ADV TOP
ADV LEFT

KRÁLÍK PO NORMANDSKU (FOTO) *

Moderátor: Trixl

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Diny » středa 26. prosinec 2007, 18:21
Ingredience:

1 králík
máslo
olej
sůl, pepř, tymián
plátky slaniny (na dno pekáče)
3 větší nebo 5 menších jablek
3 větší cibule
kysaná smetana (nemusí být)
malá sklenka Calvadosu (lze nahradit brandy, já teda dala Metaxu)
Cidre plná sklenice (lze nahradit sladším bílým vínem)

Obrázek

Postup:

Králíka naporcujeme na kousky, které budeme pak i podávat, nesolíme, nepepříme, zatím nic z toho a prudce a krátce ho osmažíme na směsi slunečnicového oleje a trošky másla.

Obrázek

Mezitím si připravíme pekáček, který vysteleme plátky slaniny (nemusí být, ale je to pak pikantnější), kousky králíka vyndáme z pánve, teprve teď osolíme a opepříme a poklademe na slaninu. Poté polejeme Calvadosem (nebo brandy nebo tím co si troufnete :D )

Obrázek

Jablka okrájíme (slupka a jádřinec pryč) a nakrájíme na větší měsíčky, cibuli také, dáme na pánev s výpečky z králíka, přidáme kousek másla, tymián a pár lžic vína a osmažíme.

Obrázek

Po pár minutách směs přidáme do pekáčku ke králíkovi a dolejeme bílé víno (maso v něm nesmí plavat, je do něj jen lehce ponořené).

Obrázek

Tak a nejlepší je tohle si připravit den předem, nechat přes noc uležet a zítra vám napíšu, jak to dopadlo:))) Jako přílohu plánuju bramboráčky bez mouky.

Pokračování ze dneška:

Pekáč se směsí králíka, jablek a cibule přiklopíme nebo přikryjeme alobalem a pečeme v troubě na 190 stupňů 60 minut.

Obrázek

Mezitím si připravíme přílohu - já dnes dělala bramboráčky bez mouky a můžu jenom doporučit (recept právě vložen na BC).

Po hodině vyndáme králíka a pokud nám stačí, jak je opečený, dáme ho do tepla, aby maso nevychladlo, nebo ho přendáme do jiného pekáčku a na takových 20 minut dáme ještě do trouby, aby chytil barvičku a kůrku. Ze zbývající směsi odendáme pár jablek a cibulí na ozdobení na talíři ...

Obrázek

... a zbytek buď rozšleháme nebo rozmixujeme. Dáme na plotýnku a přidáme dvě lžíce kysané smetany, spolu krátce povaříme. Maso vrátíme ke směsi a tak 10 minutek necháme ještě v troubě dojít.

A pak už jen nandáme na talíř, ozdobíme třeba brusinkama...a necháte si chutnat:)

Vrátím se ještě k bramboráčkům - hodí se k takhle upravenému králíkovi znamenitě, hlavně když si je namočíte do té omáčky, to je prostě bomba!!!:)

Obrázek

Diny

Inspirace: www.dolcevita.blog.cz
Naposledy upravil Diny dne 27. prosinec 2007, 13:20, celkově upraveno 1
Obrázek

Můj čtyřlístek (Zuzka 20 let, David 9 let, Klárka 7 let a Kája 5let)
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Zuziky » středa 26. prosinec 2007, 18:31
teda babizno, ty ses desna :D ja teda kralika moc nemusim, ale tohle vypada mnamoooozne :hura: asi pujdu hledat do marazaku- neco by tam melo byt, tak uvidime ;)
Zuziky
Klevetnice
Klevetnice

3047 příspěvků
21. září 2006
severní Morava
Příspěvekod Elizabet » středa 26. prosinec 2007, 18:44
Diny určitě testnu máme docela zásobu králíku a pořád z nich děláme to samé tak konečně změna. vypadá to opravdu žravě :D :D :D
Elizabet
Diskutérka
Diskutérka

2121 příspěvků
04. říjen 2006
Ústí nad Labem
Příspěvekod Nicol » středa 26. prosinec 2007, 18:50
Teda Diny,

ja uz si podle nazvu pokrmu muzu tipnout, ze to bude od Diny :-)))) A temer nikdy se nespletu.....

Moje dieta bere za sve:-))))

N.
Nicol
Kecka
Kecka

1923 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Matu » středa 26. prosinec 2007, 20:05
Diny, vyzerá to senzačne, mňamka. My teda zajaca nemáme, ale trebárs nejakého "střechovýcho zajíce" zrazíme cestou do práce :holka:
Matu
Žvatlalka
Žvatlalka

141 příspěvků
14. září 2007
Příspěvekod Theo » středa 26. prosinec 2007, 21:13
He, he...Diny, ty napínáš...jsem zvědavá :-)))
T.
Theo
Kecka
Kecka

1566 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Diny » čtvrtek 27. prosinec 2007, 13:21
Theo píše:He, he...Diny, ty napínáš...jsem zvědavá :-)))
T.

