ADV TOP
ADV LEFT

Prodloužení rodičovské dovolené a dohoda se zaměstnavatelm

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Apollena » středa 02. duben 2008, 09:07
Prosím o radu. Pokud se se svým zaměstnavatelem písemně domluvím, že do práce nenastoupím v den dovršených 3.narozenin svého dítěte, ale dejme tomu až o půl roku později, má tato písemná dohoda stejnou váhu jako můj nástup v "řádném" termínu. Myslím tím, jestli se zaměstnavatel nemůže z naší dohody nějakým způsobem vyvázat. Beru to tak, že po třech letech sice nemusím zastávat stejné místo, ale musí mi umožnit práci na obdobné pozici. Ale nevím, jestli stejnou váhu bude mít i dohoda se zaměstnavatelem.
Uživatelský avatar
Apollena
Pískle
 
60 příspěvků
04. červenec 2007
Příspěvekod Pezy » středa 02. duben 2008, 10:53
Já se přidám s dotazem:
existuje nějaký vzor žádosti prodloužení RD do 4let dítěte?
tj. neplaceného volna.?

Chtěla bych dát dceru do školky od září 2009, takže bych chtěla požádat od 10.11.2008 (to jí budou 3roky) do 31.08.2009 Nebo se žádá až od 11.11. -den po jejích narozeninách?
Uživatelský avatar
Pezy
Kecka
Kecka
 
1851 příspěvků
21. září 2006
Vysočina
Příspěvekod Kala » středa 02. duben 2008, 10:56
Já plně doufám, že když zaměstnavatel souhlasil s mým neplaceným volnem (písemně) tak je povinen se ke mě chovat stejně jako bych nastoupila po třech letech.... to znamená, že mě zaměstná... stejné místo mi držet nemusí...
Uživatelský avatar
Kala
Treperenda
Treperenda
 
1282 příspěvků
30. leden 2007
Praha
Příspěvekod Kala » středa 02. duben 2008, 11:10
vzor jsem nenašla... ale napsala jsem to takto...

Věc: Žádost o neplacené volno
Vážený pane inženýre,
s odkazem na Zákon č. 117/95 Sb. o státní sociální podpoře, § 30 odst. 1, písm. d) který mi umožňuje pobírat rodičovský příspěvek ve snížené míře do 4 let věku dítěte a vzhledem k zdravotnímu stavu svých dětí se na Vás obracím s žádostí o neplacené volno v rozmezí jednoho roku (tj. od 8.8.2008 do 8.8.2009) včetně.
Velice děkuji za pochopení.
S úctou
Uživatelský avatar
Kala
Treperenda
Treperenda
 
1282 příspěvků
30. leden 2007
Praha
Příspěvekod Pezy » středa 02. duben 2008, 11:13
Kalo: děkuji moc ;) , hlavně ta citace zákonu je super. díky
Uživatelský avatar
Pezy
Kecka
Kecka
 
1851 příspěvků
21. září 2006
Vysočina
Příspěvekod Kala » středa 02. duben 2008, 11:15
Pezy... být tebou tak si zažádám asi do 4 let malé ať má možnost si na školku víc zvyknout.....ale to už je na tobě.... ať ti to vyjde...
Uživatelský avatar
Kala
Treperenda
Treperenda
 
1282 příspěvků
30. leden 2007
Praha
Příspěvekod Kembo » středa 02. duben 2008, 11:28
Holky a jak je to s placením zdravotního a sociálního? Když se se zaměstnavatelem domluvíte, že zůstanete doma déle než ty tři roky, platí za vás normálně zdravotní a sociální?
Jde mi o to, že si chci nahlásit, že doma budu jen dva roky, aby dosáhla na ten vyšší rodičovský příspěvek. Stejně chceme do dvou let další mimčo. Jenže to se nemusí zadařit a pak může vzniknout problém, že budu chtít zůstat doma dýl, protože nebudu mít třeba hlídání atd. To, že už pak rodičák nebudu dostávat, je mi jasný. Ale mám strach, abych nemusela platit to zdravotní a sociální, když jsme původně nahlásila, že budu doma jen 2 roky.
Uživatelský avatar
Kembo
Pískle
 
31 příspěvků
17. červen 2007
Příspěvekod Hamina » středa 02. duben 2008, 11:30
Kala píše:vzor jsem nenašla... ale napsala jsem to takto...

