ADV TOP
ADV LEFT

Prodloužení rodičovské dovolené a dohoda se zaměstnavatelm

Moderátor: Katest

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Pezy » pondělí 21. duben 2008, 09:46
Kalo-
tak jsem byla zažádat o to neplacené volno a souhlasily, měla jsem z toho vítr a nakonec to dopadlo že souhlas.
Můžu to tedy brát jako hotovou věc když mám od nich odpovězeno toto"

Na základě vaší žádosti ze dne 21.4. Vám sdělujeme, že souhlasíme s poskytnutím neplaceného volna od 11.11.2008 do 31.08.2009.

takže já nastoupím 1.září v podstatě že? a ještě se mně ptal něco skrz zdravotní a sociální a to mi přece platí stát ne když budu brát dál v podstatě RP snížený ne? to mi zaměstnavatel neplatí že ne? tady jde jen papírově o to jestli to chápu dobře že mi dál drží místo a nedají mi výpověď.
díky za odpověď .
Pezy
Kecka
Kecka

1851 příspěvků
21. září 2006
Vysočina
Příspěvekod Lesana » pondělí 21. duben 2008, 10:23
Pezy píše:takže já nastoupím 1.září v podstatě že?

Jj.

Pezy píše:a ještě se mně ptal něco skrz zdravotní a sociální a to mi přece platí stát ne když budu brát dál v podstatě RP snížený ne? to mi zaměstnavatel neplatí že ne? tady jde jen papírově o to jestli to chápu dobře že mi dál drží místo a nedají mi výpověď.
díky za odpověď .

Sociální se neplatí a když pobíráš rodičovský příspěvek, tak povinné zdravotní platí stát. Ty ovšem musíš dát zaměstnavateli nějaký papír, že je za tebe plátcem pojistného stát, on to musí při kontrolách ze zdravotní pojišťovny dokládat.

Praxi s tím nemám, ale viděla bych to tak, že by bylo vhodné napsat čestné prohlášení, že jsi příjemce rodičovského příspěvku a tudíž spadáš do kategorie, za které je plátcem zdravotního pojištění stát a že pokud dojde ke změně, zaměstnavateli to neprodleně ohlásíš. K tomu bych přiložila kopii rozhodnutí o přiznání nároku na rodičák, předpokládám, že ve třech letech ti přijde oznámení o jeho snížení, tak bych okopírovala to.
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Pezy » pondělí 21. duben 2008, 11:45
Lesano- díky ;)
Pezy
Kecka
Kecka