Theo, už nenapínám, máte pokračování:)

Diny
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Cebinka » pátek 04. leden 2008, 22:41
naprosto úžasný. Konečně jsem našla recept na králíka po kterém se mi sbíhají sliny. Já ho moc nemusím a vlastně bych ho ani nepřipravovala, kdybysme ho nedostali od tchyňky. Ale co s ním. Dát to psovi je škoda. Takže držte palce, bude to premiéra. Pak písnu, jak to dopadlo. ;)
Cebinka
Diskutérka
Diskutérka

2520 příspěvků
19. září 2007
Příspěvekod Cebinka » čtvrtek 24. leden 2008, 19:18
Tak DINY, dnes mám naloženo, zítra jsem na to zvědavá ;) Už se těším.
pak písnu - a jdu se juknout na ty bramboráčky
Cebinka
Diskutérka
Diskutérka

2520 příspěvků
19. září 2007
Příspěvekod Cebinka » pátek 25. leden 2008, 13:34
Je sněděno - byla to ňamka. Dělala jsem to na červeném víně.
Nejvíc mi chutnaly ty bramboráčky s omáčkou ;) z toho králíka cítím pořád sladkost - nemůžu si pomoct. Asi se ho nenaučím jíst :( ;)
uvažovala jem, jaké by to bylo s kuřetem... no ale nevím, jak se snese kuře a tymián :) :?

posílám fotečku
Obrázek
Cebinka
Diskutérka
Diskutérka

2520 příspěvků
19. září 2007
Příspěvekod Cebinka » pátek 29. únor 2008, 10:39
čau Diny a holky, chci se zeptat, jestli jste některá zkoušela tento recept z kuřecího masa???
Uvažuju, že udělám zase o víkendu, budeme mít návštěvu, ale jedna osůbka nesnáší králíky :D
Cebinka
Diskutérka
Diskutérka

2520 příspěvků
19. září 2007
Příspěvekod Diny » pátek 29. únor 2008, 13:23
Cebinko, klidně do toho jdi, já myslím, že to bude dobrota i s kuřecím masem;) Mmch pro mě dobrý nápad,já totiž to králičí taky moc nemusím, tak pak písni a vyfoť, jsem zvědavá a kdyžtak tě budu následovat:)

Diny
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Cebinka » pátek 07. březen 2008, 14:08
DINy, tak jsem nakonec udělala kombinaci tvého a Paulinčiného receptu (kuře v závoji) a byla to fakt bomba.

V hrnci jsem osmahla cibulku, přidala zelí a nastrouhané jablko, zaprášila troškou cukru, promíchala, prohřála. Kuře jsem naporcovala, omyla, osmahla na másle a na troše oliv.oleje. Pekáč jsem vystlala slaninkou, na to jsem dala trošku zelí, na zelí kuře (osolené a nakmínované) a na kuře jsem pokladla zbylé zelí. Vše jsem zalila výpekem z kuřete a ještě jsem v ledničce našla babiččiny výpečky (sádlo se škvarkama a drobnýma masovýma kouskama), tak jsem to ještě poťapkala tímto, dala zapéct do trouby a jako příloha byly bramboráčky bez mouky. No fakt úžasná mňkamka, návštěva mlaskala a všichni chválili.
Bohužel foto nemám, protože jsme celý ten den byli bez proudu a pustili nám ho až večer, takže toto jídlo bylo až na večeři a jistě pochopíte, že hlad byl silnější než hledání foťáku :D :D :D
Tak snad jindy!!!
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Cebinka
Diskutérka
Diskutérka

2520 příspěvků
19. září 2007
Příspěvekod Dacanka » pátek 07. březen 2008, 14:12
Cebinko já jsem králíka neměla a dělala jsem to s kuřetem ;) Kuře a tymián se snáší stejně doře jak kuře a rozmarýna ;)

Asi to zase někdy zopáknumámhodně jablek, hodně cibule a kuře taky. :grr:
Dacanka
Moderátor kočárkárny
Moderátor kočárkárny

14373 příspěvků
21. září 2006
všude dobře na Moravě nejlíp
Příspěvekod Cebinka » pátek 07. březen 2008, 17:57
DACANKO - kuře s rozmarýnou jsem snad nikdy neměla, ale věřím, že ten tymián může být na kuřeti v pohodě. Určitě to někdy vyzkouším - ten Dinyn recept s kuřetem, mě ten králík fakt moc nejede :D
Cebinka
Diskutérka
Diskutérka

2520 příspěvků
19. září 2007