Věc: Žádost o neplacené volno
Vážený pane inženýre,
s odkazem na Zákon č. 117/95 Sb. o státní sociální podpoře, § 30 odst. 1, písm. d) který mi umožňuje pobírat rodičovský příspěvek ve snížené míře do 4 let věku dítěte a vzhledem k zdravotnímu stavu svých dětí se na Vás obracím s žádostí o neplacené volno v rozmezí jednoho roku (tj. od 8.8.2008 do 8.8.2009) včetně.
Velice děkuji za pochopení.
S úctou


Jak dlouho pred nastupem toho neplaceneho volna jsi to posilala? Nam budou 3 roky poslednoho kvetan, takze bych to tam mela napsat uz ted?? A je nutne tam zminovat ten zdravotni stav? Holky jsou vcelku zdrave, jen s nima proste chci byt doma nebo respektive se nechci moc vratit tam, kde jsem pracovala pred materskou.

Diky moc

Hamina
Uživatelský avatar
Hamina
Klevetnice
Klevetnice
 
3325 příspěvků
21. září 2006
Doma
Příspěvekod Pezy » středa 02. duben 2008, 11:39
Ještě Kalo- ten zákon jak si uvedla, je to určitě přesně tak? já to hledám a nikde nemůžu najít to písmeno d :oops: chtěla bych to mít správně, protože v zákonech se šéf dost orientuje a tuším že si to najde :roll: , jinak musím poždáat jen o tu část, neb by mi ji jinak nevzali do školky, kdybych nechodila do práce.
Uživatelský avatar
Pezy
Kecka
Kecka
 
1851 příspěvků
21. září 2006
Vysočina
Příspěvekod Kala » středa 02. duben 2008, 11:41
Hamina píše:Jak dlouho pred nastupem toho neplaceneho volna jsi to posilala? Nam budou 3 roky poslednoho kvetan, takze bych to tam mela napsat uz ted?? A je nutne tam zminovat ten zdravotni stav? Holky jsou vcelku zdrave, jen s nima proste chci byt doma nebo respektive se nechci moc vratit tam, kde jsem pracovala pred materskou.

Diky moc

Hamina


Já žádala 6 měsíců dopředu, přišlo mi to fér vůči zaměstnavateli, aby měl čas si za mě najít náhradu (mojí žádosti vyhověl a trvalo to měsíc a půl)... není nutné zmiňovat zdravotní stav, ale moje holky jsou každou chvilku marod a bála jsem se, že v té práci stejně mnoho nepobudu a budu pořád na ošetřovačce (nemám kdo by holky hlídal).... toto řešení mi přišlo i férovější vůči zaměstnavateli.... a psala jsem to vedoucímu se kterým mám dobré vztahy tak asi tak..... Nemusíte zdůvodňovat proč, zákon to umožňuje a tak jste se to rozhodla využít .........
Uživatelský avatar
Kala
Treperenda
Treperenda
 
1282 příspěvků
30. leden 2007
Praha
Příspěvekod Kala » středa 02. duben 2008, 11:45
Pezy
já hledala tady, zkus se podívat ...

http://www.zakonycr.cz/seznamy/1171995Sb.html

byly tam totiž nějaké změny a dřív to bylo jiné písmeno....
Uživatelský avatar
Kala
Treperenda
Treperenda
 
1282 příspěvků
30. leden 2007
Praha
Příspěvekod Kala » středa 02. duben 2008, 11:54
Kembo píše:Holky a jak je to s placením zdravotního a sociálního? Když se se zaměstnavatelem domluvíte, že zůstanete doma déle než ty tři roky, platí za vás normálně zdravotní a sociální?
Jde mi o to, že si chci nahlásit, že doma budu jen dva roky, aby dosáhla na ten vyšší rodičovský příspěvek. Stejně chceme do dvou let další mimčo. Jenže to se nemusí zadařit a pak může vzniknout problém, že budu chtít zůstat doma dýl, protože nebudu mít třeba hlídání atd. To, že už pak rodičák nebudu dostávat, je mi jasný. Ale mám strach, abych nemusela platit to zdravotní a sociální, když jsme původně nahlásila, že budu doma jen 2 roky.


