ADV TOP
ADV LEFT

2-letá varianta má ji tu někdo?

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kackab » úterý 18. březen 2008, 06:46
Ahoj,
mám prosbičku. Čekáme na léto miminko a musíme se rozhodnout pro rychlou variantu RP - tedy 2 roky. Všude čtu, jaké jsou kolem toho strašné problémy. Průměrný příjem bych měla splnit.

Malého by nám měla od těch 2 let snad hlídat babička. Jak to řešíte vy? Máte někdo třeba paní na hlídání?

Ráda bych byla doma 3 roky, bohužel díky hypotéce si to nebudeme moci dovolit :-?

Mockrát Vám děkuji za odpovědi.
Kackab
Pískle

39 příspěvků
23. září 2007
Příspěvekod Zelvicka » úterý 18. březen 2008, 07:11
já mám tři a co vím tak i většina ženských si bere tři roky.taky chodím do práce,ale mám práci kde si mužu domluvit pracovní dobu a tak se střídáme s manželem v největší nouzi přijde dřív z práce jeho maminka nebo táta,ale jde to.dva roky jse málo a lepší mít tři roky 7600 jistých
Zelvicka
Kavárenská povalečka :-)

23568 příspěvků
06. srpen 2007
Příspěvekod Blanka » úterý 18. březen 2008, 07:31
Kacko nic si z toho nedělej, tak když to nejde, tak to nejde, právě proto, je ten rodičák takto odstupňovaný, zvlášť když mátě hlídací babičku. Nevím jaké problémy jinak myslíš. Nedělěj si výčitky a těš se na mimi.
Julinka 12/2008, Štěpán 7/2006, Aňa 8/2003
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Kackab » úterý 18. březen 2008, 07:34
Zelvličko, to je hezké. Také bych si zvolila 3 letou variantu, kdyby to bylo aspoň trošku možné. Ale protože není, chtěla jsem se zeptat holčin, které 2letou variantu mají ;)

V práci mě vstříc nevyjdou. Žádná zkrácená pracovní doba nic takového. Navíc nemám jistotu, že mě místo budou držet. Pracuji každý den do 18:00 hodin, to prostě nejde.

Holky, ozvěte se mi prosím, zda máte některá tu 2-letou variantu.
Moc Vám děkuji!
Kackab
Pískle

39 příspěvků
23. září 2007
Příspěvekod Kackab » úterý 18. březen 2008, 07:37
Blanko, díky za povzbuzení!

Jojo, jsem šťastná, že máme hlídací babičku, jinak bychom si mimčo asi nikdy pořídit nemohli :oops: Nebo prostě nevím, jak to dělají ostatní. Při našich průměrných platech, pořídit si bydlení a mimi je v dnešní době děs.

Ale tak snad to nějak zvládnem. Užiju si maximálně aspoň ty 2 roky s našim drobečkem a babička to snad pak taky zvládne :mimikluk:
Kackab
Pískle

39 příspěvků
23. září 2007
Příspěvekod Abaja » úterý 18. březen 2008, 08:07
Kačko, já myslím, že nějaké výčitky nejsou na místě, prostě to tak je a prckovi bude určitě dobře i s babičkou. Mylím, že i 2 roky jsou dost, jsou mámy, co musí dát dítě v půl roce do jeslí :( Jinak mám kamarádku, co si vybrala 2 letou variantu, o žádných problémech nemluvila, ale můžu se zeptat až ji potkám...Nikoho na hlídání nemá, tuhle variantu si zvolila proto, že chce brzy druhé mimi...
Hodně štěstí, Abaja
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Abaja
Diskutérka
Diskutérka

2654 příspěvků
21. září 2006
Praha západ
Příspěvekod Zelvicka » úterý 18. březen 2008, 08:12
já vím že to někdy nejde,a jak píšou holky nic si nevyčítej.my taky budeme brát hypotéku,a taky nevím jak dopadneme,každopádně u nás to asi moc neřeší protože budeme mít druhé mimi,takže já jdu z mateřské na mateřskou.

ono celkově s prací a pak třeba školkou je to hrozný,moje pracovní doba v práci (před mateřskou)je do pěti,půl sedmé nebo devíti a žádné ulevy nedostanu.

no a tedka co chodím do práce mám brigádu a je to dobrá firma že si dělám jak mám čas,ale taky musím udělat smlouvy jinak nemám zaplacenou nic
Zelvicka
Kavárenská povalečka :-)

23568 příspěvků
06. srpen 2007
Příspěvekod Cifka » úterý 18. březen 2008, 08:17
Kackab píše:
Jojo, jsem šťastná, že máme hlídací babičku, jinak bychom si mimčo asi nikdy pořídit nemohli :oops: Nebo prostě nevím, jak to dělají ostatní. Při našich průměrných platech, pořídit si bydlení a mimi je v dnešní době děs.

Chápu Tvoji situaci, přeju, abyste si to užili a nezoufej :-)
Jenom chci odpovědět na Tvoji řečnickou otázku. Domeček jsme odložili až budeme mít děti odrostlé. Bydlíme v bytě v 4bytovce se zahradou. S domečkem bysme se museli hodně uskromnit a sedět patnáct let doma a tím nemyslím, že takhle budeme jezdit k moři, to ani náhodou, ale jenom výlety k babičkám a zpátky nás stojí 1000 za benzín...

