ADV TOP
ADV LEFT

KUŘE NA ROZMARÝNU S CITRONEM - FOTO *

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Diny » neděle 08. listopad 2009, 15:31
... a do nadpisu bych pro tu báječnou chuť ráda ještě nacpala - a na máslíčku a na slanince ... uaaahhhh ;) Prostě vyzkoušejte a uvidíte, brambůrky se jen rozplývají a o té křupavé máslové kůžičce bych z fleku mohla napsat báseň :)

Ingredience:

1 celé kuře
150 gramů másla
bylinky - snítky tymiánu a rozmarýnu (tymián může být i sušený)
2 citrony
palička česneku
na kostičky nakrájená slanina

Obrázek

Postup:

V pekáči rozpustíme trošku másla, kuře opláchneme, vytřeme do sucha, osolíme a pořádně potřeme rozpuštěným máslem a zbytkem naplníme kuřátku bříško (nebo co to tam má ;) ). Bylinky pěkně zapícháme pod křídla, do másla, prostě si ho pěkně ozdobíme :)

Obrázek

Posypeme slaninou a dáme na půl hodiny zapéct na 200 stupňů do trouby, mezitím si připravíme na měsíčky nakrájené brambory a dva citrony. Česnek neloupeme, jen ho rozdělíme na dílky. Po půl hodince ke kuřeti a slanině přidáme brambory, česnek i citrony.

Obrázek

A pak už jen pečeme klidně i hodinku a půl na 170 stupňů, v případě potřeby maličko podlijeme vodou.

Dobrou chuť :)

Obrázek

Diny

PS: Na talíři se na vás ještě směje nádivka, přišlo mi, že se k téhle kombinaci bude hodit a taky že jo - nemusíme kvůli tomu čekat až na Velikonoce ;)
Obrázek

Můj čtyřlístek (Zuzka 20 let, David 9 let, Klárka 7 let a Kája 5let)
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Marka » neděle 08. listopad 2009, 15:47
Juj, to vypadá báječně a hned zařazuju do našeho jídelníčku na příští víkend :)

Marka

PS: :tleskacismajlik" pro Diny
Obrázek
Marka
Diskutérka
Diskutérka

2926 příspěvků
21. září 2006
ÚB 2006
Příspěvekod Pajina » neděle 08. listopad 2009, 19:14
Diny,

nebylo to moc kyselé? Já něco podobného (možná totéž ;) ) zkoušela kdysi taktéž - je to Jamie, že? Ale manžel tam nerozdýchal ty citrony.. Ale jestli byla zkušenost pozitivní, jsem pro to znovu to vyzkoušet.

Jinak bych asi ubrala to máslo, případně slaninu, takto mi to přijde hodně tučné. ;)
Pajina

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

Ode to My Family

You can count on me like one, two, three
I'll be there and I know when I need it
I can count on you like four, three, two
and you'll be there
Pajina
Drbna
Drbna

4199 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Diny » neděle 08. listopad 2009, 19:30
Pajino, je to jemně kyselé, dávala jsem hodně brambor, tak to dost nasákly ony. A citron se skvěle hodí k rozmarýnu, ten tam nesmí chybět. Máslo i slanina je na tobě, u nás to bylo tak akorát:)
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Papu » neděle 08. listopad 2009, 20:45
Mňam, to je z Apetitu ne?
Dělala jsem několikrát, i konzervativnímu chlapovi chutnalo :-)
Je to kyselejší, ale to mi právě chutná a ten česnek je tam taky úžasnej 8-)

A mně teď kručí v břiše :roll:
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Ela » pátek 18. únor 2011, 12:31
Já tenhle recept našla v Apetitu před 14 dny a právě se bála té kyselovsti, tak jsem udělal tu jejich obměnu s dýní. Postup je úplně stejný (ale dvě hlavičky česneku a navíc bobkový list), jen se tam nedá citrón, ale na větší kousky nakrájená dýně Hokkaido a na konci pečení se zakápně trochou medu na zeleninu, je to úžasné, ale zkusím určitě i toto, když to chválíte. ;)
Ela
Howgh
Howgh

9044 příspěvků
24. listopad 2006
Příspěvekod Minka » pondělí 21. únor 2011, 13:56
Včera jsem to dělala k obědu. Bylo to výborný, akorát mastnější. Kyselosti jsem se taky bála, proto jsem dala radši jen 1 citron. Mě to chutnalo, manželovi taky, syn je konzerva, takže mu ty bylinky moc nevoněly, dcera se olizovala až za ušima.
ObrázekObrázek
Minka
Klevetnice
Klevetnice

3259 příspěvků
22. září 2006
Jičín