ADV TOP
ADV LEFT

KACHNA PEČENÁ VELMI POMALU (FOTO)*

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Diny » čtvrtek 06. srpen 2009, 12:06
Ssstana píše:a jde to udelat i s kuretem? kdyz tam pridam maslo?

Já jsem nedávno pekla i kuře pomalu, ale asi jen 4 hodiny, víc ne .. a bylo mňam :) Jen tam dej to máslo nebo třeba ho pořádně potři sádlem, prostě je třeba přidat tuk.

Diny
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Ssstana » čtvrtek 06. srpen 2009, 13:06
Naposledy upravil Ssstana dne 27. září 2009, 18:19, celkově upraveno 1
Ssstana
Pískle

91 příspěvků
23. červen 2007
Příspěvekod Hromi » pondělí 31. srpen 2009, 16:41
Diny, tak dneska jsem pozvala svoji maminku na oběd a pekla kachnu pomalu a dělala k tomu zelíčko (knedlík jsem tedy koupila :oops: ). Bylo to naprosto, ale naprosto, ale naprosto skvělé :hura: :hura: :hura:

Moc a moc a moc děkuji, jsem za hvězdu
Až někdy budeš soudit můj život, obuj si moje boty a přejdi moji cestu, zakopni všude kde já... potom můžeš soudit moje chování a tvrdit, že mě znáš!!!
Hromi
Howgh
Howgh

5014 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Diny » pondělí 31. srpen 2009, 16:44
Hromi, to mám radost!!!:) Úplně se rozpadá, viď :)
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Hromi » pondělí 31. srpen 2009, 16:47
Diny, abych byla upřímná, tak jsem se šíleně bála, co z té trouby vytahnu. Dala jsem si budík na 7 ráno, strčila tam kachnu a v půl jedné jsem nevydržela a odklopila, to byla paráda a prsíčka, která nikdo nikdy nechce, tak velmi rychle zmizela páč suchá rozhodně nebyla...

Jinak... ty jsi nám dočista změnila nákupy, ledničku... život. Člověče, já podle tebe vařím, peču, smažím... no prostě jsem hodpodyňka jak nikdy před tím. Manžel tě tímto srdečně zdraví :D
Hromi
Howgh
Howgh

5014 příspěvků
24. březen 2009
Příbram
Příspěvekod Diny » pondělí 31. srpen 2009, 16:49
Hromi, taky zdravím:) No já doufám, že díky mě nejste kulatější, bych k vám příště musela poslat třeba místo vdolečků Dolečka :)))))
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Mari » sobota 24. říjen 2009, 10:16
Ahoj!

Kachnu podle tohoto receptu mám vyzkoušenou a je vynikající, ale teď mám dotaz. V mrazáku mám krůtu a chtěla bych jí udělat stejným způsobem. Jen by mě zajímalo, jestli pod tu krůtu je potřeba přidat vodu nebo něco, aby se nepřipekla nebo jí do tý trouby taky můžu šoupnout jen tak? Děkuji

Mari
Mari
Treperenda
Treperenda

1436 příspěvků
09. listopad 2006
Jičín
Příspěvekod Diny » sobota 24. říjen 2009, 10:47
Mari, krůta se zdaleka tak nevypeče, takže tu bych podlila a taky holt kapku kontrolovala:)

Diny
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Štěpánka.Š » sobota 24. říjen 2009, 10:59
Skvělý recept...... Jinak už kachnu nedělám......
Podobně jsem zkusila i kuřata.... Taky super....
Štěpánka.Š
Krafařka
Krafařka

838 příspěvků
10. říjen 2008
K.V.
Příspěvekod Mari » sobota 24. říjen 2009, 13:15
Diny, díky. Tak doufám, že se povede. Takže jen vodu a kolik asi tak? Jsem pečící začátečník, tak ať to nezvržu.
Mari
Treperenda
Treperenda

1436 příspěvků
09. listopad 2006
Jičín
Příspěvekod Diny » sobota 24. říjen 2009, 20:36
Mari, přiměřeně;)

Dej tam jednu decku a po hodině se podívej a případně přidej. Aby se to prostě nechytlo....

Nebo ... takovej tip, pokud máte rádi cibulku - na dno dej na kolečka nakrájenou (a pod ní ještě trošku oleje) a ta cibulka přirozeně zabrání, aby se krůta připekla.
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Mari » sobota 24. říjen 2009, 20:42
Diny, dobře. Tak to zkusím s tou cibulkou. Díky ;)
Mari
Treperenda
Treperenda

1436 příspěvků
09. listopad 2006
Jičín
Příspěvekod Krtonozka » středa 08. září 2010, 13:59
Já dělala dnes poprvé, ovšem s malinkou obměnou - neměla jsem kachnu domácí, ale dvě kachny divoké. Vůbec jsem netušila, co s nimi, tak jsem je dle Kuchařky naší vesnice naložila na 2 dny do mořidla a pak jsem je upekla velmi pomalu :) . Divoké kachny nemají tolik tuku a proto se při úpravě špikují (já špikovala špekem). Na dno pekáčku jsem pro jistotu dala cibulku a trošku jsem kachny podlila (netušila jsem, jestli se něco vypeče nebo ne) a bývalo by to nebylo ani potřeba. Tím, jak jsem kachny přendavala z pekáčku na talíř, jsem je v podstatě hned vykostila, protože se opravdu doslova rozpadly.
Divokou kachnu jsem jedla poprvé v životě a musím říct, že je vynikající :hura: .

P.S.: nemyslete si, že jsme nějací rozežranci, že peču dvě kachny najednou :D , ony měly dohromady vykuchané sotva 1,5 kg, takže takové pěkné kuře :D .

Obrázek

Obrázek
Krtonozka
Kavárenská povalečka :-)

33040 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Diny » středa 08. září 2010, 14:01
Krti, no my si to samozřejmě myslíme !!! :)))

Jinak ale vypadá opravdu skvěle, asi v sobotu udělám, dobrý rok jsme kachnu neměli a to je teda škoda, namlsala jsi mě :)
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Potápka » středa 08. září 2010, 14:03
Dělala jsem minulý týden a na tom sádle co zbylo (a že ho teda bylo fakt hodně) jsem udělala houbové škvarky. Měli jsme boule za ušima, jak jsme se cpali. ;)
Potápka
Klevetnice
Klevetnice

3742 příspěvků
26. září 2006