Ještě k tématu, hlídání nemáme, práci mi nikdo nedrží, takže budu začínat od nuly, děti věčně nemocný... vzala jsem si 4 letou, abych měla jistotu, kdyby mě nikde nechtěli :-(

Držím palce.

;)
http://pilatus.coolnet.cz

A 07/2004, B 12/2005, R 04/2007, J 07/2009
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Jandulka » úterý 18. březen 2008, 08:18
Kacko, jeste me napada (tedy pokud treba zvazujete mit 2 deti), zvolit 2-letou variantu a mit pak druhe dite do 2 let od prvniho, u 2. si pak take zvolit dvouletou variantu a tim padem bys byla doma 4 roky a brala celou dobu tech 11 tis. Je fakt, ze je tam riziko, ze nemusis tak rychle otehotnet, ale kdyz bys mela hlidani zajistene babickou, tak by to nevadilo.
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Jandulka
Kecka
Kecka

1813 příspěvků
21. září 2006
Brno
Příspěvekod Moci » úterý 18. březen 2008, 08:21
Máme dvouletou variantu. Žádal manžel, ptotože jako OSVČ nejsem přihlášena k NP.Na prvním potvrzení od zaměstnavatele neměl výši příjmu, tak mu to museli opravit. Dokonce ani nechtěli potvrzení z mé sociálky, že nejsem přihlášena k NP. Jinak nebyl žádný problém.[/code]
Moci
Kecka
Kecka

1762 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Dandul » úterý 18. březen 2008, 08:34
Kacko, tak já mám na druhé dítko dvouletou variantu a žádný problém u toho nebyl. Hlídací babičky u nás bohužel nefungují, ale naštěstí mám takovou práci, kterou můžu dělat z domova, takže jsem se zaměstnavatelem domluvená, že po těch 2 letech budu alespoň nějakou přechodnou dobu pracovat z domu. Tak snad se nic nezmění a vyjde to.
Snad taky najdeš nějakou cestu, která bude pro Tebe i prcka nejschůdnější :)
D.
Dandul
Pískle

11 příspěvků
16. únor 2007
Příspěvekod Trio » úterý 18. březen 2008, 08:40
Ahoj Kačko,
hlavu vzhůru, dvouletá varianta mi taky přijde ideální, sama bych si ji zvolila, ale začátku roku byla moje holčička starší, takže tuhle volbu jsme nemohli využít. Já musela právě kvůli hypozéce jít do práce v půl roce naší první dcerky. Zaměstnavatel mi sice vyšel vstříc, že jsme mohla chodit do práce od půl sedmé a být dříve doma, ale nejméně 8 hodin jsem tam msela srávit. Na hlídání jsme měli paní, kterou jsme našli přes inzerát, protože babičky máme 150 km daleko :roll: .

Teď máme druhou cácorku, starší už školkuje, naší mladší bude rok a já se zase chystám do práce, tentokrát to budu mít bez dojíždění a jen na 6 hodin, takže celé odpoledne budu s holkama. Tragédii z toho nedělám, když se někdo tváří blbě, tak mu s úsměvem řeknu, že asi jako máma za mnoho nestojím a mám klid :D . Tak hlavu vzhůru.
Trio
Pískle

64 příspěvků
16. srpen 2007
Příspěvekod Mika » úterý 18. březen 2008, 09:08
Ahoj Katko,

vubec si z toho hlavu nedelej. To, ze nejsi doma s detma 3 az 4 roky by z drtive vetsiny zen mimo CR delalo "spatne" matky. Neznam jinou zemi, kde by byla tak dlouha materska resp. rodicovska dovolena.
Ziji v Norsku a tady mohou byt mamy doma s detma max 52 tydnu (z toho je jeste 6 tydnu prideleno vyhradne tatum). Dele ti proste misto v praci nedrzi. Takze tady vetsina deti je ve skolce od 1 roku veku.

Takze spatne svedomi vubec mit nemusis, deti jinde ve svete jdou od mamin jeste drive...

Mika
Mika
Klábosilka
Klábosilka

400 příspěvků
21. září 2006
Norsko
Příspěvekod Valsar » úterý 18. březen 2008, 10:06
Katko, myslím, že s tou 2-letou variantou bys žádný problém mít neměla. Mi ji dokonce sami nabízeli na sociálce. Ovšem my máme babičky daleko (400km) a navíc chodí do práce, takže jsem si musela vybrat 3-letou variantu.

Moje kamarádka ovšem má zaměstnání, kde si může sama definovat čas, který stráví v práci, takže si 2-letou variantu vybrala. Navíc, dohodla se se zaměstnavatelem, že bude pracovat na půl úvazku už po mateřské, tj. od půl roku malého. Mají hlídací babičku.

Švagrová si taky vybrala 2-letou variantu, neb s bráchou dělají oba na směny a jsou schopni si malou předat a postarat se o ni na střídačku. Navíc mají babičky blízko.

Takže, pokud tu možnost máš, tak si vyber 2-letou variantu. Určitě budeš dobrá máma a délka času strávaného na RD na to nemá vliv.
Valsar
Treperenda
Treperenda

1278 příspěvků
22. červenec 2007
Praha 11
Příspěvekod Kackab » úterý 18. březen 2008, 10:20
Holky,
moc Vám děkuji za odpovědi, pomohly jste mi.
Nějak do dneska na mě padlo a potřebovala jsem prostě podporu.

Mějte se hezky, určo to nějak zvládnem :hura:
Kackab
Pískle

39 příspěvků
23. září 2007