Je mi líto, ale toto nevím, při té variantě co mám já (do 4 let) tak tam to hradí stát .. já žádám zaměstnavatele o neplacené volno, pobírám snížený RP a pojištění za mě hradí stát....
Uživatelský avatar
Kala
Treperenda
Treperenda
 
1282 příspěvků
30. leden 2007
Praha
Příspěvekod Pezy » středa 02. duben 2008, 11:59
Kala píše:Pezy
já hledala tady, zkus se podívat ...

http://www.zakonycr.cz/seznamy/1171995Sb.html

byly tam totiž nějaké změny a dřív to bylo jiné písmeno....


díky, já tam prostě napíšu jen ten zákon 30 a žádný odstavec a hotovo :D , no naději si zrovna nedělám ale zkusím to.
Uživatelský avatar
Pezy
Kecka
Kecka
 
1851 příspěvků
21. září 2006
Vysočina
Příspěvekod Petulda » středa 02. duben 2008, 14:08
Ahoj,
tak já to řeším zrovna dneska ;) . Nejdřív jsem volala do práce, zeptala se, jestli to povolují a bylo mi řečeno, že ano a že mám napsat dopis -žádám o neplacené volno do .... Jinak po neplaceném volnu se budeš vracet stejně jako po rodičovské dovolené.
S tím pojištěním přesně nevím, já nějaké příjmy mám, tak něco odvádím, ale mám dojem, že zdravotní za tebe platí stát asi do 6 let, pokud pečuješ o dítě a sociální je nepovinné. Ale někdo to tu možná vysvětlí líp.
P
Uživatelský avatar
Petulda
Howgh
Howgh
 
5159 příspěvků
21. září 2006
severní Čechy
Příspěvekod Kimmy » středa 02. duben 2008, 14:11
Tohle me zaujalo - Apolleno - a Tvuj zamestnavatel Te chce zpatky? Protoze jestli ano, tak se asi nemas ceho bat a jestli ne, tak Ti na zadost o neplacene volno nemusi pristoupit...

Jinak jsem nasla tohle shrnuti:
Po dobu mateřské dovolené (zpravidla 28 týdnů) "drží" zaměstnavatel ženě původní místo. Po dobu rodičovské dovolené (ta se poskytuje po ukončení mateřské dovolené maximálně do 3 let věku dítěte) nedrží zaměstnavatel ženě původní místo. Je ale povinen jí po návratu z rodičovské dovolené nabídnout místo, které odpovídá její kvalifikaci a zkušenostem (např. účetní může nabídnout místo ve skladu jako materiálové účetní, ale může jí taky nabídnout místo sekretářky apod.). Pokud takové místo nemá, stává se žena nadbytečnou a obdrží výpověď z pracovního poměru s 2-měsíčním odstupným. Pokud s tím zaměstnavatel souhlasí, nemusí se žena vracet do práce po uplynutí 3 let věku dítěte, ale může čerpat neplacené volno až do 4 let věku dítěte. Ještě jednou ale opakuji, že s poskytnutím neplaceného volna musí zaměstnavatel souhlasit.
http://www.hledampraci.cz/pracovni-prav ... stnani.php
Uživatelský avatar
Kimmy
Howgh
Howgh
 
6836 příspěvků
20. září 2006
Praha

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

Poslední diskuze
    Poslední příspěvky
      Poslední komentáře
        © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

        Partnerské odkazy