ADV TOP
ADV LEFT

KUŘECÍ PLACIČKY S KARI (FOTO)*

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Jana_k » pondělí 15. únor 2010, 21:16
U nás velmi oblíbený recept.
Snad bude chutnat i vám. Je to rychlé, jednoduché a hlavně na tom nemáte, co zkazit. ;)

kuřecí maso - prsa nebo stehenní řízky (z prsíček je to jemnější) - dělala jsem z 0,5kg
1-2 vejce
4-5 PL oleje
malá cibule nadrobno pokrájená
solamyl (nebo co doma máte) - přiměřeně - cca 1-2 PL? :)
1-2 PL sójové omáčky
1-2 PL worcestrové omáčky
1-2 PL maggi
pokud to tam nechcete, dejte jen sójovku, já jsem tentokrát dala jen maggi - nic jinýho doma už nebylo, ale bylo to takový trošičku šizený
1/2 ČL sladké papriky
1/2 ČL pálivé papriky
sůl, pepř
kmín (drcený nebo celý)
2 ČL kari

Kuřecí masíčko nakrájíme na drobounko. Pokud máte zmražené, nenechte to úplně rozmrznout, půjde to lépe krájet.

Obrázek

Přidáme ingredience. Koření se nebojte. Nejvíce tam musí být kari, ostatní tam klidně naházejte od oka - přiměřeně přiměřeně. :)
Důkladně promícháme, zavřeme do krabičky a dáme odležet do ledničky. Klidně i na 48h. Nic se tomu nestane.

Obrázek

Pokud se vám stane, že nespotřebujete celou směs a máte ji z čerstvého masa (ne rozmraženého) - klidně zbytek směsi můžete dát na mrazák. Nic se tomu nestane! Mám vyzkoušeno.
Smažíme malé placičky po obou stranách.

Obrázek

Podáváme s brambory a zeleninou.

Obrázek

Nebo jen se zeleninovým salátem
K tomu, co má kdo rád - samotné, tatarku, kečup apod.

Je to výborné i druhý den na studeno nebo ohřáté v mikrovlnce.
Jana_k
Howgh
Howgh

6292 příspěvků
07. květen 2007
Příspěvekod Martinak » pondělí 15. únor 2010, 22:34
Jani, naši dělají něco hodně podobného, ale dávají do toho hodně cibulky na proužky. Už jsem to taky jednou dělala. Až se k tomu odhodlám příště, tak se taky pochlubím. Chuťově je to něco vážně úžasného.

M
Martinak
Drbna
Drbna

4001 příspěvků
21. září 2006
Olomoucko
Příspěvekod Katka73 » pondělí 15. únor 2010, 22:46
Jani, dělávala jsem podobné placičky. Ale základ byla hořčice a zahušťovala jsem hladkou moukou. Jenže Honzík vajíčko může jen hooooodně omezeně, takže už to nevařím... :-? :-? Ale taky jsme to měli rádi.

K.
Katka73
Howgh
Howgh

5518 příspěvků
21. září 2006
Praha 6
Příspěvekod Marbulinek » pondělí 15. únor 2010, 23:00
To vypadá luxusně a rychle :hura: Dáváš to i dětem, když je tam sojovka, maggi apod?
Marbulinek
Klevetnice
Klevetnice

3066 příspěvků
29. srpen 2008
Praha
Příspěvekod Lucici » úterý 16. únor 2010, 07:20
Dělala jsem nedávno a je to výborné :hura:

Lucici
Lucici
Kecka
Kecka

1966 příspěvků
21. září 2006
Pelhřimov
Příspěvekod Jana_k » úterý 16. únor 2010, 09:25
Ano, dávám to dětem.
Ono se mi totiž podařilo dát tam všechny indredience pouze asi 1x! Jinak vždy doma něco chybí! Ale v původním receptu je to takhle.

Jako - beru to tak, že toho nesní kýblík, ale placičku (není nijak extra velká) a nemají to každý den.
Navíc u nás platí, že co má staršák, tak to nutně musí mít i mladší. Jinak by byl strašný řev. ;) :)

Katko - možná by to šlo i bez vajíčka. Stejně to nejvíc drží pohromadě ten olej se solamylem. A vem si, že jsem tam dala opravdu jen 1 vajíčko a nebylo nijak veliký. Zkus to bez. Myslím, že tam není tak moc důležitý. Nebo to nahraď 1-2 PL mléka, rozmíchej v tom ten solamyl a je to.

Takhle to používám i třeba do bramboráků, když nemám moc vajíček, tak tam hodím trošku mléka a na výsledné chuti to nepoznáš. Ale krásně to drží pohromadě! A navíc je to tkaový jemnější.
Jana_k
Howgh
Howgh

6292 příspěvků
07. květen 2007
Příspěvekod Gábinka » pátek 19. únor 2010, 20:44
tak tohle si takhle večer otevřít, to je brutalita:)

Vypadá to mnamozně, to rzhodně zkusím
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16437 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Dot » neděle 20. březen 2011, 19:18
Děláme často, je to úžasně rychlý! K tomu smícháme majolku, kečup, cibulku a stroužek česneku, dokonalá kombinace :D
Dot
Klábosilka
Klábosilka

481 příspěvků
26. říjen 2007
Mladá Boleslav