a byla zmatená: Co to máma říkala? Kachnu? Husu? Husokachnu? A tak se vrátila, aby se raději znovu přeptala...
Maminka na ní krásně vyjela: Husu, ty kachno! - mno to už si spolužačka potom snadno zapamatovala - je přeci běžné býti nazvána kachnou :)
Ro
Drbna
Drbna

4691 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Ro » neděle 23. březen 2008, 14:11
Jo Diny, koukám, že ti asi více rozčlením seznámek, přidáme položku Přílohy, co ty na to? Přeci jen máš už těch přílohových receptů víc, ale uz něčeho tápu, tak ti pošlu na ICQ ku schválení
Ro
Drbna
Drbna

4691 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Diny » neděle 23. březen 2008, 14:14
Jasně, díky, super nápad:)

Diny
Diny
Howgh
Howgh

6825 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Holly » neděle 23. březen 2008, 14:17
Diny ty zase radis!!!
Me to ceka az zitra ja vzdy pecu kachnu kdyz chlap s malou chodi po kolede. Pri otvirani kolednikum je to idealni obed neb se pece sam. Knedl.pokevku si udelam asi hned rano nez zacnou chodit....
A pak jedu s malou za babi do Phy tak si k ni nedam ani pivo. Au....
Hezke velikonoce vsem kucharkam i ostatnim.
H.
Holly
Klevetnice
Klevetnice

3099 příspěvků
26. září 2007
Příspěvekod Sabera » neděle 23. březen 2008, 14:22
Diny,

ani na začátku jí ničím nepodleješ? Strkáš jí tam nasucho?
Sabera
Treperenda
Treperenda

1387 příspěvků
04. říjen 2006
České Budějovice
Příspěvekod Claudia » neděle 23. březen 2008, 15:22
Týý jo, to je neuvěřitelný !!!
No, až mi PRE pošlou vyúčtování za rok 2007 s veeelkým přeplatkem :--))), (každoroční naivita) tak možná na těch šest hodin troubu potrápím :--)).
Tuším tento recept taky někdy dávno zkoušela Baboo od Matýsků?? jen nevím jak to nakonec dopadlo :-)
Claudia
Diskutérka
Diskutérka

2400 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Diny » neděle 23. březen 2008, 15:24
Holky, bylo divný dávat kachnu do trouby ráno v půl sedmý, a pak dělat, že není a nevšímat si jí, mmch vonět začala až tak v deset!!!:) Ale opravdu to stojí za to , Holly, vyzkoušej to:)

Saber, ano, jen tak nasucho a byla jsem z toho hodně nervozní:)) Nicméně se nepřipekl ani kousíček, naopak před tím posledním doděláním, jak se odklopí, jsem naběračku tuku dala do misky - mňam, použijem jako základ pod něco jiného, ještě toho hodně v pekáči bylo.

Diny
Diny
Howgh
Howgh

6825 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Sonimila » neděle 23. březen 2008, 16:31
Teda, ta je fakt krásná, mňamky, u nás byla také jedna k obědu. ;)

Mám možná hloupý dotaz. Moc neumím porcovat hotoou, ale u syrové to vždycky nějak zvládnu... šlo by nejdřív naporcovat a pak jí těch 5 hodin péci přiklopenou?
[img]http://lbyf.lilypie.com/5F0Wp1.png
.png[/img]
[img]http://lb4f.lilypie.com/yI8up1.png
.png[/img]

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=5364
Sonimila
Klábosilka
Klábosilka

310 příspěvků
10. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Diny » neděle 23. březen 2008, 16:36
Sonimilo - u tohoto receptu je ti porcování k ničemu, maso se úúúplně rozpadá, když budu hodně přehánět, daly by se zchroupat, jak jsou křehké , i ty kachní kosti;)

Nicméně zkus to, já to nevím, a pak poreferuj:)

Diny

PS: Claudi, ale no taaaak, myslím, že ta spotřeba eletkriky zase tak šílená není;) Vyhodíme myslím peňauze z okna za jinčí věci a tahle kachna za to fakt stojí!!!:))
Diny
Howgh
Howgh

6825 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Janina_2 » neděle 23. březen 2008, 17:12
Hele Diny, proč jsi nepekla tu kachnu včera??? 8-)
Recept na kachnu pár hodin poté, co klasicky dělaná kachna je sežraná, je mi na dvě věci :D :D :D :D :D :D :D :D
Ale taky byla dobrá :D
M 7/2003 & Š 7/2005 & V 6/2013 a G 6/2013

http://www.kvalitniautosedacky.cz

Sleva 100,- Kč pro BC závislačky při objednávce nad 3000,-, do poznámky uveďte BabyCafe -100Kč (mimo výprodej a akční nabídky)

recenze z BC zde
Janina_2
Diskutérka
Diskutérka

2369 příspěvků
22. září 2006
Ydykseb
Příspěvekod Potápka » neděle 23. březen 2008, 17:21
Diny - ty jsi ďábel :D :D Dávat sem takovéhle recepty, zrovna když se blíží plavkové období ;) Takhle do toho neoprenu nezhubnu a nezbubnu. :grr:
Ale vypadá to fakt dobře a hlavně je to téměř bez práce a s výborným výsledkem - takové recepty jsou super.
A sorry, že se ptám tady - co malá, už jste byli na vyšetření?
Potápka
Klevetnice
Klevetnice

3747 příspěvků
26. září 2006
Příspěvekod Diny » neděle 23. březen 2008, 17:31
Potápko, pošlu ti SZ až budu stíhat:) Teď jdu koupat prďolku nejmladšího;)

Diny
Diny
Howgh
Howgh

6825 příspěvků
20. září 2006