ADV TOP
ADV LEFT

KUŘE V JEDNOM (FOTO)*

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Diny » pondělí 23. březen 2009, 14:36
Možná je trošku podobné Kuřeti po selsku, ale je tam pár jiných vychytávek, takže si tohle kuřátko zaslouží samostatný chlíveček (teda spíš kurníček :) )

Ingredience:

1 celé kuře
pak podle počtu strávníků nakrájíme
přiměřeně cibule (3-5)
přiměřeně mrkve (3-5)
přiměřeně česneku
přiměřeně brambor (syrové na kostky)
kmín, sůl
100 gramů bylinkového másla (nejlépe doma dělané: do másla utřeme bylinky, jaké máme, už by mohla být pažitka, sekaná mladá kopřiva, sůl, česnek...)

Obrázek

Postup:

Kuře opereme, osušíme a dovnitřku vetřeme 3/4 bylinkového másla, zbytek rozetřeme po povrchu kuřete, osolíme, okmínujeme.

Obrázek

Do pekáče si připravíme na klínky nebo větší kusy pokrájenou zeleninu i brambory včetně na proužky pokrájeného česneku. Osolíme. Dospod dáme lžíci oleje nebo sádla.

Obrázek

Na všechnu směs položíme kuře a dáme péct na 175 nezakryté.

Obrázek

Po asi hodině kuře obrátíme, zeleninu promícháme.

Po další půlhodině by mělo být pomalu hotovo - je to rychlé, jednoduché a fakt moc dobré :)

Obrázek

Dobrou chuť :)

Obrázek

Diny
Obrázek

Můj čtyřlístek (Zuzka 20 let, David 9 let, Klárka 7 let a Kája 5let)
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Marka » pondělí 23. březen 2009, 14:39
Jé, Diny, takhle ho dělá naše babi a dává na to provensálské bylinky (z pytlíku) a říká tomu "Provensálské kuře" :D :D :D

Marka
Obrázek
Marka
Diskutérka
Diskutérka

2926 příspěvků
21. září 2006
ÚB 2006
Příspěvekod Martiinkaa » pondělí 23. březen 2009, 14:42
Diny díky, já tohle vaření/pečení/dušení v jednom mám ráda :)

Mmch to bylinkové máslo děláš jak? Používáš kostku másla a do změklého přimícháš ty bylinky? Necháváš nějakou dobu uležet nebo lze použít hned?
Martiinkaa
Howgh
Howgh

8899 příspěvků
01. listopad 2006
severní čechy
Příspěvekod Ela » pondělí 23. březen 2009, 14:45
Tenhle recept dělám podobně, jen místo cibule dávám papriku, žampióny nakrájené na půlky a cuketu. Je to výborné a jednoduché. ;)
Ela
Howgh
Howgh

9044 příspěvků
24. listopad 2006
Příspěvekod Anni » pondělí 23. březen 2009, 15:04
Známe, děláme :-) je to rychlé, výborné a hlavně se neušpiní moc nádobí.
dokonce jsem myslela, že jsem ten recept sem dávala. Tak asi jen holkám k nám do diskuze:-)

Anni
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Filip video

Sháníte auto? - Ať nové nebo starší, BabyCafé jezdí auty od nás!
Anni
Howgh
Howgh

5315 příspěvků
21. září 2006
Šenov
Příspěvekod Diny » pondělí 23. březen 2009, 15:07
Marti, přesně, do změklého másla dám sůl, česnek, bylinky - a použít se může klidně hned:)

Je taky super jen na obyčejné rohlíky - nařežeš třeba den, dva staré rohlíky tak, aby se úplně to kolečko neukrojilo (jako když chceš krájet na jednohubky - ale rohlík zůstane vcelku) a do těch zářezů vetřeš to bylinkové máslo a dáš zapéct do trouby na pár minut - v kombinaci se zeleninovým salátem je to neskutečně dobrá večeře třebas ;)
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Martiinkaa » pondělí 23. březen 2009, 15:12
Diny píše:Marti, přesně, do změklého másla dám sůl, česnek, bylinky - a použít se může klidně hned:)

Je taky super jen na obyčejné rohlíky - nařežeš třeba den, dva staré rohlíky tak, aby se úplně to kolečko neukrojilo (jako když chceš krájet na jednohubky - ale rohlík zůstane vcelku) a do těch zářezů vetřeš to bylinkové máslo a dáš zapéct do trouby na pár minut - v kombinaci se zeleninovým salátem je to neskutečně dobrá večeře třebas ;)

díky za tip, já kupuju mražené bagety s bylinkovým nebo česnekovým máslem, jenže to je taková dobrota, že jedna nestačí... :)
Takže tohle určitě zkusím, občas rohlík zbyde a nelze je furt schovávat na strouhanku, tak často řízky zase neděláme ;)
Martiinkaa
Howgh
Howgh

8899 příspěvků
01. listopad 2006
severní čechy
Příspěvekod Mayonella » pondělí 23. březen 2009, 16:45
Holčinky, to bylinkový máslo je ještě luxusnější, když se do něj (změklého) zašlehá ještě šlehačka a citron, ten dle chuti :) , potom je trochu nadýchané a má konzistenci jako v pizzeriích, když to dávaj do košíčku s chlebíkem.
Já osobně mám ráda mooc citronu a moc česneku :holka:

Mějte se krásně,
M.
Mayonella
Guma a neuvařitelná slepice :-)

4194 příspěvků
08. listopad 2008
Příspěvekod Goldy » pondělí 23. březen 2009, 20:05
ó můj Bože vypadá to skvostně
:hura:
Goldy
Diskutérka
Diskutérka

2001 příspěvků
30. leden 2007
Severní Morava
Příspěvekod Petulka82 » úterý 24. březen 2009, 12:39
Mám v troubě verzi pro jednoho, tak doufám, že bude "jako od Diny" ;)
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2628 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Sunnyside » úterý 24. březen 2009, 12:48
My už jsme po obědě :) a musím potvrdit, že jo to opravdu moc dobrý. :)

Dala jsem tedy méně másla, více zeleniny a já, která jsem neměla zeleninu v hubě už pár let, jsem si ještě přidala. :? ;)

Díky za recept.
Sunnyside
Howgh
Howgh

5556 příspěvků
21. září 2006
JH
Příspěvekod Petulka82 » úterý 24. březen 2009, 13:55
Hlásím véééééélikou pochvalu. Fakt dobrůůůtka :-*
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2628 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Romana80 » úterý 24. březen 2009, 14:14
Výýbornýýý!! :hura: I můj chlap se oblizoval až za ušima a vyjedl všechnu mrkev! :? U něj nechápu, takže opravdu skvělý jídlo! Jen jsem zaměnila cibuli za jarní cibulku a k bylinkám přidala libeček a kuře nakořenila ;)
www.davver.cz
DAVID 1998
VERONIKA 2007
Když uvidíš obra, prohlédni si nejprve pozici slunce, aby to nebyl stín trpaslíka
Romana80
Howgh
Howgh

7116 příspěvků
01. srpen 2007
Příspěvekod Diny » úterý 24. březen 2009, 14:47
Sunnyside - jsi mě rozesmála, mám to podobně, když zeleninu, tak syrovou, vařenou a dušenou jen vyjímečně, ale tady je prostě skvělá:)

Jinak jsem ráda, že kdo vyzkoušel, tak tomu chutnalo, paráda!!! Tenhle recept suším už asi měsíc ve foťáku...nějak nebyl čas nooo....
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006