ADV TOP
ADV LEFT

Králík žahavec*

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Vochemerle » neděle 31. leden 2010, 19:10
Včra nafasovaný králík chtěl upravit a nevěděla jsem jak. Takže recept (drubátko exotiky v dnešním počasí) přesně podle návodu na koření, jen místo kuřete nebo rybičky byl králík.
Chuťově to bylo výtečné, ale pro otrlé strávníky, hasičák při ruce byl nutností.

suroviny: 400 gr masa králičí hřebety (kuře, pangas)
1 bal červené kari pasty
0,5 plechovky kokosového mléka
1 pol. lžíce rybí omáčky
bambusové výhonky jsem neměla, tak je tam pórek
měla se přidat chilli paprička, ale nebyla nutná

Obrázek

Na trošce oleje se asi 2 minutky opraží kari pasta (krásně to voní), přidáme kokosové mléko a rybí omáčku. Maličko se provaří, přidá maso a dusíme. Když je maso skoro hotové, přidáme pórek (v receptu bambusové výhonky).
Jako příloha byly rýžové těstoviny, ale rýže by byla větší klasika.

Obrázek

Dobrou chuť a nápoj k ruce. :D :D
Vochemerle
Klevetnice
Klevetnice

3612 příspěvků
18. prosinec 2006
soutok Labe a Orlice
Příspěvekod Matulienka » neděle 31. leden 2010, 19:13
Mňam :D
Matulienka
Moderátor dlouhodobých diskusí
Moderátor dlouhodobých diskusí

14409 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Xsamotar » neděle 31. leden 2010, 20:19
Většina těch věcí by se měla dát koupit v Tescu, v takovym tom "exotickým" koutku... já tam kupuju sugo na špagety a tohle jsem tam viděla :)

Jinak teda to je další tip jak si rozšířit obzory co se masa týče :)
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22156 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Vochemerle » neděle 31. leden 2010, 21:37
Klarkas - kupovala jsem v běžné marketové síti, tuším že v Albertu a Ternu, mají tam koutek s exotickým jídlem. A co z toho pálí? Snad ta červená kari pasta. Rybí omáčku i kokosové mléko jsem chutnala a to ostré nebylo.
Jinak chuť rýžových těstovin je taková nijaká a mají je i u nás v pidi krámku, ale tam vím, že majitelka má děti na bezlepkové dietě, takže si je vezme i pro sebe. Dělám je celkem často, ale dnes prvně to mělo takovej správnej šmrnc, ostré maso a jemná příloha.
Jinak ještě ko koření nebylo ani nějak extra drahé, pasta kolem 20, omajda do 50 lahvička a mléko taky nějak tak.
Vochemerle
Klevetnice
Klevetnice

3612 příspěvků
18. prosinec 2006
soutok Labe a Orlice
Příspěvekod Lesley » pondělí 01. únor 2010, 06:24
Vochechule Ale jsi mě teď dostala. Nepřečetla jsem si, do kterého tématu tohle vlastně patří, a myslela jsem si, že je to nějaký domácí mazlík 8-) :D :D .
Lesley
Kecka
Kecka

1783 příspěvků
24. září 2006